شتاب تارا اتوماتیک

تست شتاب صفر تا ۱۰۰ تارا اتوماتیک با دستگاه درگی

فونیکس آریزو 8 فونیکس آریزو 8

تارا اتوماتیک را می‌توان گران‌ترین سدان تولید داخل دانست. این خودرو بر اساس پلتفرم PF1 گروه PSA توسعه پیدا کرده است و می‌توان به عنوان نسخه ایرانیزه شده پژو ۳۰۱ از آن یاد کرد. قوای محرکه تارا اتوماتیک نیز بر اساس پیشرانه معروف EC5 داخلی سازی شده است و با نام TU5 پلاس در داخل کشور تولید می‌شود.

مشخصات فنی تارا اتوماتیک

شتاب تارا اتوماتیک

تارا اتوماتیک به پیشرانه TU5 پلاس با حجم ۱.۶ لیتر مجهز است. این پیشرانه با فناوری CVVT ۱۱۳ اسب بخار قدرت و ۱۴۴ نیوتن متر گشتاور تولید می کند. در این خودرو از جعبه دنده ۶ سرعته اتوماتیک AT استفاده شده است که ساخت کمپانی DAE چین بوده و فناوری هیوندای پاورتک (HPT) را دارد. گفته می شود که در آینده نزدیک، تارا اتوماتیک با جعبه دنده ۶ سرعته اتوماتیک AT ساخت کمپانی لندای چین هم به بازار می آید.

حتما ببینید: ویدیو تست و بررسی تارا اتوماتیک

امکانات فنی تارا AT

تریم داخلی چرم و پارچه، صندلی راننده ۴ حالته برقی و ۲ حالته دستی، صندلی شاگرد ۲ حالته برقی و ۲ حالته دستی، نمایشگر لمسی، اپل کارپلی، اندروید اتو، دوربین و سنسور پارک عقب، سنسور فشار باد تایرها، کروز کنترل، محدودکننده سرعت، فرمان کمکی برقی، چهار کیسه هوا، سانروف برقی، استارت دکمه ای، آینه های جانبی تاشو برقی، تهویه الکتریکی دستی، سنسور نور، سنسور باران، سامانه کنترل پایداری الکتریکی، سامانه کنترل شروع حرکت در سربالایی، حالت رانندگی اسپرت و برفی جعبه دنده، زیرآرنجی متحرک جلو، رینگ آلومینیومی ۱۶ اینچی و… از جمله امکانات تارا اتوماتیک تیپ V3 است. در آینده نزدیک تارا اتوماتیک با تیپ V4 هم به بازار می آید که امکاناتی مانند گرمکن صندلی های جلو، صندلی شش حالته برقی راننده، کنسول میانی جدید و… را خواهند داشت.

شتاب تارا اتوماتیک

تارا اتوماتیک با وزنی ۱۲۶۸معادل کیلوگرم شتابی در حدود ۱۶.۶ ثانیه دارد

شتاب تارا اتوماتیک چقدر است؟

تارا اتوماتیک با وزنی ۱۲۶۸معادل کیلوگرم شتابی در حدود ۱۶.۶ ثانیه دارد

تارا اتوماتیک چه مشخصات فنی دارد؟

پیشرانه TU5 پلاس تارا با حجم ۱.۶ لیتر، ۱۱۳اسب بخار قدرت و ۱۴۴ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند.

۳.۴ امتیاز از ۲۰ رای

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.