جدیدترین خودروهای برقی که در کم ترین زمان به طور کامل شارژ می شوند

جدیدترین خودروهای برقی با کم ترین زمان شارژ
جدیدترین خودروهای برقی با کم ترین زمان شارژ

تولید یک خودرو برقی که در حداقل زمان ممکن به طور کامل شارژ شود، به همان اندازه اهمیت دارد که ارائه حداکثر برد با یک بار شارژ. در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا با خودروهای برقی که در حداقل زمان ممکن به طور کامل شارژ می شوند، بیش تر آشنا شویم.

فونیکس آریزو 8 فونیکس آریزو 8

وقتی مشتریان یک خودروی الکتریکی را برای رفت و آمد روزانه خریداری می‌کنند، در کل، باید باتری های یک خودرو برقی شارژ کافی داشته باشد تا بتواند نیاز مشتریان را برطرف کند، اما در برخی موارد، مالکانِ این گونه از خودروها نیاز دارند خودرو برقی خود را در حداقل زمان ممکن به طور کامل شارژ کنند. همه خودروهای الکتریکی دارای گزینه‌های شارژ مختلفی هستند، از جمله گزینه شارژ شبانه در منزل، اما وقتی این خودروها در مسافت های بین شهری باشند، این ویژگی خیلی کاربردی نیست و همچنین امکان آن برای مصرف کنندگان وجود ندارد، که ساعت‌ها منتظر بمانند تا باتری خودروی الکتریکی خود را کاملاً شارژ کنند. برای حل این مشکل، کمپانی های خودروسازی، بسیاری از محصولات خود را با آپشن شارژ سریع ارائه می‌دهند.

لوسید ایر

جدیدترین خودروهای برقی با کم ترین زمان شارژ
جدیدترین خودروهای برقی با کم ترین زمان شارژ

قیمت پایه: ۸۷,۴۰۰ دلار

با بیش ترین بردی که تاکنون در هر خودرو الکتریکی وجود داشته است، ۸۳۵ کیلومتر لوسید ایر (Lucid Air) بیش ترین برد را با یک بار شارژ ارائه می دهد. همچنین موتورهای الکتریکی این خودرو توان حدود ۱,۰۵۰ اسب بخار تولید می کنند که بسیار شگفت انگیز است. برای این خودرو یک سیستم ۹۰۰V+ با ۳۵۰ کیلووات ارائه شده است که می‌تواند باتری Air را با یک بار شارژ از ۲۰ تا ۸۰ درصد فقط در ۱۵ دقیقه شارژ کند. همچنین شارژر باتری داخلی خودرو، Wunderbox، تقریباً با هر ایستگاه شارژ عمومی سازگار است و قادر به تنظیم ولتاژ ورودی و در نهایت افزایش ولتاژ برای سریع‌ترین شارژ ممکن است.

همچنین امکان آن وجود دارد تا لوسید ایر را با استفاده از یک پریز خانگی معمولی شارژ کرد که هر ساعت شارژ، امکان ۷۰ کیلومتر رانندگی به مالک این خودرو را می دهد. همچنین برند لوسید یک ایستگاه شارژ خانگی متصل به شبکه Lucid Connected Home Charging Station را ارائه می‌دهد که هر ساعت شارژ آن امکان طی کردن مسافتی حدود ۱۳۰ کیلومتر را به این خودرو می دهد.

کیا EV6/ هیوندای Ioniq 5

قیمت پایه: ۴۸,۷۰۰ /(Ioniq 5) (EV6) 41,450

کیا EV6 نه تنها یک خودروی بسیار کارآمد با برد تا ۵۰۰ کیلومتر است، بلکه یک خودروی الکتریکی سریع و قابل اعتماد نیز است، که در حدود ۴.۶ ثانیه در نسخه GT به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می رسد. اما بهترین ویژگی EV6 توانایی شارژ شدن آن است. هر دو مدل کیا و هیوندای Ioniq 5 با سیستم چندگانه‌ شارژ جهانی عرضه شده‌اند، که هم ۴۰۰ ولت و هم ۸۰۰ ولت شارژ جریان مستقیم را پشتیبانی می‌کنند. این سیستم روی شارژرهای DC با سرعت‌های ۵۰ کیلووات تا ۳۵۰ کیلووات کار می‌کند و هنگام شارژ با ۳۵۰ کیلووات، باتری را در کم تر از ۱۸ دقیقه از ۱۰ تا ۸۰ درصد شارژ می‌کند.

این بدان معناست که اگر عجله داشته باشید، می‌توانید در کم تر از ۵ دقیقه شارژ  حدود ۱۱۰ کیلومتر با این خودروها رانندگی کنید. همچنین همه مدل‌های EV6 می‌توانند در یک ایستگاه شارژ AC با حداکثر ۱۱ کیلووات شارژ شوند، که زمان لازم برای شارژ کامل بین شش تا هشت ساعت است.

