کارمانیا
مدیران خودرو

بررسی لابی های صنعت خودروسازی توسط مجلس

بررسی لابی های صنعت خودروسازی توسط مجلس
سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس از تشکیل پرونده‌ای برای بررسی لابی‌ها و پشت پرده صنعت خودروسازی خبر داد.

به گزارش تسنیم، ولی داداشی، از ورود این کمیسیون به لابی‌ها و پشت پرده صنعت خودروسازی خبر داد و گفت: در این زمینه پرونده‌ای در کمیسیون اصل ۹۰ تشکیل شده و پس از بررسی‌ها متخلفان را به دستگاه قضایی معرفی می‌کنیم.

وی با بیان اینکه صنعت خودروسازی کشورمان در انحصار افراد خاصی قرار گرفته است، ادامه داد: شرکت‌ها و افرادی که در صنعت خودروسازی فعالیت می‌کنند باید به مجلس این گزارش را بدهند که چه تحولی در این صنعت ایجاد کرده‌اند و خودروهایی که تولید می‌کنند چه میزان ارتقا کیفیت داشته‌ است.

نماینده مردم آستارا در مجلس با تاکید بر اینکه هزاران نفر در کشورمان سالیانه قربانی خودروهای بی‌کیفیت تولید داخل می‌شوند، افزود: یکی از این خودروهای بی‌کیفیت پراید است که مدت طولانی در کشور تولید شده است.

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس تصریح کرد: با تشکیل پرونده سعی خواهد شد دست افرادی که در صنعت خودرو رانت دارند و باند تشکیل داده‌اند و جان ۸۰ میلیون انسان را به مخاطره انداخته‌اند رو شود.

داداشی از حضور مسئولان ۲ شرکت خودروسازی (ایران‌خودرو و سایپا) در کمیسیون اصل ۹۰ برای ادای برخی توضیحات خبر داد و اظهار داشت: در آینده‌ای نزدیک از مسئولان این دو شرکت خودروساز برای حضور در کمیسیون دعوت به عمل می‌آید.

وی با بیان اینکه شکایات متعددی از صنعت خودروسازی به کمیسیون اصل ۹۰ پارلمان ارجاع شده، گفت: بیشتر این شکایات درباره آتش گرفتن خودروها در تصادفات و ایمن نبودن آنها است.

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس با تاکید بر اینکه علاوه بر افزایش فروش خودروها شرکت‌های خودروسازی به فکر ارتقا کیفیت محصولات خود نیستند، گفت: تولید محصولات بی‌کیفیت با انحصارطلبی برخی از افراد امروز با جان مردم بازی می‌کند.

زمان ارسال پست: ۲۳ شهریور ۱۳۹۶ | ۱۱:۰۰ ق.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها: ،

2 Responses to “بررسی لابی های صنعت خودروسازی توسط مجلس”

  1. معراج گفت:

    مافیا همیشه یک سرش تو سیاسته وگرنه هرگز نمیتونه ایجاد بشه….پس دنبال زدن سرش بین خودشون باید باشن دوستان

  2. ميثم گفت:

    رانت لابي پشت پرده مافيا يا هر موضوع مشابه همه داره تو بستر خلا هاي قانوني و اعمال غير قانوني مسئولين تو جايگاه هاي مختلف بوجود مياد وگرنه ادم عادي جامعه به چي و كي دسترسي داره كه بخواد لابي كنه و پشت پرده مافيا بوجود بياره در ضمن چاقو هيچ وقت دستشو نميبره

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.