کارمانیا
مدیران خودرو
کرمان موتور
تبلیغات

آیا تحقق سند چشم‌انداز در صنعت خودرو ممکن است؟

آیا تحقق سند چشم‌انداز در صنعت خودرو ممکن است؟
در یک سند تدوین شده چهار راهکار برای تحقق اهداف پیش‌بینی شده در چشم‌انداز ۱۴۰۴ در صنعت خودرو پیش‌بینی شده است.
در سند “اهداف و سیاست‌های توسعه صنعت خودرو در افق ۱۴۰۴” پیش‌بینی شده که ایران باید در سال ۱۴۰۴ به رتبه نخست صنعت خودرو در منطقه (خاورمیانه، آسیای میانه/غربی، قفقاز و کشورهای همسایه)، رتبه پنجم آسیا و رتبه یازدهم جهان دست یابد.
به گزارش ایسنا، در راستای رسیدن به این اهداف در صنعت خودرو که لازمه تحقق سند چشم‌انداز توسعه کشور در افق ۱۴۰۴ است، چهار راهکار برای رسیدن به این اهداف پیش‌بینی شده است.
اولین راهکار در این زمینه تبدیل شدن به پایگاه ساخت و تولید خودرو با برند داخلی، مشترک و جهانی در منطقه با تاکید بر صادرات محصولات تولیدی است. همچنین در این سند بر تبدیل شدن ایران به پایگاه ساخت و تولید قطعات و مجموعه‌های خودرو با برند معتبر داخلی یا جهانی در منطقه، تاکید شده است.
جذب سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی (مستقیم یا مشترک) در راستای جذب فن‌آوری‌های نوین و توسعه صادرات و همچنین تبدیل شدن به پایگاه مراکز طراحی، آزمون و خدمات مهندسی خودرو در منطقه، از دیگر راهکارهای پیش‌بینی شده در این زمینه است.

زمان ارسال پست: ۲۹ دی ۱۳۹۵ | ۳:۰۰ ب.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها: ،
تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.