شتاب تویوتا پرادو J150 مدل 2010
در این قسمت از برنامه شتاب، به سراغ شتاب تویوتا پرادو J150 مدل ۲۰۱۰ رفته ایم.

فونیکس آریزو 8 فونیکس آریزو 8 مدیران 777 مدیران 777

نسل چهارم تویوتا پرادو با مدل های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۴ وارد بازار ایران شده است. این خودرو که در نسخه های ۴ سیلندر و ۶ سیلندر در بازار موجود است، مدل های دو درب و چهار درب دارد. همچنین مشتریان می توانند با توجه به سفارش های مختلف، امکانات متفاوتی را در تویوتا پرادو نسل چهارم ببینند. این خودرو به پیشرانه ۴ لیتری ۶ سیلندر ۲۷۱ تا ۲۸۶ اسب بخار مجهز است و در نسخه های موجود بازار ایران، یک جعبه دنده ۵ سرعته اتوماتیک توان موتور را به چرخ های جلو و عقب منتقل می کند. در نظر داشته باشید که نسخه های فیس لیفت پرادو به جعبه دنده اتوماتیک ۶ سرعته نیز مجهز شده اند.
محبوبیت و معروف شدن تویوتا پرادو در بازار ایران به نسل سوم آن یا همان J120 بر می گردد. فروش خوب پرادوهای وارداتی سری اول با مدل های ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۹ باعث شد که نسل جدید آن، یعنی پرادو J150 هم بتواند در نمونه های مختلف برای بازار ایران مناسب باشد.
روزی قیمت نسخه های صفر کیلومتر فول آپشن تویوتا پرادو ۲۰۱۰ حدود ۸۴ تا ۹۲ میلیون تومان بود. اما امروز نمونه های سالم همان خودرو را با بهای ۶۰۰ تا ۹۵۰ میلیون تومان معامله می کنند.
در بسیاری از بازارها تویوتا پرادو نام لندکروزر پرادو را یدک می کشد. البته که در معرقی های رسمی کمپانی تویوتا، نام پرادو با لندکروزر همراه بوده است.
تویوتا پرادو ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۴ که در بازار ایران به صورت رایج موجود است، از نظر قابلیت های آفرود، زاویه های ورود و خروج، امکانات ایمنی و رفاهی، فناوری های مخصوص خودروهای شاسی مستقل و… در سطح بالایی قرار دارد و به عنوان یکی از اصلی ترین الگوهای ساخت خودرو SUV برای چینی ها و کره ای ها به حساب می آید.

همچنین برای اطلاع از جدول رتبه بندی برنامه شتاب می توانید بر روی بنر زیر کلیک نمایید.

جدول رده بندی شتاب صفر تا صد خودروها
۵ امتیاز از ۱ رای

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.