کارمانیا
مدیران خودرو

سایپا: پلت‌فرم SP100 تحولی بزرگ در خودروسازی کشور است

گروه خودرو سازی سایپا شاهد تحولی بزرگ و بی سابقه خواهد بود
مدیر پروژه طراحی و ساخت پلت فرم SP100 از ساخت نخستین نمونه های این خودرو، در مرکز تحقیقات و نوآوری صنایع خودرو سایپا خبر داد و گفت: این پلت فرم به دلیل تطابق کامل با استانداردهای روز جهانی، سرآغاز تحولی بی سابقه در صنعت خودرو سازی ایران و گروه خودرو سازی سایپا خواهد بود.
به گزارش سایپا نیوز، فرهنگ ذبیحیان با بیان مطلب فوق گفت: با هدف صحه گذاری طراحی و انجام آزمون های مختلف خودرویی قبل از مرحله تجاری سازی ساخت نمونه های اولیه خودرو در دستور کار قرار می گیرد.
قائم مقام مرکز تحقیقات و نو آوری صنایع خودروی سایپا و مدیر پروژه طراحی و ساخت پلت فرم SP100 افزود: از جمله آزمون ها می توان به تست تصادف، کالیبراسیون موتور، کالیبراسیون ایربگ، ارتعاشات عمر و دوام، فرمان پذیری، قرارگیری تزئینات داخلی، سیستم خنک کاری، وضعیت چراغ ها و روشنایی، اندازه گیری درزهای بین درب ها، انواع تست های جاده ای، تست های کمربند، نفوذ آب و گرد و غبار اشاره کرد.
مدیر پروژه طراحی و ساخت پلت فرم SP100با اشاره به اینکه در ساخت و مونتاژ این نمونه ها با توجه به موارد اشاره شده توجه ویژه ای صورت می گیرد تا هر خودرو بر اساس تعریف محصول جهت انجام تست ها آماده سازی شود گفت: ساخت نمونه های این خودرو در طی مراحل مختلفی شامل: ساخت قطعات بدنه، ساخت فیکسچرهای مونتاژ بدنه، آماده سازی خط مونتاژ بدنه، ساخت قطعات تریم، آماده سازی خط مونتاژ تریم، عملیات مونتاژ بدنه و در نهایت مونتاژ قطعات تریم و مکانیک به انجام رسیده است .
وی تاکیدکرد: در حوزه قطعات بدنه که شامل ۴۸۰ قطعه است ۱۶۵ قطعه آن توسط مرکز تحقیقات با روش های نمونه سازی طراحی و ساخته شده و مابقی آنها توسط شرکت سازه گستر از طریق سازندگان داخلی و شرکت قالب های بزرگ صنعتی از قالب های اصلی تامین می شوند و در حوزه قطعات تریم و مکانیک نیز تمامی ۷۳۴ قطعه آن با قالب های اصلی و همکاری شرکت های سازه گستر، پلاسکوکار و مگاموتور ساخته و تامین شده اند.
مدیر پروژه طراحی و ساخت پلت فرم SP100 افزود: مونتاژ بدنه این خودرو پس از آماده سازی سالن، جهت تولید ۶۰ بدنه برنامه ریزی شد که پس از آماده سازی و صحه گذاری ۱۰۹ فیکسچر، عملیاتی شدن آنها توسط تیم کارشناسی مورد تایید قرار گرفت و نهایتا تولید بدنه پس از تست گان های جوشکاری و دستیابی به اهداف کیفی تعریف شده در حوزه های ابعادی (شاخص کیفی) و استحکام جوش (بر اساس تست تخریب) صورت گرفت.
ذبیحیان در پایان ضمن اشاره به اینکه تاکنون با تلاش و همت اعضای تیم پروژه ۲۰ دستگاه بدنه و چهار دستگاه خودرو کامل تولید شده است ،گفت: بر این باور هستیم که با ورود محصولات مبتنی بر پلت فرم SP100 به سبد محصولات تولیدی گروه خودروسازی سایپا، بازار کسب و کار این گروه خودرو سازی شاهد تحولی بزرگ و بی سابقه خواهد شد.

زمان ارسال پست: ۰۴ مهر ۱۳۹۶ | ۹:۰۰ ق.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها:

6 Responses to “سایپا: پلت‌فرم SP100 تحولی بزرگ در خودروسازی کشور است”

 1. داود گفت:

  ببینید از نگاه من به عنوان مصرف کننده، «تحول بزرگ در خودروسازی» زمانی است که خودرویی با استانداردهای جهانی و قیمت منطقی و متناسب با کشورهای دیگر، بدون جنگ و خونریزی در حین ثبت نام اینترنتی، بدون تاخیرهای آنچنانی، بدون منت وزیر و مدیر، با حق انتخاب در بازاری غیرانحصاری، با گارانتی واقعی و مطمئن و با اعتماد به کیفیت قطعات نصب شده روی خودرو، آن را خریداری کنم.
  حالا این تحول با راه اندازی فلان سایت و خط تولید صورت میگیرد یا با واردات خودرو، نمی دانم. آنچه که من می خواهم به عنوان حق شهروندی، همان است که نوشتم

 2. صالح گفت:

  مثه تیبا!!!!

 3. مهرداد گفت:

  قریب به یقین سایپا از یه پپلتفرم خودروی چینی با فیس لیفت وطنی رونمایی و برای موتور هم از موتور کنونی پراید برای پیشرانه استفاده میکنه از مدیران خسیس و بی سلیقه ساپیا غیر این انتظار نمیره

 4. حسین گفت:

  تحولی بی سابقه 😂 الآن این تحوله؟😐

 5. شهاب گفت:

  اگر اینو نگن که بودجه بهشون نمیدن
  ۴۰ ساله ازاین حرفا میزنن

 6. امیرحسین گفت:

  تحولی بزرگ در کپی سازی

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.