کارمانیا
مدیران خودرو

قرارداد رنو با قطعه ساز مطرح اروپا در دست امضا

قرارداد رنو با قطعه ساز مطرح اروپا در دست امضا
پیشرفته ترین خط تولید ترمز ABS در ایران راه اندازی می شود.
قراداد داخلی سازی ABS (سیستم ترمز ضد قفل) در ایران به زودی میان شرکتهای رنو پارس، یک تامین کننده مطرح اروپایی و یک شرکت ایرانی به امضا خواهد رسید. در گام بعدی قرار است این همکاری منجر به داخلی سازی EPS (نسل پیشرفته سیستم ترمز ایمن) شود. قرار است خط تولید ترمزهای ABS و ESP در یک شرکت ایرانی راه اندازی شده و ظرف مدت یک سال به بهره برداری برسد.
این پروژه سه فاز خواهد داشت: فاز اول یعنی مونتاژ کامل در سال ۲۰۱۸ اجرایی خواهد شد و طی دو سال بعد داخلی سازی عمیق نیز صورت خواهد گرفت. به لحاظ فناوری، این پیشرفته ترین قطعه خودرو است که در ایران داخلی سازی می شود.
به لحاظ فنی، ABS پیشرفته ترین قطعه خودرو است که قرار است در ایران داخلی سازی شود. پس از موتور و گیربکس این سومین قطعه کلیدی خودرو است که داخلی سازی آن توسط رنو در ایران انجام می شود.
در حال حاضر برای تمامی محصولات تولیدی رنو در ایران شامل تندر۹۰، تندر۹۰ پیکاپ، ساندرو و ساندرو استپ وی از ترمز ABS استفاده می شود. برای محصولات آتی رنو در ایران نیز قرار است از ترمز ESP استفاده شود که مطابق پروژه پیش رو، هر دو قطعه داخلی سازی خواهند شد.

زمان ارسال پست: ۰۷ مرداد ۱۳۹۶ | ۱۲:۱۰ ب.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها: ، ،
تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.