فروشگاه آنلاین لوازم یدکی خودرو
کارمانیا
مدیران خودرو
کرمان موتور
تبلیغات

تست و بررسی دی اس۷ کراس بک در فرانسه

تست و بررسی دی اس7 کراس بک در فرانسه
اواسط آذر ماه شرایطی فراهم شد تا خبرنگاران ایرانی تست و بررسی دی اس۷ کراس بک را در جاده های فرانسه انجام دهند.

در این برنامه تعدادی از خبرنگاران تخصصی از سراسر جهان به پاریس آمده بودند تا همزمان با آغاز معرفی رسمی این محصول در بازار اروپا، تست و بررسی آن را انجام دهند. در این برنامه چهار رسانه ایرانی حضور داشتند و توانستند طی دو روز نسخه های مختلف از این کراس اوور لوکس جدید را بررسی نمایند. تست های انجام شده بر مبنا نسخه های سفارش بازار فرانسه بود و روزهای تست با سرمای شدید اروپا همراه شده بود. برای همین می توان گفت که شاید شرایط به نسبت واقعی بود و می شد در برخی مسیرها قابلیت های DS7 کراس بک و فناوری های جدید آن را بررسی کرد. در این بخش قرار است که معرفی از این محصول جدید داشته باشیم و قابلیت های این خودرو را به شما معرفی کنیم.

اهمیت دی اس۷ کراس بکبرای چیست؟
شاید برایتان جالب باشد که اگر بگوییم دی اس۷ اشتباه است. بلکه نام اصلی این خودرو دی اس۷ کراس بک است. فرانسوی ها اعتقاد دارند که سبک طراحی دی اس۷ کراس بک متفاوت از هر کراس اوور دیگری است و برخی قواعد جدید در آن القا شده است. برای همین وقتی نگاه ریزبینانه ای به این محصول جدید دی اس فرانسه دارید، می توانید برخی جزئیات جدید را در این خودرو مشاهده کنید که شاید برای اولین بار اتفاق افتاده است.
اهمیت دی اس۷ کراس بک برای این کمپانی فرانسوی این است که برای اولین بار دی اس جدای از پلتفرم های مشترک PSA اقدام به طراحی مختص به خود کرده و به گفته مدیران دی اس، باید از این پس قدرتنمایی این برند پرمیوم فرانسوی را در بازار جهانی ببینیم.
تست و بررسی دی اس7 کراس بک در فرانسه
اهمیت حضور و ساخت دی اس۷ کراس بک به قدری برای مدیران این کمپانی زیاد است که تا چند ماه دیگر، ۳۶۰ شعبه از دی اس در سراسر دنیا افتتاح خواهد شد و از اردیبهشت سال آینده در تمام این نمایندگی ها می توان دی اس۷ کراس بک را با قیمتی از ۳۰ تا ۶۰ هزار یورو خریداری کرد. تمام فرایند مهندسی و پلتفرم دی اس۷ کراس بک توسط مهندسان اختصاصی این کمپانی انجام شده و برای همین نمی توان اتاق و جزئیات مشابهی با این کراس اوور را در سایر محصولات پژو و سیتروئن مشاهده کرد. ابعاد اتاق دی اس۷ کراس بک برای اولین بار در یک خودرو فرانسوی دیده می شود و تا به امروز در خودروهای PSA استفاده نشده است. کمپانی دی اس فرانسه از سال ۲۰۱۴ فعالیت خود را آغاز کرده بود و در نهایت با فرا رسیدن سال ۲۰۱۷، توانست محصول اختصاصی خود را به بازار جهانی معرفی کند. حال این کمپانی برنامه دارد تا فروش اولیه و تحویل آن به مشتریان خود را در سراسر جهان آغاز نماید و سپس با آغاز سال ۲۰۱۸، سفارش های عمده برای این کراس اوور لوکس را بپذیرد.

