10 مدل از سریع ترین خودروهای آلمانی که تا امروز ساخته شده اند

سریع ترین خودروهای آلمانی
سریع ترین خودروهای آلمانی

از خودروهای سبک و پرقدرت رودستر تا خودروهای گرند تورر قدرتمند، در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا با سریع ترین خودروهای آلمان که تاکنون ساخته شده اند، بیش تر آشنا شویم.

فونیکس آریزو 8 فونیکس آریزو 8

امری که نمی‌توان آن را انکار کرد، این است که خودروهای آلمانی از بهترین خودروهای جهان هستند، آن ها قابل اعتماد هستند، قدرتمندند و دارای یک سبک بی‌نظیر هستند که آن ها را در میان تمام مدل های خودرویی جهان برجسته می‌کند. خودروهای آلمانی به دلیل مهندسی، موتورهای کارآمد و قیمت‌های مناسب‌شان شهرت دارند.

مرسدس AMG SLS Black Series

سریع ترین خودروهای آلمانی
سریع ترین خودروهای آلمانی

مرسدس آ ام جی اس‌ال‌اس بلک سریز، دهمین خودروی آلمانی سریع است که تاکنون ساخته شده است. این خودرو قادر است با سرعت خیره‌کننده به مقدار ۳۱۵ کیلومتر بر ساعت حرکت کند که واقعاً سریع است، همچنین یکی از محبوب ترین سوپراسپرت های تولیدشده توسط بنز در جهان به شمار می رود.

این خودرو به دلیل داشتن موتور V8 با ظرفیت ۶.۲ لیتر و گیربکس اسپرتی که با دقت طراحی شده است، به این سرعت دست پیدا می کند. همچنین بدنه و شاسی آن از فیبرکربن ساخته شده است که آن را سبک‌تر از اکثر خودروها می‌کند.

آئودی R8 V10 Decennium

سریع ترین خودروهای آلمانی
سریع ترین خودروهای آلمانی

آئودی آر۸ دکنیوم، نهمین خودروی آلمانی سریع تا به حال تولید شده است، که سرعتی بالغ بر ۳۳۰ کیلومتر بر ساعت دارد. این خودرو در سال ۲۰۰۹ به عنوان وارث مدل قبلی معرفی شد و با ویژگی‌های جدیدی مانند موتور بهبودیافته و بدنه سبک‌تر، از نسل قبلی خود سریع تر بود. همچنین مهم است اشاره کنیم که این خودرو یکی از جدیدترین خودروها در این فهرست است.

مرسدس AMG CLK GTR

سریع ترین خودروهای آلمانی
سریع ترین خودروهای آلمانی

بدون شک، مرسدس آ ام جی CLK GTR یکی از سریع‌ترین خودروهای آلمانی تولیدشده است، که با سرعت بالای ۳۳۵ کیلومتر بر ساعت، می توان آن را هشتمین خودروی سریع آلمانی معرفی کرد که تاکنون ساخته شده است.

این خودرو توسط مرسدس آ ام جی تولید شد و در سال ۱۹۹۸ مسابقاتی مانند مسابقه قهرمانی لومان و بسیاری از مسابقات قهرمانی دیگر را به عنوان نماینده کمپانی مرسدس شرکت کرد. این خودرو از موتور V12 با ظرفیت ۶.۸ لیتر با قدرت ۵۹۲ اسب بخار استفاده می‌کرد، که به آن اجازه می‌داد در زیر ۳۰ ثانیه به سرعت ۲۹۰ کیلومتر بر ساعت برسد، که حیرت انگیز است.

مرسدس بنز SLR مک لارن ۷۲۲

سریع ترین خودروهای آلمانی
سریع ترین خودروهای آلمانی

مرسدس بنز SLR مک‌لارن ۷۲۲ یکی از سریع‌ترین خودروهای آلمانی است که با سرعت بالای ۳۴۰ کیلومتر بر ساعت، هفتمین خودرو سریع آلمانی در این فهرست است. این خودرو یک مدل محدود با بدنه‌های فیبرکربن و موتور AMG با قدرت ۶۱۷ اسب بخار است.

حداکثر سرعت آن ۳۴۰ کیلومتر بر ساعت است و می‌تواند از ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت را فقط در ۳.۵ ثانیه طی کند. اما آن چه این خودرو را ویژه می‌کند، این است که اکنون یکی از محصولاتی است که بیش ترین توجه علاقه‌مندان به خودروهای کلاسیک را به خود جلب کرده است و نسخه های مختلف آن با قیمت های عجیب در حراجی ها به فروش می رسند.

