کارمانیا
مدیران خودرو

آمار جدید از تولید خودرو

ستاره های ثابت خودروهای تولید داخل
سخنگوی شورای سیاست گذاری خودرو از افزایش تولید خودروهای داخلی خبر داد.
امیر حسین قناتی افزود: از ابتدای فروردین ماه تا پانزدهم خردادماه امسال در مجموع ۲۳۳ هزار و ۱۱۸ دستگاه انواع خودرو در کشور تولید شد که این میزان در مدت مشابه سال گذشته ۲۱۲ هزار و ۳۵۵ دستگاه بوده است.
وی در ادامه با بیان اینکه ۲۲۰ هزار و ۷۱۶ دستگاه خودروی سواری از ابتدای سال ۹۶ تا پانزدهم خردادماه تولید شد گفت: این میزان در مقایسه با ۱۹۵ هزار و ۴۷ دستگاه خودروی سواری تولید شده در همین مدت سال ۹۵، ۱۳٫۲ درصد افزایش یافته است.
به گزارش صنعت نویس،سخنگوی شورای سیاست گذاری خودرو هم چنین به تولید ۴۰۹ دستگاه انواع مینی و اتوبوس در این مدت اشاره و تصریح کرد: این میزان نیز در مقایسه با ۱۸۰ دستگاه مینی بوس و اتوبوس تولید شده در این بازه زمانی سال گذشته ۱۲۷٫۲ درصد افزایش یافته است.
قناتی افزود: در این مدت ۱۰ هزار و ۱۶۷ دستگاه وانت، یک هزار و ۸۸۳ دستگاه کامیونت، کامیون و کشنده در کشور تولید شده است.
وی با بیان اینکه در جلسه امروز موضوع مشتری سازی و استفاده حداکثری از قوای نیرو محرکه تولید داخل بحث شد گفت: قرار شد شرکت های خودروساز سنگین با توجه به تنوع بسیار زیادی که در بخش خودروهای تجاری سنگین وجود دارد ، این تنوع را کاهش دهند تا تیراژ اقتصادی مناسب تری برای تولید داشته باشند.
وی در ادامه افزود: مقرر شد در ۲ کارگروه در بخش های خودروهای تجاری کامیون و کشنده و اتوبوس و با نمایندگان شرکت های خودروساز تشکیل شود ، تا با استفاده توان شان برای تولید موتور، گیربکس و شاسی در کشورموارد و سیاست هایی که نیاز است جمع بندی شود و ظرف ۲ هفته برای تصمیم گیری نهایی به شورای سیاست گذاری خودرو ارایه شود.

زمان ارسال پست: ۲۱ خرداد ۱۳۹۶ | ۲:۰۰ ب.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها: ،
تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.