گروه مستند اسب بخار

کارمانیا
مدیران خودرو
گزارش بازار:رشد قیمت شاسی بلندهای تویوتا

گزارش بازار:افزایش قیمت شدید لندکروزر و پرادو
اگر به آگهی های فروش تویوتا لندکروزر و پرادو در فضای مجازی نگاهی بیاندازید، می بینید که طی چند ماه گذشته این دو خودرو افزایش قیمت عجیبی را تجربه کرده اند.
در حال حاضر پرادو VX مدل ۲۰۰۷ دو در، در نسخه های بی رنگ قیمتی حدود ۱۶۵ تا ۱۸۰ میلیون تومان را دارد. همچنین لندکروزر مدل ۲۰۰۶ هشت سیلندر هم در نسخه های سالم تا ۲۵۰ میلیون تومان معامله می شود. این در حالی که این خودرو در مهر ماه سال ۹۵ قیمتی حدود ۱۹۵ تا ۲۱۰ میلیون تومان را داشته است. پرادو مدل های ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۹ هم که همیشه در تمام نسخه ها قیمتی کمتر از ۱۹۰ میلیون تومان داشته است، در حال حاضر گاهی تا ۲۳۰ میلیون تومان هم معامله می شود.
همچنین لندکروزرهای شش سیلندر مدل ۲۰۰۶ که از نظر فنی و بدنه سالم باشند گاهی تا ۲۱۰ میلیون تومان هم معامله شده اند. وقتی هم که به قیمت آخرین نسل پرادو و لندکروزر در بازار ایران نگاه می کنید، باز هم با افزایش قیمت زیادی طرف هستید. به عنوان مثال پرادو دو در TX مدل ۲۰۱۲ فول فابریک که نسخه بدون رنگ آن در نیمه اول سال ۹۵، قیمتی حدود ۲۲۵ میلیون تومان را داشت، امروز گاهی تا ۲۶۰ میلیون تومان هم معامله می شود. نسخه های سالم ۲۰۱۳ همین مدل گاهی ۲۹۷ میلیون تومان هم داد و ستد شده اند.
جالب است بدانید پرادو VX مدل ۲۰۱۰ در نسخه آنرود که سال گذشته با ۲۹۰ میلیون تومان هم معامله می شد، حال به قیمت ۳۵۰ میلیون تومان رسیده است. این در حالی است که کارکرد این مدل ها اکثرا بیش از ۱۰۰ هزار کیلومتر است. نسخه آنرود این خودرو با مدل ۲۰۱۰ و کارکرد کمتر از ۳۰ هزار کیلومتر، در نمایشگاه های خیابان عباس آباد قیمتی بیش از ۴۳۰ میلیون تومان را دارد.
تویوتا لندکروزر GX-R مدل ۲۰۱۲ هم که سال گذشته با قیمت حدودی ۳۴۰ تا ۳۷۰ میلیون تومان معامله می شد، حال به بهای ۴۳۰ تا ۴۸۰ میلیون تومان رسیده است. مدل های ۲۰۱۳ این خودرو که کارکردی حدود ۴۰ تا ۸۰ هزار کیلومتر را دارند، عموما قیمتی بیش از ۵۴۰ میلیون تومان را به خود اختصاص داده اند.
لندکروزر V8 که بیشتر با مدل ۲۰۰۸ به بازار کشور آمده است، امروز در نسخه های بی رنگ قیمتی بیش از ۴۲۰ میلیون تومان را دارد. روزهای آخر واردات خودروهای بالای ۲۵۰۰ سی سی، تعداد محدودی لندکروزر GX-R با مدل های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ به بازار آمدند. آن موقع برخی این خودروها را خریدند و فقط آن را در پارکینگ خانه شان نگه داشتند. امروز که تعدادی از این خودروها در شهر کرمان و تهران است، قیمتی بیش از ۷۵۰ میلیون تومان را با کارکرد صفر کیلومتر دارد.
عدم ورود مجدد شاسی بلندهای تویوتا و از طرفی محبوبیت آن ها باعث شده تا قیمت نسخه های کارکرده این خودروها هر روز به جای افت، افزایش داشته باشد. با داغ شدن بحث آفرود و سفرهای خارج جاده ای، پرادو و لندکروزر محبوبیت زیادی را به دست آورده اند.
گروه مستند اسب بخار

زمان ارسال پست: ۲۰ تیر ۱۳۹۶ | ۱۰:۳۰ ق.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها: ، ، ،

3 Responses to “گزارش بازار:رشد قیمت شاسی بلندهای تویوتا”

 1. پويا گفت:

  واقعا جاي تعجب داره كسي ٥٠٠ ميليون بده براي لندكروزه قديميه ٢٠١٣ كاركرده اونوقت ماكان لو اپشن با ولوو و x4 نخره بخاطره فقط افرود؟ خوب برا افرود يه نيسان رونيز و پيكاپ و پاترول هم جواب ميده…يا پرادو ٢٠٠٨ انرود ٢٠٠ ٢٥٠ ميليون ماشين ٩ سال پيش بالاي١٠٠ تا كار كه چي؟ خوب راو٤ ميخري صفر خيلي هم شيك تر از پرادو اتاق قديمه

 2. پوریا گفت:

  ظالمانه ترین قیمت خودرو در سراسر جهان متعلق یه همین بازار خودرویی کشورمان است.
  چرا!؟چون می خواهند از واردات خودرو درامد زایی کنند به قیمت جان مردم تا بنجل های
  تولیدی مثل پراید و اریسان و دنا به راحتی فروش بروند!!!!!

 3. محمد گفت:

  اکثر افرادی که پولشان را بابت لندکروزر و پرادو کارکرده می دن آفرود نمی رن فقط می خواهند کلاس بگذارند که اس یو وی فول سایز دارند
  البته افرادی هم هستند که به خاطر آفرود این دو خودرو رو می خرند اما خیلی کم

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.