کارمانیا
مدیران خودرو
کرمان موتور
تبلیغات

فولادگر:یک میلیون و ۲۵۰ هزار خودرو فرسوده است

فولادگر:یک میلیون و ۲۵۰ هزار خودرو فرسوده است
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه حدود یک میلیون و ۲۵۰ هزار خودرو فرسوده داریم، گفت: حدود یک میلیون و ۹۰۰ هزار خودرو فرسوده در طول حدود ۱۰ تا ۱۲ سال اخیر اسقاط شده است.
حمیدرضا فولادگر درباره طرح اسقاط خودروهای فرسوده افزود: از زمانی که در قانون بودجه سال های ۸۵ ، ۸۶ و ۸۷ احکام خوبی در زمینه اسقاط خودروهای فرسوده و قانون دائمی توسعه حمل و نقل و مدیریت سوخت تصویب شد ، در سال های اوّل به علت حمایت های بیشتر شتاب این طرح بیشتر بود.
به گزارش تسنیم، وی با بیان اینکه در قانون برنامه های چهارم ، پنجم و ششم توسعه هم در این زمینه قوانین دائمی هم داریم، ادامه داد: ابزارهای حمایتی سال های اوّل کمتر شده است و از سال ۸۹ و ۹۰ تا سال های ۹۱ و ۹۲ شیب آن کند شد.
فولاد گر گفت: در دو سال اخیر فعالیت در این زمینه بیشتر شده است و به طور میانگین در سال حدود ۲۴۷ هزار خودرو فرسوده از رده خارج می شود.
وی افزود: با توجه به اینکه اسقاط خودروهای فرسوده فواید زیاد برای اقتصاد، محیط زیست، ترافیک، سلامت مردم و مالکان خودروهای فرسوده دارد این طرح باید از اولویت های مهم ما باشد و باید کمک کنیم به خوبی اجرا شود.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بر اساس طرحی به ازای خودروهای وارداتی باید تعدادی خودرو فرسوده اسقاط شود، گفت: در سال ۹۳ معادل ۳۵۰ هزار ، سال ۹۴ معادل ۲۷۰ هزار و از سال ۹۵ تا کنون معادل ۳۰۰ هزار گواهی اسقاط در واردات خودروها صادر شده است.
فولادگر تاکید کرد: باید تسهیلات تشویقی بیشتری برای اسقاط خودروهای فرسوده در نظر بگیرند یا از ابزار تنبیهی استفاده شود و مجلس هم باید نظارتش را بیشتر کند.

زمان ارسال پست: ۱۱ اسفند ۱۳۹۵ | ۳:۰۰ ب.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها: ،
تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.