آشنایی با مشخصات فنی دی اس۷ کراس بک
با اینکه پلتفرم و مهندسی دی اس۷ کراس بک به صورت اختصاصی توسط مهندسان دی اس انجام شده است، اما طبق قواعد جهانی در برخی بخش ها از پیشرانه های مشترک PSA در این کراس اوور استفاده شده است. مشتریان در بازار جهانی می توانند دی اس۷ کراس بک را با نسخه های مختلف موتوری تهیه کنند و پیشرانه های بنزینی، دیزلی و هیبریدی را برای این خودرو انتخاب نمایند. شرکت آرین موتور تابان هم بر اساس تست های عملی مهندسان دی اس در ایران، این کراس اوور را با پیشرانه ۱٫۶ لیتری توربو ۱۶۳ اسب بخار با گیربکس ۶ دنده اتوماتیک آیسین عرضه می کند. از مزایای موتور THP 165 این است که سال ها پیش با همکاری کمپانی ب ام و آلمان طراحی شده و در این مدت بارها به عنوان پیشرانه برتر سال معرفی شده است. دیگر مزیت این پیشرانه ۱۶۳ اسب بخار این است که از دور موتور ۱۸۵۰RPM می تواند تمام گشتاور ۲۴۰ نیوتون موتور را به چرخ های جلو منتقل کند. همچنین گیربکس ۶ سرعته دی اس۷ کراس بک به سامانه تبدیل گشتاوری مجهز است که در زمان نیاز ضریب واقعی و قدرتمندی را به انتقال گشتاور خودرو وارد می نماید.
در دی اس۷ کراس بک می توانید از دو نقطه حالت رانندگی را تنظیم نمایید. یکی که از روی نمایشگر خودرو است و شما بیشتر می توانید ارگونومی و بحث تعلیق خودرو را به صورت دلخواه تنظیم نمایید. حالت دی اکتیو باعث می شود که خودرو در شرایط عادی و بدون تنظیمات ویژه قرار بگیرد. حالت کَشمیر ماساژور صندلی ها را روشن می کند و به وسیله پمپ های بادی بالای سیستم تعلیق، کمک های خودرو را نرمتر می کند و فرمان هم به تناسب نرم می شود. حالت تیتانیوم ماساژورها را در حالت کم قرار می دهد و کم ها و فرمان سفت می شود و تا حدی حس و حال اسپرت را القا می کند.
تست و بررسی دی اس7 کراس بک در فرانسه
در کنار این تتظیمات، قابلیت تغییرات دیگر از کنار دسته دنده خلبانی خودرو وجود دارد. حالت اکو که دی اس۷ کراس بک را در کم مصرف قرار می دهد و باعث می شود تا برای استفاده شهری عملکرد خوبی را داشته باشد. حالت نرمال که خودرو را در شرایط عادی و طبیعی قرار می دهد. حالت کامفورت که سعی دارد تا عملکرد خودرو به شکلی راحت و بی سر و صدا باشد و تعویض دنده ها به صورت نرم انجام شود. حالت اسپرت هم صدای موتور را بیشتر می کند و از طریق کیت اگزوز نصب شده، صدای خروجی خودرو هم بهتر می شود. حالت برفی، شن و ماسه و گل هم بیشتر بر روی سیستم کنترل پایداری و گیربکس نظارت دارد و باعث می شود راه رفتن دی اس۷ در مقایسه با برخی رقبا بهتر باشد. لازم به ذکر است که تنظیمات کنار دسته دنده دی اس۷ بر روی گیربکس، موتور نظارت دارد و در بسیاری از مواقع از سنسورهای مختلف داخلی و بیرونی خودرو برای تنظیمات هوشمند بهتر استفاده می نماید.


