کارمانیا
مدیران خودرو
کرمان موتور
تبلیغات

آشتی قطعه سازان ایرانی با پژو

آشتی قطعه سازان ایرانی با پژو
با اعلام رسمی انجمن قطعه سازان، بالاخره برنامه پژو برای داخلی سازی قطعات محصولات جدیدش در ایران مشخص شد. بر این اساس، خودروساز فرانسوی طی سال اول تولید (سال ۹۶) به داخلی سازی ۴۰ درصد در محصولات جدید خود رسیده و در سال بعد نیز این رقم به ۷۵ درصد خواهد رسید.
پژو قصد دارد در ابتدا مدل ۲۰۰۸ را راهی بازار ایران کند، محصولی که هم اکنون در خط تولید ایران خودرو قرار گرفته است. پژو ۲۰۸ و پژو ۳۰۱ دو محصول دیگر پژو هستند که طی سال آینده راهی جاده مخصوص خواهند شد تا در کنار ۲۰۰۸، سه خودرو جدید پژو را در ایران تشکیل دهند.
حالا آن طور که اعضای انجمن قطعه سازان ایران می گویند، پژو بر سر داخلی سازی قطعات محصولات موردنظر، با آنها به توافق رسیده و این یعنی دو طرف اختلافات گذشته را تقریبا کنار گذاشته اند. این در حالی است که تا همین یکی دو ماه پیش قطعه سازان کشور به شدت از عملکرد و رفتار پژو گلایه کرده و معتقد بودند قرارداد این شرکت با ایران خودرو نفعی برای قطعه سازان ندارد.
آنها حتی تهدید کردند که اگر پژو ارتباط با قطعه سازان را در قراردادش با ایران خودرو اصلاح نکند، مانع اجرای آن خواهند شد. با این حال گویا طبق مذاکراتی که طی یکی دو ماه گذشته میان قطعه سازان و پژو انجام شده، طرفین اختلافات قبلی را تقریبا کنار گذاشته و برای همکاری با یکدیگر به توافق رسیده اند.
هرچند هنوز مشخص نیست چه امتیازاتی بین پژو و قطعه سازان داخلی در جلسات مشترک رد و بدل شده، با این حال به نظر می رسد محور اصلی توافق دو طرف بر سر داخلی سازی محصولات جدید بوده است. به عبارت بهتر، گویا خودروساز فرانسوی پذیرفته تا داخلی سازی قطعات محصولات جدیدش در ایران را زودتر آغاز کرده و همچنین درصد آن را بالا ببرد.
اگر این اتفاق رخ داده باشد، به شرط سختگیری منطقی در امور کیفی، می توان داخلی سازی قطعات را به نفع خودروسازی کشور دانست، زیرا هرچه ساخت داخل قطعات بالا برود، هزینه تولید پایین تر آمده و اشتغال بیشتری نیز ایجاد خواهد شد.
منبع : خودرو کار

زمان ارسال پست: ۰۸ اسفند ۱۳۹۵ | ۵:۰۰ ب.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها: ،

4 Responses to “آشتی قطعه سازان ایرانی با پژو”

 1. محمدرضا گفت:

  مردم قطعا از این آشتی خوشحال نیستن چون قطعه بی کیفیت باعث مشیه همین مشکلات فعلی در مدلهای جدید تکرار بشه ‌. بنظرتون غیر از این هست ؟

 2. یاسین گفت:

  فقط خدا کنه پژو سطح کیفی قطعات تولید رو شده رو کنترل کنه تا سرنوشت این سه تامدل جدید مثل قدیمی ها نشه

 3. صادق گفت:

  داخلی سازی که خیلی خوبه، فقط اگه کیفیتش حفظ بشه…

 4. مازیار. ع گفت:

  بعید میدونم این توافق به نفع مصرف کننده بوده باشه چون طبق شرط پژو قرار بود قطعه سازان ایرانی با تامین کننده های پژو تشکیل جوینت ونچر بدن و قیمت و کیفیت رو اونا تعیین کنن حالا با این توافق يهويى احتمالا پژو کوتاه اومده نه اینکه قطعه سازان افزایش کیفیت داده باشن! البته احتمال دیگه هم اینه که توافقی در کار نباشه و قطعه سازان دارن بازی رسانه ای میکنن که طبيعتا این خیلی بهتر از اوليه

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.