کارمانیا
مدیران خودرو

احتمال گرانی بنزین از ابتدای ۹۷

احتمال گرانی بنزین از ابتدای ۹۷
با کلید خوردن بررسی افزایش نرخ سوخت در بدنه دولت، شنیده‌های غیررسمی حاکی از این است که دولت به‌دنبال افزایش نرخ حامل‌های انرژی از ماههای پایانی سال جاری یا ابتدای سال ۹۷ است.
افزایش بی‌سابقه مصرف بنزین در سال ۹۶ و همچنین پیش‌بینی ثبت رشدی مشابه در مصرف سوخت گاز در زمستان سال جاری، طرح بررسی افزایش نرخ سوخت را در بدنه دولت کلید زد.
به گزارش تسنیم یکی از موافقان افزایش نرخ سوخت به‌منظور کنترل مصرف، «بیژن زنگنه» وزیر نفت است. این مقام مسئول در روزهای پایانی دولت یازدهم در این خصوص گفته بود: “اگر بخواهیم همین‌طور از خودروهای شخصی استفاده کنیم، هیچ کاری در مدیریت مصرف بنزین نمی‌توانیم انجام دهیم؛ البته سیاست‌های قیمتی هم اثرگذار است که ما متأسفانه دو سال قیمت را افزایش نداده‌ایم و این علامت بدی است. اعتقادی به این ندارم که برداشتن سهمیه‌بندی تأثیری در افزایش مصرف بنزین داشته است. این دولت که در حال تمام شدن است و روزهای پایانی خود را می‌گذراند اما دولت بعدی باید روی افزایش قیمت بنزین فکر کند”.
نتایج این فکر کردن به افزایش نرخ بنزین که در قالب طرح بررسی افزایش نرخ سوخت کلید خورده، به‌احتمال قریب به یقین تا سه‌ماهه آینده در لایحه بودجه سال ۹۷ خود را نشان می‌دهد. شنیده‌های غیررسمی حاکی از این است که دولت به‌دنبال افزایش نرخ حامل‌های انرژی از ماههای پایانی سال جاری یا ابتدای سال ۹۷ است. اگرچه هیچ تصمیمی تا امروز نهایی نشده، اما بررسی‌ها در این زمینه آغاز شده و ادامه دارد.

زمان ارسال پست: ۲۷ شهریور ۱۳۹۶ | ۱۱:۰۰ ق.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها:

3 Responses to “احتمال گرانی بنزین از ابتدای ۹۷”

 1. داود گفت:

  به جای افزایش نرخ سوخت، چرا تولید خودروها را کنترل نمی کنید تا خودروساز، به فراغ بال خودرویی با مصرف بالای ۸ یا ۹ لیتر تولید نکند؟
  چرا مجبور به خرید خودرو بی کیفیت و بسیار پرمصرف با قیمت بالا هستیم در حالی که باید سوخت را هم گران بخریم؟

 2. سعید گفت:

  آقا شما ماشین روز دنیا با مصرف متوسط پنج و شش بده دسته مردم بعد بنزین را بکن ۱۵۰۰ یا حتی بالاتر.به زور انحصار به مردم خودروهای ۳۰ سال پیش را میندازید منت هم می گزارید که بنزین ارزونه.کجاش ارزونه.ملت ایران دارن در اصل لیتری ۲۰۰۰ تومان پول بنزین می دهند چون مصرف لگنهای ایرانی دو برابر نورم جهانی است

 3. فرخ گفت:

  مثل همیشه مردم باید ضرر بدن. لبته قشر متوسط و ضعیف جامعه!

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.