فروش سوبارو فارستر در بازار هند با نام شورولت فارستر!

شورولت فارستر
فارستر

سوبارو فارستر یکی از معروف ترین محصولات این کمپانی ژاپنی است. خودرویی که در سال های اخیر به شکل انگشت شمار به بازار ایران هم آمد و هرگز فروش موفقی را تجربه نکرد.

فونیکس آریزو 8 فونیکس آریزو 8 مدیران 777 مدیران 777

اما آیا می دانستید که در برهه ای از زمان، این خودرو با نام شورولت فارستر در بازار هند به فروش می رسیده است؟ ممکن است بسیاری از هندی ها از این موضوع آگاه بوده باشند، اما قطعاً بسیاری از مردم دنیا هرگز چنین چیزی را نمی دانستند. این از آن خبرهایی است که بسیاری از شما را گیج می کند، چراکه اصولاً هیچ ارتباطی میان سوبارو و شورولت، آن هم در مدل فارستر، نمی توان تصور کرد.

فارستر
فارستر

تولد شورولت فارستر

اما پاسخ بسیار روشن است. در سال ۱۹۹۹، جنرال موتورز ۲۰.۱ درصد از سهام شرکت صنایع سنگین فوجی را خریداری کرد. همان هلدینگی که مالکیت سوبارو را هم در اختیار دارد و در سال ۲۰۱۷ به گروه خودروسازی سوبارو تغییر نام داد. البته جنرال موتورز در سال ۲۰۰۵ تمام سهام خود در این شرکت را به ژاپنی ها فروخت و از آن مجموعه خارج شد. اما در همان سال های سهام‌داری در سوبارو، تصمیم گرفت که بر روی فارستر، لوگوی شورولت را بچسباند و آن را راهی بازار هند کند. به این ترتیب، شورولت فارستر متولد شد!

فارستر
فارستر

حتماً بخوانید: شورلت بلیزر در برابر فورد اج

سرنوشت شورولت فارستر

هیچ آمار و اطلاعاتی از این که دقیقاً چند دستگاه شورولت فارستر در هند تولید و به فروش رسیده است در دست نداریم، اما ظاهراً تا چهار سال بعد از واگذاری سهام شورولت در گروه صنایع سنگین فوجی نیز فروش شورولت فارستر در بازار هندوستان ادامه داشته است. با این اوصاف، بر آن شدیم تا با جست‌وجویی در وب سایت های خرید و فروش اتومبیل در هند، نمونه هایی از این خودرو را پیدا کنیم. جست‌وجوها نتیجه داد؛ چند دستگاه شورولت فارستر کارکرده به رنگ آبی نفتی یافتیم که همچنان قابلیت استفاده دارند و از سوی مالکان‌شان برای فروش، آگهی شده اند. به عنوان مثال، می توان به همین نمونه آبی رنگ موجود در تصاویر اشاره کرد که آن را از وب سایت Cartoq.com پیدا کرده ایم. البته نمونه های سالم باقی مانده از شورولت فارستر بسیار محدودند و عملاً دیگر این خودرو جایگاهی در بازار بزرگ هند ندارد.

فارستر
فارستر

سپهر عظیمی

پایگاه خبری اسب بخار     

به این مطلب رای دهید

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.