کارمانیا
مدیران خودرو

بازگشتی مقتدرانه یا محافظه‌کارانه؟

بازگشتی مقتدرانه یا محافظه‌کارانه؟
خبرها حاکی از آن است که بالاخره مدیران گروه FCA (فیات‌کرایسلر) تصمیم گرفتند تا آلفارومئو با همکاری سائوبر بعد از گذشت ۳۰ سال دوباره در بین تیم‌های فرمول یک قرار گیرد. این اتفاق می‌تواند شروعی دوباره برای کمپانی ایتالیایی باشد تا بار دیگر تشویق طرفدارانش سکوها را به لرزه بیندازد!
به گزارش پایگاه خبری خودرونویس، بعد از آن که مشخص شد کمپانی معروف آلفارومئو با نام «آلفارومئو سائوبر» به رقابت‌های فرمول یک بر‌گردد، همه منتظر بودند که ببینند چه راننده‌هایی مستحق نشستن در پشت فرمان این تیم هستند. بالاخره دیروز سرجیو مارکیونه، رئیس تیم فراری، اعلام کرد که مارکوس اریکسون و چارلز لکلرک برای تیم مذکور در فصل آینده مسابقه خواهند داد. البته باید گفت که اریکسون با آنتونیو جیوویناتزی (راننده تست سائوبر) برای کسب صندلی دوم رقابت داشت که درنهایت مدیران تیم تصمیم بر آن گرفتند تا فعلاً از یک راننده روکی (تازه‌کار) استفاده نکنند، اگرچه جیوویناتزی فعلاً باید برای ورود رسمی به فرمول یک صبر کند.هرچند بیشتر طرفداران آلفارومئو انتظار یک راننده ایتالیایی را در تیم محبوب خود داشتند اما درنهایت ارتباط چندین ساله اریکسون با مدیران سائوبر به نتیجه رسید. در سال جاری تغییراتی در رأس تیم سائوبر پدید آمد؛ ازجمله می‌توان به جایگزینی فردریک واسر با مونیشا کلتنبورن اشاره کرد. کلتنبورن دیدگاهی نزدیک به هوندا داشت و برنامه استفاده از پیشرانه این شرکت را در دستور کار قرار داده بود. اما با آمدن واسر، تصمیم گرفته شد تا بار دیگر به سمت فراری متمایل شوند. البته تا حدی دلیل این اتفاق را می‌توان به همکاری سائوبر با آلفارومئو نسبت داد (چرا که این شرکت همراه با فراری از زیرمجموعه‌های فیات‌کرایسلر به شمار می‌روند). همه طرفداران فرمول یک، اعم از رقیب و طرفدار آلفارومئو، دوست دارند تا این برند قدیمی بار دیگر اما مقتدارنه به عرصه فرمول یک بازگردد.

زمان ارسال پست: ۱۳ آذر ۱۳۹۶ | ۴:۰۰ ب.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها: ،
تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.