کارمانیا
مدیران خودرو

مدل خودران لکسوس

مدل خودران لکسوس

موسسه تحقیقاتی تویوتا اعلام کرد مدل مفهومی خودرانی را رونمایی کرده است که در نمایشگاه لوازم الکترونیک لاس‌وگاس آن را به نمایش خواهد گذاشت.

به گزارش سایت خبری کار ادوایس این مدل مفهومی که «پلت‌فرم ۳» نام دارد، بر اساس نسل قبلی لکسوس ال‌اس ۶۰۰ طراحی و ساخته شده و یک خودروی بدون راننده است.
به گزارش دنیای اقتصاد موسسه تحقیقاتی تویوتا ادعا کرده است که این خودرو در مقایسه با مدل‌های خودران پیشین امکانات بیشتری دارد و سامانه‌های خودران در این مدل، بهتر با یکدیگر هماهنگ شده‌اند. در این خودرو از یک سامانه رادار لیزری لومینار استفاده شده است که برد آن ۲۰۰ متر است و با پوشش ۳۶۰ درجه اطراف خودرو را به طور مرتب پایش می‌کند. استفاده از حسگرهای لیزری برد کوتاه در بخش پایینی این مدل امکان تشخیص اجسام کوچک نظیر حیوانات و کودکان را نیز فراهم کرده است. سه نسل خودروی پلت‌فرم در فاصله‌ زمانی کمتر از یک سال ارائه شده‌اند و با توجه به رشد سریع فناوری‌های خودران «پلت‌فرم ۳» در تعداد بسیار محدود تولید خواهد شد.

زمان ارسال پست: ۲۰ دی ۱۳۹۶ | ۳:۰۰ ب.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها: ،
تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.