کارمانیا
مدیران خودرو

شاسی‌ بلند خشن و لوکس اسپایکر رقیب اوروس لامبورگینی

شاسی‌بلند خشن و لوکس اسپایکر رقیب اوروس لامبورگینی
تاکنون خودروهای فوق العاده زیادی را دیده‌ایم. بنتلی بنتایگا و لامبورگینی اوروس از جمله مدل‌های لوکس این روزها محسوب می‌شوند.
رولزرویس تائید کرده که خودروهای اسپورت بیشتری را برای افراد عادی و غیراشرافی خواهد ساخت و انشعابات استون‌مارتین بارها در طول دهه‌های گذشته بسیار سیاستمدارنه به رنج‌روورهای توانمند حمله کرده‌اند.
شما نیز روی شاسی‌بلندهای عجیب و لوکس حساب می‌کنید. به این ۴*۴ های قد‌بلند نگاه کنید. قطعا از روند حاکم در ساخت این خودروها متعجب خواهید شد. خودروهایی که هر روز با رقیبی مجلل‌ و توانمندتر از خود روبه‌رو شده و تغییر کاربرد می‌دهند.
به گزارش عصر ایران به نقل از “تاپ‌گیر”، SUV ها این روزها تغییر ماهیت داده و از دنیای اسپورت به بی‌کران دنیای لوکس حرکت می‌کنند. یکی از این شاسی‌بلندهای که در محدوده عجیب و غریب اسپورت‌های لوکس قرار می‌گیرد، از سرزمین هلند بیرون آمده متولد کارخانه اسپایکر است.
شاسی‌بلند خشن و لوکس اسپایکر رقیب اوروس لامبورگینی
گروه خودروسازی اسپایکر در مدل مفهومی جدیدش با نام اسپایکر D12 که از نظر بصری بسیار زیبا درآمده، از عناصری بهره برده که پیشتر در خودروی اسپایکر C8 شاهد آن بودیم. به همین دلیل است که در D12 شاهد دریچه‌های هوای متفاوت و سقف‌های شفاف و به اصطلاح شیشه‌ای هستیم.
خودروسازی هلندی در سال ۲۰۰۶ تصمیم گرفت تا خودروهایی را ارائه دهد که در ارتفاع بالاتری از سطح زمین حرکت می‌کنند که نتیجه آن D12 پکن تا پاریس است . اما این مدل به دلیل هزینه‌های بسیار زیاد در ساخت و تولید از سال ۲۰۰۶ در حد یک نسخه مفهومی باقی ماند.
شاسی‌بلند خشن و لوکس اسپایکر رقیب اوروس لامبورگینی
از دیگر عناصر جالب در این خودرو می‌توان به درهای پشتی آن اشاره کرد که به سمت عقب باز می‌شوند. لولای این درها به‌جای قرارگیری روی ستون جلو خودرو، در ستون عقب قرار می‌گیرد. خودرو همچنین به یک مدل بیوتوربوی W12 از نسخه‌های فولکس‌واگن مجهز است که حدود ۵۰۰ اسب‌بخار قدرت دارد.
با وجود وزن ۱۸۵۰ کیلوگرمی در خودروی پکن تا پاریس، این قدبلند در ۵ ثانیه به شتاب صفر تا صد کیلومتر دست می‌یابد. اگر به سال ۲۰۰۶ و اولین نمایش این خودرو در نمایشگاه پاریس برگردید، به این نتیجه می‌رسید که شتاب‌گیری این خودرو به عنوان یک شاسی‌بلند خیره‌کننده به نظر می‌رسد. به خاطر داشته باشید که در آن زمان با نمونه‌هایی مانند بنتایگا و اوروس لامبورگینی مواجه نبودیم.
شاسی‌بلند خشن و لوکس اسپایکر رقیب اوروس لامبورگینی
این روزها اسپایکر وضعیت بهتری نسبت به ورشکستکی قبل پیدا کرده و در تلاش است تا این خودروی خود را با کاهش هزینه‌ها و تغییر ساختار موتور وارد خیابان‌ها کند. خودرویی که از هر لحاظ تهاجمی، خشن و قدرتمند محسوب می‌شود.
سازندگان این خودرو تلاش دارند که تا آن را در نمایشگاه خودروی ژنو ۲۰۱۸ با اصلاحات متفاوت به نمایش درآورند.

زمان ارسال پست: ۰۳ تیر ۱۳۹۶ | ۱۲:۰۰ ب.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها: ، ،
تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.