کارمانیا
مدیران خودرو

احیای شلبی GT-H

احیای شلبی GT-H
لازم نیست که بگوییم فورد موستانگ یا ماستانگ چه خودرویی است و مهندسی شلبی چقدر در باطن این خودرو تاثیر گذاشته است. فقط همین بس که بعد از مرگ کارول شلبی، هنوز نمونه های از موستانگ به نام او اسم گذاری می شوند.
احیای شلبی GT-H
سابقه ای ۵۰ ساله باعث شده تا بالاخره عددی در این نام گذاری دیده نشود و بجای GT350 و GT350H و… مستقیما نام GT-H روی خودرو گذاشته شود. بعد از تولید به نسبت محدود این خودرو در سال های ۱۹۶۶ و ۲۰۰۶، نام آن دیگر شنیده نشد تا چندی پیش که کمپانی فورد اعلام کرد نسل جدید شلبی GT-H را به بازار عرضه می کند. قلب تپنده این خودرو ۵ لیتر حجم دارد و از نمونه های کایوت ۸ سیلندر محسوب می شود. این موتور توان تولید ۴۳۵ اسب بخار را دارد و شاهکاری روی اتاق موستانگ نشان می دهد. مهندسان این پروژه، GT-H 2016 را به مناسبت ۵۰ سالگی GT-H به بازار تحویل می دهند و قرار است تمایزی جالب را به مشتریان نشان دهند.
احیای شلبی GT-H
با اینکه GT-H جدید روی آخرین اتاق موستانگ معرفی شده است، ولی هنوز اصالت پنجاه ساله خود را با خطوط طراحی حفظ کرده است. جلو پنجره، کیت بدنه، دیفیوزرها، رنگ بندی، مدال های GT-H، وجه اختلافی بین این خودرو با سایر موستانگ های موجود در بازار می شود.
با اینکه موستانگ نسخه هایی با قدرت بیش از ۶۰۰ اسب بخار هم دارد، ولی بدون شک GT-H می تواند محبوبیت خوبی را بخاطر اصالت خود بدست آورد.
رضا چوکامی – گروه مستند اسب بخار
گالری تصاویر:

زمان ارسال پست: ۰۵ فروردین ۱۳۹۵ | ۱۲:۲۲ ق.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها: ، ، ، ، ، ، ،
تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.