هیوندای Ioniq 6

جدیدترین خودروهای برقی با کم ترین زمان شارژ
جدیدترین خودروهای برقی با کم ترین زمان شارژ

قیمت پایه: ۴۱,۶۰۰ دلار

هیوندای Ioniq 6، یکی از جدیدترین محصولات کمپانی کره ای هیوندای است، که یک تهدید جدی برای مدل‌هایی مانند تسلا مدل ۳ به شمار می رود. طراحی بیرونی نوآورانه‌ای این مدل، توانسته است ضریب مقاومت هوایی را به حداقل میزان ممکن برساند. با قیمت پایه حدود ۴۵,۵۰۰ دلار، Ioniq 6 به نسبت ارزان قیمت است، اما مهم‌تر از آن، این خودرو برقی بسیار کاربردی است.

می‌توان هیوندای Ioniq 6 را به صورت RWD و AWD سفارش داد، در حالی که، نسخه‌های AWD نیز با محدوده باتری از ۴۳۰ تا ۵۱۰ کیلومتر نسبت به توان باتری ها، برای استفاده روزمره بسیاری کارآمد هستند. همچنین مدل SE RWD تا ۵۸۰ کیلومتر برد را با یک شارژ کامل ارائه می‌دهد. همچنین هیوندای Ioniq 6 از شارژر بسیار سریع پشتیبانی می‌کند که امکان شارژ تا ۸۰ درصد باتری را فقط در ۱۸ دقیقه با استفاده از یک شارژر ۳۵۰ کیلووات فراهم می‌کند. با استفاده از یک شارژر ۵۰ کیلووات، Ioniq 6 می‌تواند تنها در ۷۳ دقیقه تا ۸۰ درصد شارژ شود.

جنسیس Electrified GV70

نسبت به جدیدترین خودروی برقی در جهان، مدل های GV70 الکتریفاید و GV60، گزینه‌های ارزان‌تر و لوکس تر نسبت به رقبای خود هستند، به خصوص مدل های تسلا. هر دو مدل، بردی بین ۳۸۰ تا ۴۰۰ کیلومتر دارند که شاید زیاد نباشد، اما از یک سیستم شارژ سریع بسیار پرقدرت بهره می‌برند. همانند بسیاری از مدل‌های دیگر خانواده هیوندای، دو مدل Genesis Electrified GV70 و Genesis GV60 با سیستم چندگانه شارژ سریع ۴۰۰/۸۰۰ ولت عرضه می‌شوند، که ولتاژ ۴۰۰ ولتی شارژ را به ۸۰۰ ولت افزایش می‌دهند.

هنگام استفاده شارژ سریع ۳۵۰ کیلوواتی، باتری های این خودروها از ۱۰ تا ۸۰ درصد فقط در ۱۸ دقیقه شارژ می‌شوند. این مقدار حدود ۳۰۰ کیلومتر امکان رانندگی به مالکان این خودروها را می دهد، که برای استفاده روزمره بسیار مفید و کاربردی است. همچنین با استفاده از یک سیستم شارژ استاندارد، ۱۰.۵ کیلووات، باتری ها به طور کامل در حدود ۷ ساعت و ۴۰ دقیقه شارژ می شوند.

آئودی E-Tron GT

جدیدترین خودروهای برقی با کم ترین زمان شارژ
جدیدترین خودروهای برقی با کم ترین زمان شارژ

قیمت پایه: ۱۰۴,۹۰۰ دلار

آئودی e-tron GT برای اولین بار در سال ۲۰۲۱ به جهان معرفی شد، این خودرو برقی با توان کلی ۴۶۹ اسب بخار یا در صورت انتخاب مدل GT RS، ۵۹۰ اسب بخار عرضه می‌شود. بسته به مدل، برد آن ۳۷۵ یا ۳۸۵ کیلومتر است که تقریباً مشابه رقبا است، اما e-tron GT یک مزیت بزرگ دارد، با شارژدهی ۸۰۰ ولتی شارژ سریع DC با سرعت شارژ تا ۲۷۰ کیلووات، که اگر از حداکثر ظرفیت استفاده شود، باتری ها از ۵ تا ۸۰ درصد در حدود ۲۱ دقیقه شارژ می شوند. با این مقدار شارژ، این خودرو می تواند مسافتی حدود ۲۹۰ کیلومتر را طی کند.

آئودی e-tron GT به صورت استاندارد با یک شارژر ۱۱ کیلوواتی عرضه می شود، اما یک شارژر ۲۲ کیلوواتی برای شارژ سریع خودرو به صورت آپشن قابل خریداری است. با استفاده از گزینه ۱۱ کیلووات، زمان شارژ شدن باتری ها به صورت کامل  ۹ ساعت و ۱۵ دقیقه است، در حالی که، گزینه ۲۲ کیلووات، تنها نیاز به ۴ ساعت و ۳۰ دقیقه دارد.

۳.۷ امتیاز از ۶ رای

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.