پورشه ۹۵۹S

سریع ترین خودروهای آلمانی
سریع ترین خودروهای آلمانی

پورشه ۹۵۹ اس در رده ششم فهرست سریع‌ترین خودروهای آلمان قرار دارد که حداکثر سرعت ۳۴۰ کیلومتر بر ساعت را دارد. این خودروی طراحی‌شده توسط پورشه در سال ۱۹۸۶ به عنوان یک پروتوتایپ اولیه برای نسل بعدی خودروهای اسپرت کمپانی بود، این خودرو دارای موتور تویین توربو با قدرت ۴۵۰ اسب بخار است. اگرچه در این زمینه مصارف شهری یک نسخه چندان کارآمد نبود، اما این خودرو قطعاً می‌توانست یک ماشین مسابقه‌ای مؤثر باشد، که می توانست رکوردهای سرعت را جابه‌جا کند.

پورشه 911 GT2 RS

سریع ترین خودروهای آلمانی
سریع ترین خودروهای آلمانی

پورشه ۹۱۱ GT2 RS با سرعت بالای ۳۴۴ کیلومتر بر ساعت، پنجمین خودرو سریع آلمانی تا به حال ساخته شده است و همچنین یکی از سریع‌ترین خودروهایی است که تا به حال در جهان تولید شده که در پیست های اتومبیل رانی قادر به شکستن رکوردهای سرعت شده است.

این خودرو توسط پورشه تولید شده و در سری‌های مسابقه‌ای مختلف از جمله مسابقه ۲۴ ساعت لومان و قهرمانی GT FIA استفاده شده است. از موتور شش سیلندر با ظرفیت ۳.۸ لیتر و قدرت ۶۹۰ اسب بخار استفاده می‌کند و می‌تواند در ۲.۶ ثانیه از ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت را طی کند.

پورشه ۹۱۸ اسپایدر

سریع ترین خودروهای آلمانی
سریع ترین خودروهای آلمانی

بدون شک، پورشه ۹۱۸ اسپایدر چهارمین خودرو سریع آلمانی در این فهرست است، که قادر به رسیدن به سرعت ۳۵۰ کیلومتر بر ساعت است. دلیل سرعت بالای این خودرو به پیشرانه هیبریدی آن مربوط است. پورشه ۹۱۸ اسپایدر دو موتور الکتریکی با قدرت ۲۸۲ اسب بخار و یک موتور V8 به ظرفیت ۴.۶ لیتر با قدرت ۵۹۹ اسب بخار دارد که مجموعاً ۸۷۵ اسب بخار را تولید می‌کند و به خودرو کمک می‌کند تا در کم تر از ۳ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد.

مرسدس AMG One

سریع ترین خودروهای آلمانی
سریع ترین خودروهای آلمانی

مرسدس-AMG وان، یکی از سریع ترین خودروهای آلمانی تولیدشده تا امروز است، با موتوری که ۱۰۴۹ اسب بخار تولید می‌کند، این خودرو می‌تواند فقط در ۲.۸ ثانیه از ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت حرکت کند و سرعت بالایی به میزان ۳۵۳ کیلومتر بر ساعت داشته باشد. مرسدس-AMG وان به دلیل طراحی الهام گرفته از جت های جنگی، به راحتی با کم ترین مقدار مقاومت هوا به سرعت‌های بالا دست پیدا می کند.

فولکس واگن W12 Nardo

سریع ترین خودروهای آلمانی
سریع ترین خودروهای آلمانی

دومین خودرو سریع آلمانی خودرو سوپر اسپرتی به نام VW W12 Nardo است که می‌تواند به سرعت ۳۵۵ کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند. این خودرو توسط کمپانی فولکس‌واگن ساخته شده است که همچنین خودروی بوگاتی ویرون را تولید می‌کند. پیشرانه در VW W12 Nardo یک موتور ۱۲ سیلندر تویین توربوشارژر با قدرت ۱۰۰۰ اسب بخار و ۱۳۵۰ نیوتن متر گشتاور است.

گامپرت آپولو

سریع ترین خودروهای آلمانی
سریع ترین خودروهای آلمانی

سریع‌ترین خودرو آلمانی که تا به حال ساخته شده است اما طراحی عجیبی دارد، خودرو گامپرت آپولو است. طراحی این خودرو به دست رولاند گامپرت انجام شد، که هدف او ساختن سریع‌ترین خودرو سوپر اسپرت جهان بود، که توانست با این مدل بخشی از آرزوهای خود را محقق کند، این خودرو قادر است به حداکثر سرعت ۳۶۰ کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند. موتور این خودرو یک موتور V8 تویین توربوشارژ آئودی است که ۶۴۱ اسب بخار و ۸۵۰ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند و این امکان را می‌دهد تا فقط در ۲.۹ ثانیه از ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد.

۳.۹ امتیاز از ۴۵ رای

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.