کارمانیا
مدیران خودرو

ایسوزو سهام جنرال موتورز را می‌خرد

ایسوزو سهام جنرال موتورز را می‌خرد
جنرال موتورز اعلام کرد که قصد دارد سهام اکثریت خود در واحد “جنرال موتورز شرق آفریقا”(کنیا) را به شرکت خودروسازی ژاپنی ایسوزو بفروشد.
به گزارش رویترز، بر این اساس ایسوزو ۵۷٫۷ درصد سهام جنرال موتورز در واحد کنیا را که تحت برند ایسوزو به تولید کامیون می‌پردازد و خودروهای شورولت وارداتی می‌فروشد، در اختیار خواهد گرفت.
بیش از ۹۰ درصد خودروهای فروشی این شرکت با برند ایسوزو به فروش می‌رسند. بازار خودروی کنیا یک بازار کوچک است و مجموع فروش خودرو در آن حدود ۳۰ هزار دستگاه در سال است.
به گزارش عصر خودرو سخنگوی شرکت جنرال موتورز گفت: فروش سهام در واحد کنیا یک اقدام طبیعی تجاری است و با هدف گسترده تر این شرکت خودروسازی مبنی بر تجدید تمرکز سرمایه روی بازارهای سود ده تر سازگار است.
ایسوزو در بیانیه ای اعلام کرد که این واحد، شرکت تابعه این خودروساز ژاپنی خواهد شد و روی توسعه فروش و ارتقای خدمات پس از فروش که جزو محورهای تمرکز ایسوزو برای بازارهای نوظهور، تحت برنامه تجارت میان مدت تا سال ۲۰۱۸ است، متمرکز خواهد شد.
ایسوزو همچنین برای خودروهای تجاری سبک در آفریقای جنوبی و عربستان بازاریابی می‌کند. فروش این شرکت در خاورمیانه و آفریقا حدود ۲۰ درصد کل فروش جهانی سالانه آن را تشکیل می‌دهد.

زمان ارسال پست: ۱۲ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۲:۰۰ ب.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها: ،
تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.