کارمانیا
مدیران خودرو

سایپا کاشان به سمت مونتاژ سیتروئن حرکت می کند

سایپا کاشان به سمت مونتاژ سیتروئن حرکت می کند
طی این دو سال خطوط مونتاژ سایپا کاشان بر مبنا خودروهای چانگان بوده که این نشان چینی به عنوان یکی از شرکای اصلی سیتروئن در بازار جهانی شناخته می شود.
لذا به گفته برخی منابع، بسیاری از ربات های مونتاژ چانگان در چین با نمونه های سیتروئن برابر است. از طرفی مهندسان سایپا سیتروئن چند ماهی است که داخلی سازی برخی قطعات سیتروئن C3 XR و C4L را آغاز کرده اند و در حال حاضر با قطعه سازان مذاکره می کنند. به گفته یک منبع آگاه سختگیری های سیتروئن در بحث کیفیت قطعات داخلی سازی شده باعث شده تا مذاکره با قطعه سازان سخت شود و البته این مسئله باعث ارتقا فنی قطعه سازان کشور می شود.
طبق شنید ها، قرار است که سایپا در پاییز امسال فروش نسخه های وارداتی سیتروئن C4L را آغاز کند و از اواخر امسال C3 XR را در کاشان به روی خط تولید ببرد. البته که به گفته یکی از منابع خبری، به احتمال زیاد این خودرو در سال ۹۶ عرضه نمی شود و اولین نمونه های C3 XR از بهای ۹۷ به بازار می آید. در حال حاضر سایپا خط تولید پراید ۱۱۱ را به تهران منتقل کرده تا فضای تولید و مونتاژ خودروهای سیتروئن فراهم شود.

زمان ارسال پست: ۰۱ شهریور ۱۳۹۶ | ۶:۳۰ ب.ظ | دسته بندی: اخبار, پیشنهاد سردبیر | تگ ها: ،

3 Responses to “سایپا کاشان به سمت مونتاژ سیتروئن حرکت می کند”

 1. عطا گفت:

  سلام
  یعنی دیگه تولید چانگان ال.. اعلم !!!
  چند هفته ای هم هستش که تحویلشون به مشکل برخورد کرده

 2. علیرضا گفت:

  سلام…برادر من عطا خان شایعه درست نکن……بعلت انطباق خط تولید چانگان با سیتروئن و پاس کردن کیفیت روی همین خط تولید سیتروئن هم کار میکنه…..تازه یعنی این تدوام تولید چانگان……برادر این نشان از کیفیت این چینی داره…..برو خودتو گول بزن……
  بله اگر هم تحویل ندن دلیلی بر این موضوع نبوده که قبلا مشخص شده بود بخاطر ترخیص قطعات بوده….جالبه که میبینید هر ماه پیش فروش چانگان برای ماه های آتی گذاشته میشه….همینطور خریدش بالا رفته…..
  پراید رو هم که دارن منتقل میکنن به این دلیل هست دیگه دلیلی واسه انتقال چانگان نمیبینم…..
  ولی جالبه خط تولید چانگان اینقدر پیشرفته و با کیفیت باشه که سیتروئن قبولش کنه….
  در حال حاضر چانگان یکی از با کیفیت ترین خودروهای ساخت داخل هست در کنار سوزوکی و کیا سراتو و مزدا ۳ و ……..

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.