همکاری مشترک جیلی و رنو؛ بلیط جیلی برای آمریکا

همکاری مشترک جیلی و رنو
همکاری مشترک جیلی و رنو

خبرهای جدید حاکی از آن است که همکاری رنو و جیلی قرار است به طور قطعی صورت گیرد و این دو کمپانی قصد دارند با هم در زمینه تولید پیشرانه های مدرن از جمله احتراقی، هیبرید، پلاگین هیبرید و همچنین تولید گیربکس همکاری کنند و هدف آن ها به دست آوردن ۸۰ درصد بازار پیشرانه هاست.

فونیکس آریزو 8 فونیکس آریزو 8

یکی از اتفاقاتی که اخیراً در بین خودروسازان رایج شده این است که با هم همکاری می کنند و گاه با هم ادغام می شوند. با این اتفاق، اگر هر یک از آن ها در وضعیت نامناسبی باشند می توانند به هم کمک کنند و با ادغام صورت گرفته از ورشکستگی نجات یابند.

ادغام دو شرکت خودروساز، بیش تر برای کمپانی هایی پیش می آید که در حال ورشکستگی هستند، اما اگر دو شرکت در شرایط خوبی باشند سعی می کنند با هم یک کمپانی دیگر تأسیس کنند که این کمپانی جدید از تکنولوژی ها و سرمایه های هر دو شرکت استفاده می کند و محصول مورد نظر خود را طراحی و تولید می کند.

همکاری رنو و جیلی یکی از خبرهایی بود که در گذشته نیز اطلاعاتی از آن بیرون آمد، اما تأیید نشده بود و در حد حدس و گمان بود، اما اخیراً حتمی شده که این دو شرکت قرار است با هم یک کمپانی دیگر تأسیس کنند که هدف آن فقط تولید پیشرانه های مدرن است و خواسته آن ها به دست آوردن ۸۰ درصد بازار پیشرانه هاست.

کمپانی جیلی

همکاری جیلی و رنو
همکاری جیلی و رنو

جیلی یکی از کمپانی های خودروساز پر درآمد و بزرگ چینی است که سرمایه هنگفتی دارد و در سال های اخیر توانسته بسیاری از خودروسازی های بزرگ دنیا را خریداری کند. سیر پیشرفت جیلی از زمانی شروع شد که ولوو را خرید و توانست از اطلاعات و دانش فنی این شرکت استفاده کند. روند سعودی جیلی از آن زمان ادامه دارد و علاوه بر ولوو ، توانسته کمپانی های لوتوس ، پول استار ( Polestar ) ، پروتون ، لینک اند کو ( Lynk & Co ) و زیکر ( Zeekr ) را خریداری کند.

از این رو جیلی علاوه بر سرمایه زیاد ، دانش فنی و مهندسی بالایی نیز دارد که این دانش فنی می تواند در راستای ارتقا کلی شرکت به کمپانی مادر جیلی کمک کند.

حتماً بخوانید: کدام برندها بهترین برندهای چینی در سال ۲۰۱۹ بودند؟

کمپانی رنو

همکاری جیلی و رنو
همکاری جیلی و رنو

همان طور که می دانید خودروسازی رنو نیز به تولید محصولات اقتصادی و کم استهلاک معروف است و از طریق این محصولات توانسته مقدار قابل توجهی از بازار بزرگ قشر ضعیف و متوسط جامعه را برای خود کند. با این وجود می بینیم که این کمپانی ، خودرو های لوکس و جذابی را نیز تولید می کند که در سال های اخیر بسیار معروف شده اند و در بازار های مختلف شاهد محصولات رنو در هر اندازه ، کلاس بدنه و قیمتی هستیم. به این ترتیب رنو نیز توانسته به سرمایه  و دانش فنی قابل توجهی برسد.

همکاری رنو و جیلی چگونه است؟

همکاری جیلی و رنو
همکاری جیلی و رنو

همکاری رنو و جیلی قرار است تحت تاسیس یک شرکت دیگر انجام شود که آورده های هر دو شرکت به میزان نصف نصف تقسیم می شوند. کمپانی حاصل از همکاری رنو و جیلی می خواهد در زمینه تولید پیشرانه های مدرن فعالیت کند و با توجه به دانش فنی ای که در اختیار دارد برآورد شده است که می تواند تا حدود ۸۰ درصد از بازار پیشرانه های دنیا را برای خود کند.

پیشرانه هایی که در این کمپانی تولید می شوند قرار است بر روی محصولات کمپانی های رنو ، داچیا ، جیلی ، ولوو ، لینک اند کو ، پروتون ، نیسان و میتسوبیشی قرار گیرند و از طرفی دیگر ۱۷ خط تولید در سه کشور برای این پیشرانه ها در نظر گرفته شده است. تعداد پرسنل کمپانی جدید حدوداً ۱۹۰۰۰ نفر تخمین زده شده است که برای شروع بکار یک کمپانی می تواند عدد قابل قبولی باشد.

پیشرانه های احتراق داخلی ، هیبرید ، پلاگین هیبرید و همچنین گیربکس های مختلف از محصولات همکاری رنو و جیلی است و احتمالاً بتوانند در ۱۳۰ کشور دنیا بفروش برسند.

در نهایت ، همکاری رنو و جیلی در سال ۲۰۲۳ انجام می شود و این دو خودروساز رسماً در یک شرکت با هم شریک می شوند. پیش بینی می شود با توجه به توان اقتصادی و فنی این دو شرکت ، کمپانی حاصل از همکاری آن ها بتواند به موفقیت برسد و بخشی از بازار دنیا را تحت اختیار خود دربیاورد.

محمد جبارزاده شیاده

پایگاه خبری اسب بخار

منبع: www.motor1.com

معرفی کمپانی جیلی:

جیلی یکی از کمپانی های خودروساز پر درآمد و بزرگ چینی است که سرمایه هنگفتی دارد و در سال های اخیر توانسته بسیاری از خودروسازی های بزرگ دنیا را خریداری کند. روند سعودی جیلی از آن زمان خرید ولوو ادامه دارد و علاوه بر ولوو ، توانسته کمپانی های لوتوس ، پول استار ، پروتون ، لینک اند کو و زیکر را خریداری کند.

معرفی کمپانی رنو:

همان طور که می دانید خودروسازی رنو نیز به تولید محصولات اقتصادی و کم استهلاک معروف است. با این وجود می بینیم که این کمپانی ، خودرو های لوکس و جذابی را نیز تولید می کند که در سال های اخیر بسیار معروف شده اند و در بازار های مختلف شاهد محصولات رنو در هر اندازه ، کلاس بدنه و قیمتی هستیم.

همکاری رنو و جیلی چگونه است؟

همکاری رنو و جیلی قرار است تحت تاسیس یک شرکت دیگر انجام شود که آورده های هر دو شرکت به میزان نصف نصف تقسیم می شوند. کمپانی حاصل از همکاری رنو و جیلی می خواهد در زمینه تولید پیشرانه های مدرن فعالیت کند و با توجه به دانش فنی ای که در اختیار دارد برآورد شده است که می تواند تا حدود ۸۰ درصد از بازار پیشرانه های دنیا را برای خود کند.

به این مطلب رای دهید

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.