کارمانیا
مدیران خودرو

با کمک یک روبات / تسلا زمان شارژ خودرو را به ۱۵ دقیقه می رساند

با کمک یک روبات / تسلا زمان شارژ خودرو را به 15 دقیقه می رساند
شرکت تسلا اعلام کرد با ساخت روبات جدید فرایند شارژ خودرو متحول شده و دیگر نیازی برای توقف خودرو برای شارژ طولانی مدت نخواهد بود.
به گزارش ایسنا، روبات جدید شرکت تسلا در یک فرآیند خودکار خودرو را از روی زمین بلند کرده و در طول ۱۵ دقیقه باتری نصب شده روی خودرو را باز کرده و باتری شارژ شده را روی خودرو نصب می کند.
شرکت تسلا نخستین کارخانه ای است که با سرمایه گذاری هنگفت در صنعت خودروهای کاملا برقی به دنبال رفع تمام محدودیت های موجود در این صنعت است.
در حال حاضر شرکت تسلا به دنبال ثبت گواهی حق اختراع و مالکیت برای روبات تعویض باتری هوشمند است.
براساس اطلاعات منتشر شده از شرکت تسلا، این روبات قابل نصب روی تریلر است و تمام مراحل ورود خودرو به دستگاه، بلند کردن خودرو، تعویض باتری و تحویل به مشتری بدون نیاز به اپراتور انجام می شود.
نوآوری شرکت تسلا در معرفی فناوری روباتیک تعویض باتری یک گام اساسی در افزایش تمایل افراد نسبت به استفاده از خودروهای برقی است. در واقع با این اختراع فرآیند سوخت گیری خودروهای برقی و بنزینی برابر خواهد شد.
شرکت تسلا اعلام کرد: فناوری روباتیک تعویض باتری برای خودروهای سری اس و سری ایکس عرضه خواهد شد.

زمان ارسال پست: ۰۲ مهر ۱۳۹۶ | ۳:۰۰ ب.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها: ،
تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.