علیمرادلو : وزارت صمت قانونی در حوزه خودروهای برقی ندارد

تارا برقی
تارا برقی

مدیرعامل گروه بهمن با اشاره به اینکه برقی کردن خودرو یک انقلاب در صنعت خودرو و خدمات پس از فروش آن محسوب می‌شود تاکید کرد:متاسفانه وزارت صمت قانونی در حوزه خودروهای برقی ندارد.

فونیکس آریزو 8 فونیکس آریزو 8 مدیران 777 مدیران 777

بیوک علیمرادلو در “همایش خدمات پس از فروش خودروهای برقی” گفت : قوانین موجود اجازه واردات قطعات مورد نیاز برای تولید را نمی‌دهد و در واقع قانون بر محور CKD تنظیم شده است. از این رو باید متولیان، سیاست گذاری مدونی در این حوزه تنظیم کنند.

وی گفت: برقی کردن خودروها به ویژه در سیستم حمل و نقل عمومی یک انتخاب نیست بلکه ضرورت است. جهان آینده شبیه الان نخواهد بود و باید سیاست برقی کردن خودرو در دستور کار قرار گیرد.

مدیرعامل گروه بهمن ادامه داد :  در توسعه استفاده از این خودروها اتکای مطلق به مشوق‌های دولتی جواب نداده است. در کشورهای غربی این اتفاق رخ داده است. در کشور چین که میزان مشوق‌های ارائه شده در تولید خودرو برقی نسبت به کشورهای غربی کمتر بوده و این کشور دیرتر از غربی‌ها دست به توسعه تولید و استفاده از خودروهای برقی زده اما هم اکنون شرایط بهتری دارد.

علیمرادلو با اشاره به اینکه کشور آمریکا به دلیل توفیق نیافتن در توسعه زیرساخت‌های مورد نیاز برای استفاده از خودروهای برقی، بطور مشخص بر مضرات برقی سازی خودروها تاکید دارد، اظهارکرد: البته ممکن است این سیاست اثر بگذارد اما قطعا حرکت به سمت خودروهای برقی اجتناب ناپذیر خواهد بود.

سوزاندن سرمایه‌های کشور

وی افزود: ارزیابی‌ها نشان می‌دهد یک تاکسی سالانه ۱۰ هزار دلار یارانه سوخت می‌گیرد و اگر این رقم را در مقیاس چند میلیون خودرو در نظر بگیریم رقم بسیار بالایی است که می‌تواند در توسعه زیرساخت‌ها و پروژه‌های عمرانی صرف شود. اما به جای سرمایه گذاری در حوزه عمران در حال سوزاندن سرمایه‌های کشور هستیم.

مدیرعامل گروه بهمن بیان کرد: برقی شدن سیستم حمل و نقل عمومی انتخاب نیست بلکه یک ضرورت است؛ ضرورتی که با آلوده کردن محیط زیست ایجاد شده است و مشخص نیست تا چه زمانی می خواهیم بنزین با رقمی کمتر از ۱۰ سنت را بسوزانیم غافل از اینکه همه چیز را نابود می کنیم.

علیمرادلو با اشاره به اینکه شرکت‌های خودروسازی کشور مانند همه دنیا باید بتوانند خود زیرساخت‌های مورد نیاز از جمله ایستگاه‌های شارژ را ایجاد کنند تاکید کرد:  حتی می توانند برای تامین برق مورد نیاز نیروگاه بسازند، در واقع با برقی کردن خودرو فعالیت اقتصادی از بین نمی‌رود بلکه تغییر شکل می‌یابد.

خودروهای برقی از رگ گردن به ما نزدیک تر است

دبیر همایش خدمات پس از فروش خودروهای برقی نیز با تاکید بر اینکه این همایش شروع یک تجربه جدید در حوزه خودروهای برقی خواهد بود، گفت: با وجود آنکه خودروهای برقی از رگ گردن به ما نزدیک تر است اما همه ما در موضوع خودروهای برقی تازه کار هستیم و هنوز همزبانی در حوزه خودروی برقی وجود ندارد.

بهزاد پناهی با اشاره به اینکه در وزارت صمت نیز عزمی جدی برای ورود این خودروها به بازار و ناوگان حمل و نقل کشور صورت گرفته است، تصریح کرد: ورود خودروهای برقی به بازار و ناوگان‌های حمل و نقلی کشور اجتناب ناپذیر است و باید از خدمات پس از فروش این خودروها غافل نمانیم.

وی درخصوص همکاری انجمن خدمات پس از فروش خودرو با شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران (ISQI)  گفت: طی برخی مطالعات علمی و پژوهشی، بررسی و تحقیقات لازم در خصوص خودروهای برقی و الزامات خدمات پس از فروش آن صورت گرفته و مقرر است نتیجه آن به عنوان پیش‌نویس آیین‌نامه خدمات پس از فروش خودروهای برقی، به وزارت صمت پیشنهاد شود.

رئیس انجمن صنفی خدمات پس از فروش خودرو، در مورد نبود استاندارد و قوانین مشخص در رابطه با استفاده از خودروهای برقی گفت: هنوز در خصوص خودروهای برقی هیچ استانداردی تهیه و تدوین نشده است و دولت باید در خصوص این خودروها و الزامات آن که از نیازهای جامعه است، هر چه زودتر ورود کند تا شاهد یک استاندارد تدوین شده در خصوص خودروهای برقی باشیم.

پناهی به جای خالی سیستم خودرو متصل (connected car) در صنعت خودروسازی کشور اشاره و خاطرنشان کرد: سیستم خودروهای متصل یکی از مهم‌ترین بخش‌های خدمات پس از فروش است که با برقراری ارتباط با عرضه کننده و مالک خودرو تمامی نواقص و معایب خودرو را هشدار داده و از ایجاد صدمات بیشتر به خودرو جلوگیری می‌کند که متاسفانه جایخالی این سیستم در صنعت خودروسازی کشور به‌شدت احساس می‌شود.

۲.۴ امتیاز از ۹ رای

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.