چه امکاناتی در دی اس۷ کراس بک دیده می شود؟

دی اس۷ کراس بک علاوه بر امکانات فنی و کنترلی به سقف پانارومیک، دوربین ۳۶۰ درجه، اتوپارک، چرم طبیعی ناپا و یا جیر، دوخت اختصاصی در تریم داخلی، حافظه صندلی راننده، سردکن و گرمکن صندلی های جلو، نمایشگر ۱۲ اینچی وسط، درب صندوق برقی، نمایشگر تمام LCD آمپرها، دوربین دید در شب، تشخیص موجودات زنده، سنسور خواب، پشتی صندلی های عقب برقی، سیستم تهویه سه کاناله، ساعت بِرِگه، دوخت صندلی ها و دیزاین طرح کت و شلوار فرانسوی، ترمز پارک برقی، نورپردازی داخلی، چراغ های کابین با حسگر لمسی، سنسور نور و باران، سنسور مه و گرد و خاک، رادار نقطه کور، کروزکنترل و محدودکننده سرعت، چراغ های الماسی هوشمند جلو، سیستم خوشامدگویی با نور بنفش سلطنتی، سیستم کنترل پایداری، ۶ کیسه هوای ۱۰ نقطه ای و… مجهز است. این سطح از امکانات باعث شده تا دی اس۷ کراس بک در بازار ایران رقابت خود را حفظ نماید.

