کارمانیا
مدیران خودرو

درگ تماشایی بین بی ام و M2 و آئودی RS3 + ویدیو

درگ تماشایی بین بی ام و M2 و آئودی RS3 + ویدیو

مسابقات درگ هرگز کهنه نخواهند شد، مخصوصاً وقتی بنا به پاسخ دادن سوالاتی از قبیل “کدام خودرو کامپکت اعلا زیر ۵۰.۰۰۰ پوند سریعتر است” باشد.
بی ام و M2 کوپه یا آئودی RS3 سدان؟
شاید این دو خودرو از نظر سایز یکسان باشند اما در زیر پوست‌شان از این متفاوت تر نمی‌شوند. کوپه باواریایی دیفرانسیل عقب است در حالی که‌ RS3 سدان مجهز به سیستم چهارچرخ متحرک یا همان Quattro معروف اهل اینگولشتاد است.
از حالت سکون روی کاغذ دومی سریعتر به نظر می‌رسد اما اگر فضای کافی باشد M2 سر خواهد رسید. اگر مسابقه را در حالت حرکت آغاز کنیم ممکن است خروجی کاملاً متفاوت باشد زیرا چرخش چرخهای عقب بی ام و به دلیل عدم وجود سیستم چهارچرخ متحرک، دیگر اثری روی نتیجه نخواهد داشت.
تفاوت در موتور خودروها نیز کاملاً مشهود است، جایی که آئودی RS3 از موتور ۲.۵ لیتری ۵ سیلندر ۴۰۰ اسب بخاری استفاده می‌کند و بی ام و M2 از موتور ۶ سیلندر خطی ۳۶۵ اسب بخاری بهره می‌برد. هر دو موتور توربو شارژ هستند. روی کاغذ صفر تا صد آئودی ۴.۱ ثانیه است در حالی که صفر تا صد بی ام و ۰.۲ ثانیه کندتر است و این همه چیز را جذاب‌تر می‌کند.
در این ویدئو برنده مشخص خواهد شد…

سیاوش مرادی
گروه مستند اسب بخار

زمان ارسال پست: ۱۳ اسفند ۱۳۹۶ | ۴:۵۲ ب.ظ | دسته بندی: اخبار, پیشنهاد سردبیر, تلویزیون | تگ ها: ، ،
تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.