فروشگاه آنلاین لوازم یدکی خودرو
کارمانیا
مدیران خودرو
کرمان موتور
تبلیغات

خروج پژو از ایران قابل پیش بینی بود

خروج پژو از ایران قابل پیش بینی بود

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان این که خروج پژو از ایران قابل پیش بینی بود گفت: پژوی فرانسه همواره در روزهای سخت ایران را ترک کرده و در واقع دوست روز خوب ایران بوده است به همین جهت نباید از این خروج تعجب کرد.

به گزارش تسنیم، عزیز اکبریان با اشاره به خروج شرکت خودروسازی پژو از ایران به دنبال اعمال تحریم آمریکا اظهار داشت: از ابتدا روشن بود که چنین اتفاقی رخ می دهد چرا که این شرکت ها از آمریکا تبعیت می کنند.

رئیس کمیسیون صنایع ومعادن مجلس ادامه داد: شرکت خودروسازی پژوی فرانسه همواره در روزهای سخت ایران را ترک کرده و در واقع دوست روز خوب ایران بوده است به همین جهت نباید از این خروج تعجب کرد.

نماینده مردم کرج در مجلس دهم شورای اسلامی با بیان اینکه اکثر شرکت های خودروساز نیز از ایران خارج می شوند، بیان داشت: اکثر شرکت های خودروساز آلمان، فرانسه و کره به دلیل تبعیت از آمریکا همکاری خود را با ایران قطع خواهند کرد، این پیش بینی در قبال شرکت های خودروساز چینی نیز وجود دارد.

وی ادامه داد: ما باید تلاش کنیم در بحث خودروسازی برنامه خود را داشته باشیم و وابستگی خود را به حداقل برسانیم تا از خروج این شرکت ها تولید آسیب نبیند.

اکبریان با تاکید بر افزایش کیمیت و کیفیت تولید خودروی داخلی گفت: در هیچ کجای دنیا ساخت خودرو ۱۰۰ درصد داخلی نیست، بنز آلمان نمی تواند مدعی باشد تمام قطعات خود را در داخل کشور می سازد، این حرف به این معنا است که درصدی وابستگی وجوددارد اما باید میزان آن را کاهش داد.

این نماینده مجلس با بیان اینکه ایران در بخشی از تولید خودرو توانایی داخلی دارد به خانه ملت گفت: باید به سمتی حرکت کنیم که درصد بالایی از تولید خودروها براساس توان داخل باشد تا با خروج شرکت های خودروساز آسیبی به تولید وارد نشود.

زمان ارسال پست: ۱۷ خرداد ۱۳۹۷ | ۳:۱۹ ب.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها:

6 Responses to “خروج پژو از ایران قابل پیش بینی بود”

 1. آرش فتحعلی زاده گفت:

  چینی ها حداقل نرن دیگه!

 2. حسینی گفت:

  وقتی با دنیا در ارتباط نیستی وقتی امنیت بانکی وجود ندارد وقتی عضو سازمان تجارت جهانی نیستیم وقتی مدیر اقتصادی نداریم وقتی رشوه عمری عادی است.
  حالا خودرو هم تولید کردید اندازه پراید به چه درد میخوره.

 3. نیما گفت:

  اگه شرکت های خودرو سازی رو به پرورش اسب تغییر کاربری بدن به نظرم خیلی بهتره؛هم در آلودگی هوا تاثیر داره هم اینکه امنیت،کیفیت و هندلینگ اسب از خودرو های داخلی به مراتب بهتره

 4. محمد گفت:

  هییی تازه داشتیم به دیدن ماشین های متنوع هرچند چینی عادت میکردیم هرچی بودن از برند های فوق بی کیفیت داخلی بهتر بود یه عمر تو این مملکت فقط پراید و مشتقات اون همرا با ۴۰۵ و مشتقات اون میدیدم 🙁 اصلا زبان از بیان این همه بدبختی قاصر تازه این فقط تو صنعت خودرو بقیه بماند

 5. معراج گفت:

  دقیقا برای همین مشخص بودن خروج پژو بود که این همه اصرار داشتن با لگن سازی مثل پژو همکاری کنن؟! راستی این وسط تکلیف حق حساب هایی که پژو به مدیران خودروسازی ایران داده چی میشه؟

 6. محمد گفت:

  فقط ارزو ميكنم تو تحريما شركتاي خودرو سازي براي هميشه ورشكست شن يه نفسي بكشيم ، قيمتا بدون تعرفه باشه خودروهاي ژاپني كره ايي امريكايي سوار شيم
  لطفا نظره منو بذاريد اوج تنفره خودمو از شركتاي گاري سازي بعنوان شهروند بلكه يه مسعولي ديد

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.