رانندگی با دی اس۷ کراس بک چگونه است؟
در روز اول تست شرایطی فراهم شد تا با نسخه دو دیفرانسیل هیبریدی ۳۰۰ اسب بخار دی اس۷ کراس بک رانندگی کنیم. شتاب فوق العاده در کنار تعویض دنده های نرم از ویژگی هایی است که در کمتر خودرو فرانسوی دیده می شود. ولی این نسخه با توجه به بوست توربو و شرایط جاده های ایران، به بازار ما نمی آید و فعلا به صورت محدود در بازار اروپا عرضه می شود. در مورد هندلینگ این نسخه باید گفت که سامانه های پایداری خودرو به خوبی عمل می کردند. همچنین سیستم تطبیق تعلیق خودرو با جاده، فناوری است که به سبک متفاوت از رقبا در دی اس۷ کراس بک وجود دارد و سواری یک نواخت و نرمی را به وجود می آورد. عملکرد ترمز خودرو خوب بود و مشابه با سایر خودروهای دی اس رفتار می کرد. نمی توان گفت که در بخش ترمزگیری دی اس انقلاب خاصی را انجام داده است. در واقع این کمپانی در دی اس۷ کراس بک توانسته تا استانداردهای روز را رعایت نماید.
تست و بررسی دی اس7 کراس بک در فرانسه
بعد از تست این خودرو، روز بعد برای انجام بررسی های طولانی و همچنین سنجش صحت عملکرد فناوری های دی اس در دی اس۷ کراس بک، نسخه های تک دیفرانسیل دیزلی در اختیار تیم خبرنگاران قرار گرفت و طبق برنامه باید چند صد کیلومتر را با این خودروها در شرایط مختلف رانندگی می کردیم. با اینکه نمی توان در بحث شتاب نسخه دیزلی را با مدل بنزینی ۱۶۳ اسب بخار مقایسه کرد، اما در بحث سواری، هندلینگ، نرمی و عملکرد صحیح، اختلافی میان نسخه های این کراس اوور وجود ندارد. نکته جالب این است که دی اس۷ کراس بک به عنوان یک خودرو لوکس به سیستم نوربالای اتوماتیک مجهز نیست. در عوض کمپانی دی اس بر روی این خودرو سامانه نور دهی را قرار داده که هر کدام از عدسی ها وظیفه روشن کردن بخشی از فضای روبه روی راننده را دارد. وقتی از سرعت ۳۰ کیلومتر بر ساعت می گذرید، شدت نور افزایش پیدا می کند و تا حدی خط نوردهی بالاتر می آید. همچنین عدسی های کناری کاسه چراغ های جلو، بخش کناری خودرو را هم روشن می کند. در سرعت کمتر از ۳۰ کیلومتر بر ساعت، چراغ های شدت نور پایینی دارند تا در ترافیک های شهری رانندگان دیگر اذیت نشوند. وقتی به سرعت فراتر از ۱۱۰ کیلومتر بر ساعت می روید، هر سه عدسی کاسه چراغ ها به سمت جلو متمرکز می شوند و دوباره خط نوردهی بالاتر می رود. با این حالت نوردهی دی اس۷ کراس بک تا حدی کامل تر و باهوش تر از رقبای دیگر است.
تست و بررسی دی اس7 کراس بک در فرانسه
دی اس۷ کراس بک را می توان خودرویی نرم و راحت دانست. به واقع سواری و نرمی این خودرو تا حدی از رقبای ژاپنی و آلمانی بهتر است. آن هم به خاطر سیستم تعلیق قابل تنظیمی است که دوباره به خودروهای دی اس بازگشته و برای اولین بار بر روی این کراس اوور نصب شده است. صندلی های خودرو بزرگ طراحی شده و ماساژورهای جلو تا حدی تاثیر مثبتی در خستگی کمتر راننده دارند. اما مسئله اینجاست که شاید کنترل خودرویی بزرگ برای هر کسی راحت نباشد. دی اس هم آمده و دکمه های زیاد را دکه در دیگر محصولاتش وجود داشت، از دی اس۷ کراس بک حذف کرده است. اما برای انجام بسیاری از تنظیمات باید به سراغ مانیتور خودرو رفت که شاید کار کردن با آن برای هر کسی راحت نباشد. همچنین ابعاد بزرگ یک خودرو نیاز به دید خود دارد که در قسمت جلویی دی اس۷ کراس بک وجود دارد. ولی به خاطر ابعاد شیشه عقب و سبک طراحی جانبی، کمی در هنگام پارک کردن باید به سراغ سامانه های کمکی رفت. البته نه اینکه حتما باید از اتوپارک استفاده کنید، سنسورهای جلو و عقب با قابلیت تشخیص فاصله جانبی و همچنین دوربین های ۳۶۰ درجه می تواند کار را تا حد زیادی آسان کند.
در حین رانندگی شما می توانیم از تم های مختلف پشت آمپر استفاده کنید و اگر هم دوربین دید در شب را فعال نکنید، به محض مشاهده موجود زنده در مسیر، آن را اسکن می کند و در گوشه سمت راست پشت آمپر نشان می دهد. همچنین اگر سنسورهای پشت فرمان متوجه شوند که شما خسته هستید و یا حواستان به رانندگی نیست، با اخطار صوتی و تصویری شما را هوشیار می کنند.
در مسیر رانندگی از کروزکنترل و همچنین محدود کننده سرعت استفاده کردیم. در اکثر مواقع استفاده دقت عملکرد خوبی دیده می شد و تنها در برخی مواقع خطای یک تا سه کیلومتری بر روی نمایشگر دیده می شد. وقتی با خودرو وارد مه شدیم، سنسورهای خودرو وضعیت را تشخیص دانند و چراغ های خودرو را متمرکز کردند و تا حدی شدت نور هم افزایش پیدا کرد.
در حالت اسپرت، صدای به نسبت خوبی از خودرو شنیده می شد. ولی نباید توقع داشت که این صدا بسیار هیجان انگیز باشد. زیرا پیشرانه های دی اس برای دی اس۷ کراس بک آنقدر حجیم نیستند که بتوانند در هر صدای جذاب و واقعی را تولید کنند. تنها در این حالت شرایطی فراهم می شود که موتور بی صدای این خودرو کمی غرش از خود نشان دهد.
وقتی در مسیرهای بارانی و خیس هم رانندگی می کردیم، خودرو پایدار و سوار بر جاده بود. ولی به خاطر تک دیفرانسیل بودن این خودرو نمی توان توقع داشت که مانند یک کراس اوور دو دیفرانسیل ظاهر به سطح زمین چنگ بزند. ولی انتخاب صحیح لاستیک و سیستم تعلیق تطبیعی امنیت کامل خودرو و پایداری آن را تضمین می کند.

