باحال ترین خودروهای رنگی 2022

خودروهای رنگی 2022
خودروهای رنگی ۲۰۲۲

اخیراً سایت کارباز (CARBUZZ) مطلبی در مورد خودروهای خوش رنگ سال ۲۰۲۲ منتشر کرده است که در بین آن ها رنگ های سفید، مشکی و نقره ای وجود ندارد و فقط خودروهایی با رنگ های خاص در میان آن ها دیده می شود.

فونیکس آریزو 8 فونیکس آریزو 8

یکی از مشکلات اساسی و عادت بد مردم دنیا، به خصوص ایران، این است که اعتقادی به خودروهای رنگی ندارند، یعنی اکثر مردم به دنبال این هستند تا خودروهایی با رنگ های سفید، مشکی، نقره ای و… که جزو رنگ های مرسوم محسوب می شوند خریداری کنند تا در زمان فروش آن ها به مشکل برنخورند. این تمایل به خریدن خودروهای سفید، مشکی و… موجب شده است در سطح شهر همه خودروها تنوع رنگ خاصی نداشته باشند.

یکی دیگر از مشکلات کسانی که خودروهای رنگ خاص می خرند این است که در صورت تصادف، نقاش های خودرو به خوبی نمی توانند رنگ مورد نظر را درست کنند و رنگ بخش های مختلف بدنه اکثر این خودروها پس تصادف تیره و روشن می شد و ظاهر خودرو را زشت می کرد. اما این روزها نقاش های خودرو بسیار حرفه ای تر شده اند و می توانند رنگ های خاص را نیز به خوبی دربیاورند.

در ادامه برندهایی که محصولات آن ها با رنگ ها خاص و زیبا در بازار جهانی قابل خرید هستند آمده است.

آلفا رومئو (Alfa Romeo)

از آن جایی که، شرکت آلفا چند وقتی است محصول جدیدی به بازار آمریکا معرفی نکرده است، خبرهایی به گوش می رسد که قرار است آلفا توناله یا تونِیل (Tonale) را با چند رنگ بسیار خاص و زیبا به بازار آمریکا معرفی کند، اما جدا از رنگ هایی که قرار است امسال معرفی شوند، اوکرا (Ocra)، که همان رنگ اخرایی است و به نوعی شبیه به رنگ عسلی، ورده مونترال (Verde Montreal)، که نوعی از رنگ سبز است، روسو (Rosso)، که نوعی قرمز محسوب می شود، و آبی میسانو (Misano Blue) از رنگ های معروف و خاص آلفا هستند.

ب ام و (BMW)

دیلرشیپ ها (Dealerships) و نمایندگی های ب ام و اکثراً پر از خودروهای سیاه، سفید و نقره ای هستند، اما خودروهای سری ام (M Series) این کمپانی خودروهایی با رنگ های خاص دارد که می تواند نظر خریداران را به خود جلب کند. خودروهای سری ام در رنگ های Laguna Seca که نوعی آبی بسیار خاص است، زرد سائوپائولویی، ورده و سبز یشمی یخی در بازار بودند، اما در سال ۲۰۲۲ رنگ های Thundernight، که نوعی بنفش است، آبی میسانو و قرمز تورنتو نیز به رنگ های جدید قابل سفارش این کمپانی اضافه شدند.

کادیلاک (Cadillac)

کادیلاک در سال های گذشته خودروهایی با رنگ خاص به بازار معرفی نکرد، اما این شرکت آخرین محصولات بنزینی خود که CT4-V و CT5-V هستند را با رنگ های بسیار زیبا و خاص آبی الکتریک، نارنجی شعله ای و Infrared Tintcoat، که نوعی جگری محسوب می شود، به بازار عرضه کرد و توانست چشم ها را به خود خیره کند.

دوج (Dodge)

شرکت دوج نه تنها از رنگ های خاص برای خودروهای خود استفاده می کند، بلکه برای نام گذاری آن ها نیز خلاقیت زیادی به خرج می دهد. برای مثال، دوج نام های Hellraisin ،Go Mango ،Indigo ،Frostbite ،TorRed و Sinamon Stick را برای رنگ های خود انتخاب کرده است که در میان دیگر شرکت های خودروساز نظیر ندارد.

دوج
دوج

فورد (Ford)

یکی از محصولات جدید فورد، برانکو بود که پس از گذشت سال ها دوباره به بازار عرضه شد، از طرفی دیگر، پیکاپ جدید فورد با نام ماوریک (Maverick) نیز امسال به بازار عرضه شد و جزو پرفروش ترین پیکاپ ها قرار گرفت. این دو خودرو امسال با رنگ های خاص و جذاب نارنجی سایبر (Cyber Orange)، آبی سرعت (Velocity Blue) و قرمز فلفلی (Pepper Red) به بازار عرضه شدند.

پورشه (Porsche)

این شرکت در اروپا یکی از خاص ترین خودروها را با رنگ های مختلف تولید می کرد. این پیشینه باعث شد امسال هم با رنگ های سبز اسیدی، زرد باهاما، آبی مکزیک، رنگ ستاره یاقوتی و فرابنفش پا به بازار بگذارد و خودروهای خود را با این رنگ های جدید عرضه کند.

تویوتا (Toyota)

محصولات تویوتا از گذشته تا همین چند سال اخیر با رنگ های بسیار عادی و کسل کننده به بازار عرضه می شد و برخلاف کیفیت و قدرت عالی آن ها، از نظر رنگ جذابیت خاصی نداشتند. اما در سال های اخیر، تنوع رنگ این کمپانی بزرگ بسیار بیش تر شد؛ امسال هم رنگ های فسفری، سبز ارتشی، Solar Octane و زرد نیترو به سبد رنگ های تویوتا اضافه شدند.

تویوتا سبز فسفری
تویوتا سبز فسفری

محمد جبارزاده شیاده

پایگاه خبری اسب بخار

۵ امتیاز از ۲ رای

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.