گروه مستند اسب بخار

کارمانیا
مدیران خودرو
رامک خودرو
ایرتویا
فاز نخست برقی کردن ناوگان حمل‌ و‌ نقل عمومی کلید می‌خورد

فاز نخست برقی کردن ناوگان حمل‌ و‌ نقل عمومی کلید می‌خورد
مدیرکل خودرو و نیرو محرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت از برنامه‌ریزی وزارتخانه برای استفاده از پنج هزار دستگاه تاکسی، ۵۰۰ تا هزار دستگاه اتوبوس و ۱۰ هزار دستگاه موتورسیکلت برقی در صورت تصویب دولت خبر داد.
به گزارش ایرنا امیرحسین قناتی، مدیرکل خودرو و نیرو محرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: تولید خودروهای برقی در همه جای جهان مستلزم وجود یکسری زیرساخت‌هاست، در این زمینه وزارت صنعت، معدن و تجارت برنامه‌های خود را به دولت ارائه کرده است. وی گفت: در این خصوص لازم است تا اقدام‌هایی از سوی ارگان‌های مختلف و دستگاه‌های ذی‌ربط از جمله شهرداری‌ها و وزارت نیرو درخصوص تامین انرژی، محل ایستگاه‌های شارژ، ارائه تسهیلات به خریداران این خودروها و… انجام شود.
قناتی با بیان اینکه در فاز نخست خودروهای عمومی نظیر تاکسی‌ها، اتوبوس‌ها و موتورسیکلت‌های برقی در نظر گرفته شده‌اند و با توجه به قیمت نسبتا بالاتر آنها در مقایسه با خودروهای معمولی، در همه جای جهان مشوق‌ها و تسهیلاتی به تولیدکنندگان و خریداران این خودروها اختصاص می‌یابد.وی تصریح کرد: در صورت تصویب شدن برنامه اشاره شده، در فاز نخست پنج هزار دستگاه تاکسی، ۵۰۰ تا هزار دستگاه اتوبوس و ۱۰ هزار دستگاه موتورسیکلت برقی خواهیم داشت.پیش‌تر محسن صالحی‌نیا، معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفته بود، در زمینه خودروهای برقی که با سیستم شارژ مستقیم (Plog in) کار می‌کنند، نیازمند تامین زیرساخت هستیم.وی خاطرنشان کرد: آیین‌نامه‌ای در همین زمینه برای شیوه‌های شارژ و سرویس‌دهی این خودروها تنظیم شده که در کمیسیون اقتصادی دولت در دست بررسی است.

زمان ارسال پست: ۰۳ تیر ۱۳۹۶ | ۹:۰۰ ق.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها: ،
تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.