نتیجه گیری
واقعیت آن است که از یک خودرو ۵۰ هزار یورویی نمی توان ایراد خاصی گرفت. امکان ندارد که خودروی تیراژ بالایی با این قیمت سواری بدی داشته باشد و یا هندلینگش نامناسب باشد و یا نتواند در پیچ ها با ترمز و سامانه های کمی خود را کنترل کند. آن هم خودرویی که قرار باشد در بازار ایران عرضه شود و بدیهی است که با توجه به سطح تکنولوژی حاضر در کشور، به مراتب قوی تر و بهتر ظاهر می شود. آن چیز که ظاهر و باطن دی اس۷ کراس بک مشخص است، تمرکز کمپانی دی اس برای این کراس اوور به شکلی بوده تا آن را در بحث خاص و لوکس بودن، یک سر و گردن از رقبا بالاتر نشان دهد و واقعا هم این اتفاق اتفاده است. طراحی کابین، طراحی بیرونی، سیستم های الکتریکی موجود در خودرو، کیفیت چرم و مواد داخل کابین، جزئیات مبتکرانه در خودرو و…، همه نشانگر آن هستند که در این مباحث دی اس۷ کراس بک از سایر رقبا قوی تر است. در بازار ایران هم این خودرو با ب ام و X1 و لکسوس سری NX رقابت می کند. در بازار اروپا خودروهایی چون ولوو XC60 هم به جمع رقبای دی اس۷ کراس بک اضافه می شود. قطعا در بحث شتاب ب ام و X1 و لکسوس سری NX می تواند قوی تر ظاهر شود و عملکرد دی اس ۷ کراس بک در حد خود قابل قبول و کافی است. در X1 و NX شما می توانید قابلیت دو دیفرانسیل را داشته باشید. همچنین ذهنیت بازار ایران در بحث کیفی بیشتر به سمت ژاپنی ها و آلمانی ها گرایش دارد تا فرانسوی ها و کره ای ها! ولی دی اس۷ مزیت های رقابتی مختص به خود را دارد که در رقبا دیده نمی شود و حس لوکس بودن در آن بیشتر از هر رقیبی دیده می شود. به عنوان مثال اتاق و فضای کابین DS7 Cross back از همه رقبا بزرگتر است. به لطف سیستم تعلیق تطبیقی و قابل تنظیم، سواری و نرمی این خودرو نسبت به رقبا بهتر است. صندلی ها و حس راحتی در دی اس۷ کراس بک با دقت بسیار بیشتری از رقبا طراحی و ساخته شده است. سیستم صوتی دی اس۷ کراس بک تا حدی در عمل از برخی رقبا قوی تر ظاهر شده است. همچنین با پیچیدگی های همیشگی سامانه های الکتریکی خودروهای فرانسوی، شاهد آن هستیم که دقت عملکرد تشکیلات کمکی رانننده بیشتر از برخی رقبا است. البته که باید گفت طبق سابقه ولوو، احتمال آن زیاد است که XC60 جدید بتواند در بحث سامانه های کمکی دی اس۷ کراس بک را کنار بگذارد.
از نگاه دیگر هنوز خودرویی در رده ۳۵۰ میلیون تومان در بازار کشور عرضه نشده که چنین جزییاتی در آن دیده شود و همچنین سوار نرم را با این کابین به مشتریان تحویل دهد. برای داشتن چنین ابعاد و سواری نرمی در حال حاضر باید به سراغ خودروهایی چون RX200t و یا ولوو XC90 رفت که قیمتی بیش از ۶۸۰ میلیون تومان را دارند. قطعا اگر دی اس۷ کراس بک با قابلیت دو دیفرانسیل و پیشرانه قوی تر به بازار ایران می آمد، می توانست رکورددار فروش دی اس در این چند وقته باشد و از طرفی با آشنایی مشتریان، به راحتی سایر رقبا را در رده قیمتی کمتر از ۴۰۰ میلیون تومان کنار بگذارد. دیدگاه مدیران دی اس این است که این خودرو یک محصول لوکس با جزئیات دوست داشتنی است و قطعا افرادی که به دنبال آپشن بیشتر و رانندگی راحتتر هستند به سراغ دی اس ۷ کراس بک می روند. خودرویی با قیمت ۶۰ هزار یورو هم مشخصات و جزییاتی دارد که قطعا کسی نمی خواهد از قابلیت دو دیفرانسیل آن در آفرود سخت استفاده کند. برای همین نیازی نیست که خودرو را با فناوری دو دیفرانسیل سنگین و پیچیده کنیم و با سامانه های الکتریکی شرایطی را ایجاد می کنیم تا دی اس۷ کراس بک بتواند از پس خود در شرایط جوی مختلف بر بیاید. نسخه ۳۰۰ اسب بخاری این خودرو هم به پیشرانه الکتریکی و سامانه هیبریدی مجهز است و باید برای کنترل این خودرو از فناوری های مرسوم دو دیفرانسیل هم استفاده کرد.
به هر حال همیشه انتخاب با خریدار است. این خودرو بیشتر به درد افرادی می خورد که اطلاعات فوق برایشان جذاب و دوست داشتنی است. هیچگاه هم نمی توان گفت که به طور قطع دی اس۷ کراس بک از NX و X1 بهتر است. زیرا این خودروها ویژگی های خود را دارند و در برخی موارد می توانند دی اس۷ کراس اوور را به عنوان یک خودرو لوکس فرانسوی کنار بگذارند. ولی مسئله اینجاست که کمپانی دی اس فرانسه در اولین محصول مستقل خود توانسته تا خودرویی قابل رقابت و خاص تر از رقبای آلمانی، سوئدی و ژاپنی بسازد.

