شتاب تویوتا پرادو دو در 2012

فونیکس آریزو 8 فونیکس آریزو 8

در این قسمت از برنامه شتاب، به سراغ شتاب تویوتا پرادو دو در J150 مدل ۲۰۱۲ رفته ایم.

نسل چهارم تویوتا پرادو با مدل های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۴ وارد بازار ایران شده است. این خودرو که در نسخه های ۴ سیلندر و ۶ سیلندر در بازار موجود است، مدل های دو درب و چهار درب دارد. همچنین مشتریان می توانند با توجه به سفارش های مختلف، امکانات متفاوتی را در تویوتا پرادو نسل چهارم ببینند. این خودرو نسخه ی دو در آن است که به پیشرانه ۲٫۷ لیتری ۴ سیلندر ۱۵۷ تا ۱۶۷ اسب بخار مجهز است و در نسخه های موجود بازار ایران، یک جعبه دنده ی ۴ سرعته اتوماتیک توان موتور را به چرخ های جلو و عقب منتقل می کند.
محبوبیت و معروف شدن تویوتا پرادو در بازار ایران به نسل سوم آن یا همان J120 بر می گردد. فروش خوب پرادوهای وارداتی سری اول با مدل های ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۹ باعث شد که نسل جدید آن، یعنی پرادو J150 هم بتواند در نمونه های مختلف برای بازار ایران مناسب باشد.
روزی قیمت نسخه های صفر کیلومتر فول آپشن تویوتا پرادو ۲۰۱۰ حدود ۸۴ تا ۹۲ میلیون تومان بود. اما امروز نمونه های سالم همان خودرو را با بهای ۴۰۰ تا ۷۵۰ میلیون تومان معامله می کنند.
در بسیاری از بازارها تویوتا پرادو نام لندکروزر پرادو را یدک می کشد. البته که در معرفی های رسمی کمپانی تویوتا، نام پرادو با لندکروزر همراه بوده است.
تویوتا پرادو ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۴ که در بازار ایران به صورت رایج موجود است، از نظر قابلیت های آفرود، زاویه های ورود و خروج، امکانات ایمنی و رفاهی، فناوری های مخصوص خودروهای شاسی مستقل و… در سطح بالایی قرار دارد و به عنوان یکی از اصلی ترین الگوهای ساخت خودرو SUV برای چینی ها و کره ای ها به حساب می آید.

۵ امتیاز از ۱ رای

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.