کارمانیا
مدیران خودرو

مجلس افزایش قیمت بنزین را تصویب نخواهد کرد

مجلس افزایش قیمت بنزین را تصویب نخواهد کرد
یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: هم‌اکنون با این مشکلاتی که در کشور داریم و مردم از نظر معیشتی با مشکل روبرو هستند افزایش قیمت بنزین عقلانی نیست و مجلس شورای اسلامی این آمادگی را برای افزایش قیمت بنزین ندارد و بعید است که چنین طرحی در خانه ملت تصویب شود.
به گزارش ایسنا،سید ناصر موسوی لارگانی در خصوص احتمال افزایش قیمت بنزین اظهار کرد: معمولاً در کشورهایی که با رکود اقتصادی مواجه هستند و مردم با مشکل معیشتی روبرو هستند سعی می‌شود قیمت‌ها ثابت بماند و یک سری یارانه‌های سبد کالا و سلامت به مردم داده می‌شود تا این مشکلات سبب سرخوردگی و نارضایتی آن‌ها نشود.
وی افزود: هم‌اکنون با توجه به مشکلات اشتغال و بر طبق اعلام سخنگوی دولت مبنی بر اینکه در هر خانواده ۳ نفر بیکار تحصیل‌کرده وجود دارد در چنین موقعیتی افزایش قیمت صحیح نیست. اشاره دولت به این موضوع است که اگر قیمت سوخت را افزایش دهیم می‌خواهیم اشتغال ایجاد کنیم. رییس جمهور اعلام کرد قیمت بنزین و گازوئیل را از نصف قیمت جهانی بیشتر افزایش نمی‌دهیم، اما اشاره‌ای به این موضوع نشد که در آن کشورهایی که قیمت سوخت بالا است درآمد مردم هم بالا است.
نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: رییس جمهور اشاره‌ای به این مطلب نکرد که در آن کشورها مصرف سوخت خودروها هم کم است. اشاره به این موارد به هیچ وجه نشد و فقط ما می‌آییم خودمان را با کشوری مقایسه می‌کنیم که نه نفت دارد و درآمد مردمش چند برابر درآمد مردم ایران است و مصرف سوخت خودروها هم کم است. فقط بلدیم بگوییم در کشوری قیمت بنزین این‌قدر است.
موسوی لارگانی گفت: تا آنجایی که یادمان می‌آید بنزین در ایران لیتری ۱۰ ریال بود و زمانی که در اوایل انقلاب، قیمت بنزین به ۱۰۰ ریال رسید این افزایش اندک قیمت روی تمام مایحتاج مردم تأثیر گذاشت. هر کالایی می‌رفتیم بخریم می‌گفتند چون بنزین گران شده این کالا هم گران شده است. پس فقط این نیست که تنها قیمت بنزین را افزایش دهیم چراکه این افزایش قیمت بر تمام زندگی مردم تأثیر می‌گذارد و قیمت بقیه کالاها را نیز افزایش می‌دهد.
وی ادامه داد: هم‌اکنون با این مشکلاتی که در کشور داریم و مردم از نظر معیشتی با مشکل روبرو هستند افزایش قیمت بنزین عقلانی نیست و مجلس شورای اسلامی این آمادگی را برای افزایش قیمت بنزین ندارد و بعید است که چنین طرحی در خانه ملت تصویب شود آن هم با این شیب تندی که یک مرتبه ۵۰۰ تا ۶۰۰ تومان قیمت بنزین افزایش پیدا کند. پس مجلس چنین افزایش قیمتی را تصویب نخواهد کرد.

زمان ارسال پست: ۰۴ دی ۱۳۹۶ | ۱:۰۰ ب.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها: ،

2 Responses to “مجلس افزایش قیمت بنزین را تصویب نخواهد کرد”

  1. علی 299 گفت:

    من اگر روزی تونستم ماشینی واسه خودم بخرم حتما از (ال پی جی) استفاده میکنم حالا یا میترکم یا به زندگیم ادامه میدم. والا دق کردیم از بس بخاطر پول بنزین این طرف اون طرف نرفتیم نمیشه یه دور توی شهر زد.

  2. سعید گفت:

    همه جای دنیا اگه بنزین گرونه با درامد مردم همخونی داره
    تازه خودرو خیلی ارزونه
    مثلا تو آلمان درامد یه کارگر تو رستوران روزی ۱۴۰ یورو هست ولی بنزین لیتری دو یورو تازه به پول ما یک دستگاه مرسدس بنز E200 رو میخری ۴۰ میلیون تومن
    درمان رایگان هست – بیمه بیکاری داری – همه اقشار جامعه به دولت مالیات میدن نه مثل ما فقط کارمندای بدبخت – بیکاری نداری – دید مردم در قبال پرداخت مالیات به حکومت طلبکارانه هست …

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.