محمدمهدی تفضلی- گروه مستند اسب بخار

زمان ارسال پست: ۲۶ آذر ۱۳۹۶ | ۵:۴۵ ب.ظ | دسته بندی: پیشنهاد سردبیر, تست بلند مدت | تگ ها: ، ،

18 Responses to “تست و بررسی دی اس۷ کراس بک در فرانسه”

 1. مهرداد گفت:

  داشتم حتما میخریدمش خیلی خوشم میاد ازش

 2. علیرضا گفت:

  سلام و خسته نباشید.آیا این ماشین رو تست و بررسی ویدیویی نکردید؟

 3. علی گفت:

  لطفاً
  لطفاً لطفاً فیلمشو بزارین
  آقای تفضلی این توضیح ها را همه جا میشه پیدا کرد
  لطفاً فیلمشو بزارین
  ممنون

 4. حسین گفت:

  سلام و خسته نباشید خیلی فراوان خدمت همه کسایی که تو اسب بخار زحمت میکشن.
  همه مشکلات مالی و … برای ایجاد یه نقد و بررسی ویدئویی رو میدونیم . اما بازم خواهش میکنیم در صورت امکان نقداتون رو بیشتر به سمت ویئویی شدن ببرید.
  بازم ممنون.

 5. علی گفت:

  واقعا این همه راه رفتید تا فرانسه این ماشینو تست و بررسی ویدیویی نکردید مقاله نوشتید؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!
  واقعا خسته نباشید!!!!!!

 6. علی 299 گفت:

  عجب کشتی ساخته دی اس فوق العاده هست طراحیش. اگر یک روزی قدرتشو داشته باشم حتما انتخابش میکنم. ژاپنی ها کره ای ها حتی المانی ها جلوی طراحیش باید لنگ بندازن.

  نرمی سی ۵ رو ببین دی اس ۷ رو بخر. مانیتورش جلوه زیبایی به کابین داده. اون دکمه های ۲طرف دسته دنده هم واقعا زیبا طراحی شدن.

  جناب تفضلی عزیز سیستم صوتیش از چه برندی هست؟؟؟؟

  ممنون از اسب بخار.

 7. عماد گفت:

  دمتون گرم و من میدونم شما خیلی زحمت می کشید . خدا قوت .
  نمی خوام از کارتون ایراد الکی بگیرم ولی انصافا خیلی ها رو نا امید کردین .
  شما سمبیوز که هرکز تو ایران نمیاد و کاملا برای جاده ی ایران ناکارمد میباشد رو تست و بررسی ویدیوی کردید !!
  در صورتی که همه ی مخاطب اسب بخار برای ویدیوی ds7 ثانیه شماری میکردن !!
  ماشینی که به زودی وارد ایران میشه .
  ای کاش به جای سمبیوز , ds7 رو بررسی ویدیو میکردین و برای سمبیوز مقاله مینوشتین .

