کارمانیا
مدیران خودرو

شورای رقابت: شاید به قیمت‌گذاری خودروهای خارجی ورود پیدا کنیم

شورای رقابت: شاید به قیمت‌گذاری خودروهای خارجی ورود پیدا کنیم
رئیس شورای رقابت با طرح این پرسش که “اگر شورای رقابت نباشد کدام‌یک از مسئولان وزارت صنعت متعهد به عدم‌افزایش قیمت خودرو می‌شوند؟
گفت: در حال بررسی بازار خودروهای وارداتی هستیم حتی نامه‌نگاری‌هایی را هم با گمرک انجام داده‌ایم.
رضا شیوا در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به اینکه به‌خلاف صحبت‌های معاونت صنایع وزارت صنعت که این وزارتخانه دخالتی در قیمت‌گذاری خودرو نمی‌کند؛ شورای رقابت تاکنون به حوزه قیمت‌گذاری خودروهای وارداتی ورود پیدا نکرده است، اظهار داشت: در حال حاضر قیمت خودروهای وارداتی ۱۰ تا ۲۰ درصد گران شده و وزارت صنعت به‌عنوان متولی بازار این خودروها باید پاسخگو باشد.
وی با بیان اینکه شورای رقابت فعلاً به بازار خودروهای وارداتی ورود پیدا نکرده است، افزود: مشغول بررسی بازار خودروهای وارداتی هستیم حتی نامه‌نگاری‌هایی را هم با گمرک انجام داده‌ایم تا میزان واردات خودرو را با توجه به نمایندگی مورد ارزیابی قرار دهیم. اگر به این نتیجه برسیم که بازار این خودروها انحصاری است حتماً در قیمت‌گذاری آنها دخالت خواهیم کرد.
رئیس شورای رقابت در رابطه با اینکه با این اظهارات تعیین قیمت خودرو توسط خودروسازان و عدم‌دخالت شورای رقابت هم به‌نفع تولید و مردم است، گفت: اگر شورای رقابت در بحث قیمت‌گذاری خودرو ورود پیدا نکند کدام‌یک از مسئولان وزارت صنعت متعهد می‌شوند که قیمت خودرو تغییر پیدا نکند؟ بیان این صحبت‌ها آن‌هم در شرایط انحصاری بازار خودروهای زیر ۴۵ میلیون تومان اصلاً درست نیست.

زمان ارسال پست: ۱۴ مرداد ۱۳۹۶ | ۹:۰۰ ق.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها: ،

4 Responses to “شورای رقابت: شاید به قیمت‌گذاری خودروهای خارجی ورود پیدا کنیم”

 1. نادر گفت:

  شما اگه می‌خواستی به فکر مردم باشی نمی‌گفتی که قیمت ۲۰۰۸ به ما ربطی نداره و بازارش انحصاری نیس. چی شد یه دفعه یاد مردم و دفاع از حقوقشون افتادی؟

 2. محمد گفت:

  خدا كنه كاهش قيمت داشته باشيم حق گمرك كم بشه حداقل توسان صفر رو بشه ١٠٠ خريد (مدل بيس)الان تو منطقه مدل بيس ٧٠ تومنه چقد ميكشن روش مگه

 3. ebi گفت:

  آفرین ، هر چی میتونید مملکت رو نابود کنید ، هر کی بهتر و بیشتر ، جایزه بهتری میگیره

 4. مسعود گفت:

  سلام بر شورای رقابت خونه خراب کن
  ایول دمتون گرم احسنت
  من باید ماشین ۲۰ سال پیش و سوار بشم و هر روز زور بزنم تا شاید بتونم یه
  پراید زپرتی تو ۳ ساله آینده بخرم که فکر نکنم بتونم!
  آقای رضا شیوا برای خودت فرق نداره ماشین قیمتش ۱۰۰ میلیونم اختلاف داشته باشه ولی برای من بدبخت هزار تومنم هزارتومنه
  من پول بنزین و سی سی به سی سی حساب می کنم.
  خدا براتون نسازه

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.