امکانات سه تیپ جدید 207 مشخص شد

سه تیپ جدید 207
سه تیپ جدید ۲۰۷

در آخرین به روزرسانی سایت ایران خودرو، امکانات سه تیپ جدید ۲۰۷ دنده ای با موتور تیوفایو اعلام شد.

فونیکس آریزو 8 فونیکس آریزو 8

طبق مصوبه ۶۱۱ شورای رقابت انتظار داشتیم تا ایران خودرو مشخصات ۲۰۷ دنده دستی سقف شیشه ای ارتقا یافته با کد کلاس ۶۰۰۲۳ را اعلام کند اما در آخرین به روزرسانی سایت این شرکت سه کد کلاس جدید به تیپ های ۲۰۷ اضافه شد که هیچ کدام از آن ها ۶۰۰۲۳ نبودند.

بیشتر بخوانید : قیمت ۸ محصول جدید ایران خودرو توسط شورای رقابت مشخص شد

۶۰۰۲۰، ۶۰۰۲۱ و ۶۰۰۲۲ کد کلاس های جدید ۲۰۷ دنده دستی با موتور تیوفایو هستند که از میان آن ها ۶۰۰۲۱ مجهز به سقف شیشه ای است و دو کد دیگر به صورت سقف فلزی تحویل مشتری خواهند شد.

هر سه تیپ جدید ۲۰۷ قرار است با آپشن هایی که بکارگیری آن ها از طرف سازمان استاندارد، اجباری شده، تولید و عرضه شوند. از آپشن های جدید و اجباری مشترک میان سه کد کلاس جدید ذکر شده در بالا می توان به سیستم کنترل پایداری الکترونیکی (ESC)، پوزیشن لایت، سیستم پایش فشار باد تایر (TPMS) و سیستم راهنمای تعویض دنده (GSI) اشاره کرد.

در ادامه امکانات ویژه هر کدام از سه تیپ جدید این خودرو را آورده ایم تا با تفاوت های آن ها نیز آشنا شوید.

کد کلاس ۶۰۰۲۰

علاوه بر امکانات مشترک ذکر شده، این کد کلاس به ویژگی ها و آپشن هایی مانند فرمان کمکی برقی، رینگ فولادی و ترمز عقب دیسکی مجهز است. به عبارتی دیگر کد کلاس ۶۰۰۲۰ قرار است ۲۰۷ فول سقف فلزی جدید باشد.

کد کلاس ۶۰۰۲۱

کد کلاس ۶۰۰۲۱ هم تمام آپشن ها و امکانات کد ۶۰۰۲۰ را به اضافه سقف شیشه ای یا پانورامیک و رینگ آلومینیومی، داراست. این کد کلاس در آینده با نام ۲۰۷ دنده ای پانورامای فول در بازار شناخته خواهد شد.

قیمت نسخه ۶۰۰۲۱ به احتمال زیاد به قیمت کد کلاس ۶۰۰۲۳ که در مصوبه ۶۱۱ شورای رقابت به آن اشاره شده، بسیار نزدیک خواهد بود. در این مصوبه قیمت پایه کارخانه ای تیپ ۶۰۰۲۳ ۲۰۷ حدود ۴۲۳ میلیون در نظر گرفته شده که با اضافه شدن هزینه های جانبی به حدود ۴۹۵ میلیون خواهد رسید. به این ترتیب قیمت تمام شده کد کلاس ۶۰۰۲۱ حدود ۴۸۰ میلیون است.

کد کلاس ۶۰۰۲۲

۶۰۰۲۲ علاوه بر سقف فلزی، مجهز به ترمز عقب کاسه ای، فرمان هیدرولیکی و رینگ فولادی است. این تیپ ۲۰۷ ساده ترین و ارزان ترین نسخه خواهد بود.

توجه داشته باشید که تمام کد کلاس های بالا قرار است با همان موتور تیوفایو و گیربکس ۵ سرعته دستی به مردم تحویل داده شوند. به این ترتیب از لحاظ فنی تغییری نکرده اند.

کاتالوگ سه تیپ جدید 207
کاتالوگ سه تیپ جدید ۲۰۷
سه تیپ جدید ۲۰۷ چه امکانات مشترکی خواهند داشت؟

از آپشن های جدید و اجباری مشترک میان سه کد کلاس جدید ذکر شده در بالا می توان به سیستم کنترل پایداری الکترونیکی (ESC)، پوزیشن لایت، سیستم پایش فشار باد تایر (TPMS) و سیستم راهنمای تعویض دنده (GSI) اشاره کرد.

۳.۶ امتیاز از ۱۰ رای

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.