 8. عماد گفت:

  به نظر من و به نظر خیلی از مخاطب های اسب بخار علت موفقیت گروه اسب بخار همین ویدیو های جذابتونه , مقاله های اسب بخار کم اهیت هستن (البته نسبت به ویدیوها)
  این فقط نظر شخصیه منه .
  به نظر من انرژیتون رو فقط بزارین رویه بررسی ویدیوی .
  امیدوارم که برای مگان مقاله ننویسین !!!!!!!!!
  یا حق

 9. م.م گفت:

  خسته نباشید تیم اسب بخار بابت زحماتتون

 10. محمد محسن گفت:

  برادران عزیز صبر کنید ویدئوش رو هم میذارند
  چرا عجله می‌کنید؟!

  گروه اسب بخار در گذشته هم تستهایی داشتند که هم به صورت مقاله و هم ویدئو بود.

  اندکی صبر… سحر نزدیک است..😁😁😁

 11. مهرداد گفت:

  خوب راست میگه دیگه این همه راه رفتین بعد بررسی ویدیویی نکردین؟ از شما بعید بود .

 12. امیرحسین گفت:

  با سلام من رنو کولیوس جدید داشتم البته برای مدت کوتاهی با دی اس ۵ عوض کردم… واقعاً راضی هستم از دی اس ۵٫ به نظرم از ماشینای کره ای و حتی رنو برتره… فقط نمی دونم چرا موتور قوی ترشو برای بنزین ایران تنظیم نمی کنن؟! آخه ۳۵۰ میلیون برای ماشین ۱۶۵ اسبی زیاده خداییش! شتاب اولیه دی اس ۵ هم خیلی معمولیه ولی ثانویش که با فعال شدن اسکرول بزرگتر توربو همراهه بهتر میشه…

 13. سام گفت:

  امیرحسین میشه بیشتر در مورد دی اس فایو بگی؟ منم ثبت نام کردم یه ماه دیگه دستمه. برای من اصالت و کیفیت بسیار مهمه واسه همین سراغ کره ای نرفتم و حاضر شدم تقریبن سیصد تومن هزینه کنم(البته خودم چهل تومن پیشاپیش کشیدم روش ولی نمایندگی احتمالن تا سه روز دیگه قیمت جدید با محاسبه تعرفه جدید رو اعلام میکنه شنیدم حدد سیصد تومن میشه. دی اس هفتم میره بالا چهارصد

 14. پارسا گفت:

  میشه در مورد مشخصات فنی نسخه ایران آن توضیح دهید

 15. امیرحسین گفت:

  سام. دی اس ۵ از نظر کیفیت متریال داخلی از همه ماشین های هم قیمتش برتره. از لحاظ شتاب و سرعت در حد کره ای هاست ولی چون موتورش توربو هست در سربالایی و دورهای میانی بهتر عمل می کنه ولی از تلیسمان کندتذه. البته کلاً برای من کافیه. فنربندیش خشنه که باعث پایداری زیادش در پیچ ها میشه. بسیار کم مصرفه. هزینه سرویساش خیلی مناسبه. عقبش چندان جادار و راحت نیست. و لی در مجموع من واقعاً ازش راضی هستم چون در نهایت لذت بیشتری بهت می ده نسبت به ماشین های هم قیمتش… مال من سرمه ای تو قرمزه که ترکیب رنگ زیبایی هست از نظر من.

 16. امیرحسین گفت:

  ضمناً همونطور که قبلاً هم گفتم سعی کنید دی اس ۵ و ۳ و ۷ رو بخرید و دی اس ۶ و ۵ ال اس رو در الویت های پایین تر بذارید. چون دی اس ۵ و ۷ و ۳ مونتاژ فرانسه هستند و کیفیت بالاتری دارند از لحاظ قطعات. در ضمن دی اس نسبت به رنو و هیوندای و کیا به جزئیات بیشتر توجه کرده و شما صرفه جویی در محصولاتش کم می بینید. به عنوان مثال هر چهرتا درش کیلس دارند و هر چهارتا شیشه بالابرش اتوماتیک هستن و لاستیک هاش میشلن هستند و صندلیاش چرم طبیعی هستن ولی در رقبا اینطور نیست

 17. عارف گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشیدخدمت گروه اسب بخار بخصوص آقای دلاور وجناب تفضلی.باید بگم که دوستانی که می گن فیلم تهیه نکردین باید یه سری به ویژه برنامه ها بزنن.

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.