شتاب تارا دنده ای
شتاب تارا دنده ای

در این قسمت تست شتاب صفر تا ۱۰۰ تارا دنده ای را انجام دادیم.

فونیکس آریزو 8 فونیکس آریزو 8 مدیران 777 مدیران 777

مشخصات فنی تارا دنده ای

ارا در دو نسخه دنده ای و اتوماتیک به پیشرانه ۱٫۶ لیتری TU5 پلاس مجهز است. این پیشرانه ۱۱۳ اسب بخار را با گشتاور ۱۴۴ نیوتن متر تولید می کند. البته که توان اسمی این پیشرانه ۱۱۵ اسب بخار و ۱۵۰ نیوتن متر اعلام می شود. پیشرانه TU5 پلاس تارا به فناوری هایی مانند زمان بندی متغییر سوپاپ های ورودی و پمپ روغن متغییر مجهز است استاندارد آلایندگی یورو ۵ هم در این پیشرانه رعایت شده است. توان این پیشرانه در نسخه دنده دستی تارا با جعبه دنده ۵ سرعته BE4 پلاس به چرخ های جلوی این خودرو انتقال پیدا می کند

حتما بخوانید

ویدیوی تست و بررسی تارا دنده ای
هرآنچه در مورد تارا دنده ای باید بدانید

امکانات و آپشن های تارا دنده ای

در تارا دنده ای تنها امکانات رفاهی مانند فرمان کمکی برقی، نمایشگر لمسی با قابلیت اتصال مستقیم به تلفن همراه، تهویه الکتریکی دستی، کروز کنترل، محدودکننده سرعت، شیشه ها و آینه های برقی، چراغ روشنایی روز، نمایشگر و راهنمای تعویض دنده GSI، سنسور پارک عقب و… دیده می‌شود.

با توجه به قیمت نسخه دنده دستی تارا، توقع می رود که امکانات بیشتری برای این خودرو در نظر گرفته شود. امکاناتی مانند دوربین دنده عقب، زیرآرنجی ردیف جلو، تهویه اتوماتیک و سانروف باید در این خودروی جدید وجود داشته باشد. همچنین نصب رینگ های فولادی نسل جدید هم، آنچنان ظاهر جذابی را برای تارا دنده ای فراهم نکرده است.

ایمنی تارا

تارا دنده ای در بحث ایمنی به دو کیسه هوا، ترمزهای دیسکی جلو و عقب، سامانه ترمز ABS، EBD، BA، سامانه کنترل و مدیریت پایداری الکتریکی، سامانه پیشگیری از هرزگردی و سامانه کنترل شروع حرکت در سربالایی مجهز است.

سوالات متداول

شتاب تارا دنده ای چقدر است؟

ایران خودرو تارا در نسخه دنده ای شتابی در حدود ۱۳.۶ ثانیه دارد.

مشخصات فنی ایران خودرو تارا چیست؟

تارا به پیشرانه TU5 پلاس با حجم ۱٫۶ لیتری مجهز است. این پیشرانه ۱۱۳ اسب بخار قدرت و ۱۴۴ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند که از طریق جعبه دنده ۵ سرعته دستی به چرخ های جلوی این خودرو منتقل می‌‌شود.

تارا چه امکاناتی دارد؟

فرمان کمکی برقی، نمایشگر لمسی با قابلیت اتصال مستقیم به تلفن همراه، تهویه الکتریکی دستی، کروز کنترل، محدودکننده سرعت، شیشه ها و آینه های برقی، چراغ روشنایی روز، نمایشگر و راهنمای تعویض دنده GSI، سنسور پارک عقب

۴ امتیاز از ۴ رای

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.