کارمانیا
مدیران خودرو
کرمان موتور
تبلیغات

محبوبیت i20 و i10 کرمان موتور در بازار آغاز شد

کرمان موتور دست پر به نمایشگاه آمد
کرمان موتور را می توان به عنوان تنها شرکتی معرفی کرد که دیرتر از همه خبر همکاریش با شرکای معتبر خارجی اعلام شد و زودتر از بقیه شرکت ها، محصولات جدید را به بازار عرضه کرد. با اینکه در ظاهر قرارداد کرمان موتور و هیوندای، دیرتر از ایران خودرو و پژو بسته شد، ولی در روزهای پایانی سال ۹۵ شاهد آن بودیم که سری اول هیوندای i10 و i20 روانه جاده های کشور شد.
نمایشگاه خودرو کرمان بود که کرمان موتور از دو محصول i10 و i20 رونمایی کرد و بعد از آن شرایط فروش این خودرو را برای مشتریان اعلام کرد. قیمت رسمی i10 توسط کرمان موتور ۷۱ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان و بهای تمام شده i20 برای مشتریان، ۸۶ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان اعلام شد. در شرایط فروش اولیه ۲۰% سود مشارکت و مقداری تخفیف نقدی برای مشتریان در نظر گرفته شد. همان روزها بود که کرمان موتور، خبر از استقبال خوب مشتریان از این دو محصول داد و رسانه ها نیز به این مسئله پرداختند. ولی برخی کاربران فضای مجازی بر این عقیده بودند که با توجه به قیمت i20 و i10 و نوع امکاناتشان، خرید این خودرو آنچنان منطقی نیست و احتمالا از این دو محصول کره ای مونتاژ داخل استقبال خوبی نمی شود.
با گذشت زمان و تحویل این دو خودرو پیش از آغاز سال ۹۶، شاهد بودیم که گویا مشتریان از این دو خودرو استقبال کرده اند. امروز اگر بخواهید هیوندای i20 را در بازار آزاد به صورت صفر کیلومتر تحویل بگیرید، باید حدود ۹۰ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان تا ۹۳ میلیون تومان هزینه کنید. همچنین هیوندای i10 نیز قیمتی حدود ۷۲ تا ۷۴ میلیون تومان دارد.
این رویکرد بازار به دو خودرو کره ای ای هاچبک با قیمتی بین ۷۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان نشان می دهد که امروز مشتریان ایرانی، در اولویت خرید خود، محصولات با کیفیت و با اصالت را قرار داده اند. با اینکه در همین بازه زمانی، خودروهای جدید چینی نیز با قیمت مشابه وارد بازار کشور شده اند، ولیشاهد هستیم که با شرایط و قیمت یکسان، نسبت به این دو کره ای از استقبال کمتری برخوردار بوده اند و گاهی در بازار آزاد با بهای کمتر از کارخانه معامله می شوند. با اینکه بسیاری از افراد نسبت به قیمت هیوندای i10 و i20 مونتاژی انتقاد داشتند و این نوع قیمت گذاری را بیش از حد معمول می دانستند، ولی بازار و مشتریان نشان دادند که برای خرید این خودروها چنین هزینه ای را منطقی می دانند.
طراحی زیبا، کیفیت بالا قطعات با توجه به رقبای هم قیمت، خدمات پس از فروش گسترده به واسطه کرمان موتور، تحویل به موقع و اعتبار شرکت کرمان موتور از عواملی به حساب می آید که امروز مشتریان به i20 و i10 مونتاژ داخل اعتماد کرده اند. بدیهی است که اگر این دو خودرو با امکانات بیشتری روانه بازار می شدند، میزان استقبال بیشتری را به خود می دیدند و می توانستند با موفقیت بیشتری در کنار خودروهای مشابه، رقابت کنند.

زمان ارسال پست: ۰۳ فروردین ۱۳۹۶ | ۷:۲۱ ب.ظ | دسته بندی: اخبار, پیشنهاد سردبیر | تگ ها: ، ، ،

7 Responses to “محبوبیت i20 و i10 کرمان موتور در بازار آغاز شد”

 1. آریا گفت:

  کرمان موتور ثابت کرد مردم نباید دلخوش به خودروهای مونتاژ باشن چون هم قیمت وارداتیان و اصلا نمیدونم چجوری قیمت i20 که تو انگلیس از ۱۰ تا ۱۷ هزار پونده مونتاژ کرمان موتور شده بیشتر از ۱۸ هرار پوند( قیمت حدودوی)
  تاز نسخه مونتاژ ایران هیچ کدوم از سیستم های ایمنی نسخه بازار انگلستانو نداره(مثل هشدار نقطه کور و بین خطوط و ۶ ایربگ و…)

 2. رامتین گفت:

  بنده کاری با ملت ندارم که چه رویکردی دارن و چه میخرن! ما همه عاقل هستیم و خودمون باید تصمیم بگیریم. من کاملا این دو محصول ضعیف را نمی پسندم و خرید پژو۲۰۰۸ با توان ۲ برابر و کیفیت بالاتر را کاملا ترجیح میدم.

 3. علی گفت:

  بعضی وقتا به این نتیجه میرسم میلیون تومن برای عده ای از مردم پول خرد بحساب مياد.وگرنه بر اساس کدام منطق ۷۲ میلیون باید برای این هاچبک پرداخت شود?

 4. معراج گفت:

  هرماشینی به هرحال یه تعداد مشتری داره…این دو مدل هیوندای هم اگرچه کیفیت نسبتا خوبی دارن ولی با این قیمت خریدشون منطقی نیست ماشین های بهتری میشه با این پول خرید

 5. شروین گفت:

  تجربه ثابت کرده که مونتاژ و داخلی سازی در ایران هیچ نتیجه ای بجز کاهش کیفیت رو در پی نداره، وگرنه قیمت محصولات که هیچ تغییری نمیکنه و گاهی از نمونه های وارداتی گرون تر هم میشن که واقعا جای تعجب و تاسف داره.

 6. وحید گفت:

  این نحوه عملکرد غلط و عجیب کرمان خودرو مسلما ادامه دار خواهد بود
  این خودرو اگر با داخلی سازی پایین به تولید رسیده باشه، میشه این قیمت ها رو توجیه کنه و در ادامه با افزایش داخلی سازی قیمت کاهش پیدا کنه اما متاسفانه همینطور که از سابقه خودروسازان پیداست اگر این خودرو تماما داخلی سازی بشه و قیمت تمام شده آن برای کارخانه کاهش پیدا کنه حتی هزار تومن هم ارزان نخواهند شد بلکه سال به سال افزایش قیمت پلکانی نیز خواهند داشت.
  پس تا سال ۹۷ منتظر i20 با قیمت ۱۰۰ تومن از جانب کرمان خودرو باشید.

 7. رضا گفت:

  “طراحی زیبا، کیفیت بالا قطعات با توجه به رقبای هم قیمت، خدمات پس از فروش گسترده به واسطه کرمان موتور، تحویل به موقع و اعتبار شرکت کرمان موتور”
  هضم این جمله و توصیفات بخصوص در بحث خدمات پس از فروش و اعتبار واقعا” واسم سخته!!!!!

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.