کارمانیا
مدیران خودرو

افزایش تعرفه برای گروهی خاص رانت ایجاد می کند

 افزایش تعرفه برای گروهی خاص رانت ایجاد می کند

رییس کمیته اقتصادی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس، از تهیه طرحی دو فوریتی توسط تعدادی از نمایندگان برای لغو مصوبه افزایش تعرفه خودروهای وارداتی خبر داد.

بهرام پارسایی در گفت وگو با خانه ملت، از تهیه طرحی دو فوریتی توسط تعدادی از نمایندگان برای لغو مصوبه افزایش تعرفه خودروهای وارداتی خبر داد و گفت: در حال تهیه طرحی دو فوریتی برای بررسی در صحن مجلس برای لغو مصوبه افزایش سرسام آور تعرفه واردات خودرو هستیم که این افزایش تعرفه هیچ توجیهی ندارد.

رییس کمیته اقتصادی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه برخی می گویند که با افزایش تعرفه به دنبال جلوگیری از خروج ارز از کشور هستند، افزود: از زمانی که قیمت خودرو پایین بوده و اکنون که قیمت آن به دلیل انحصار در واردات افزایش یافته هیچ تاثیری در واردات احساس نشده است و ارز همچنان از کشور خارج می شود.

نباید جلوی واردات خودروهای هیبریدی گرفته شود

وی با تاکید بر اینکه افزایش تعرفه واردات خودرو برای گروه خاصی رانت ایجاد می کند، ادامه داد: ما اصرار داریم که حتی برای خودروهای هیبریدی بسته های تشویقی در نظر گرفته شود نه اینکه در شرایط آلودگی هوا و مشکلات زیست محیطی جلوی واردات خودروهای هیبریدی گرفته شود.

رییس کمیته اقتصادی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: حتی خودروهای غیرهیبریدی که وارد کشور می شوند مصرف سوخت آنها پایین است و با توجه به کاتالیزورهایی که در مصرف سوخت وجود دارد، سوخت را ناقص منتشر نمی کنند و سبب آلودگی شدید هوای کشور و کلانشهرها نمی شوند.

زمان ارسال پست: ۱۹ دی ۱۳۹۶ | ۱۱:۰۰ ق.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها: ،

4 Responses to “افزایش تعرفه برای گروهی خاص رانت ایجاد می کند”

 1. مهرداد گفت:

  خیلی خیلی جالبه…
  همین الان یه خبری میخوندم که نوبخت گفته پایین بودن تعرفه خودروهای هیبریدی رانت ایجاد میکنه…حالا اینجا نوشتن بالا بودن تعرفه رانت ایجاد میکنه…
  اینا چند چندن؟؟؟ من فکر کنم تعریفشون از رانت و اختلاس و خیلی چیزای دیگه تو سطوح بالای مملکت با اون چیزی که ما فکر میکنیم فرق داره…
  البته که من اشتباه میکنم!!!

 2. شاهین گفت:

  خب چرا همون اول مخالفت نکردن؟

 3. محمد گفت:

  دم شما گرم
  ۴۰ درصد کجا ۹۵ درصد کجا

 4. مسعود گفت:

  باز رحمت ب تو ک حداقل صدات دراومد

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.