مروری بر غرفه اکستریم در اتو اکسپو تهران

اکستریم اتو اکسپو تهران
اکستریم اتو اکسپو تهران

پنجمین نمایشگاه خودرو تهران، اتو اکسپو تهران، از ۱۰ بهمن ماه به صورت رسمی آغاز شده است. در این محتوا قصد داریم به معرفی غرفه اکستریم در این نمایشگاه بپردازیم.

فونیکس آریزو 8 فونیکس آریزو 8 مدیران 777 مدیران 777

نمایشگاه خودرو تهران از ۱۰ تا ۱۵ بهمن ماه پذیرای علاقه مندان و فعالان حوزه خودرو خواهد بود. در این رویداد بزرگ خودرویی، تعداد بسیار زیادی از خودروسازان بخش دولتی و خصوصی، آخرین دستاوردها و محصولات خود را به نمایش گذاشته اند. در این محتوا به سراغ معرفی غرفه برند اکستریم، به عنوان لوکس ترین زیرشاخه مدیران خودرو، آمده ایم.

غرفه برند اکستریم

اکستریم اتو اکسپو تهران
اکستریم اتو اکسپو تهران

برند اکستریم به عنوان لوکس ترین شاخه مدیران خودرو، در نمایشگاه خودرو تهران در غرفه ای به نسبت بزرگ در سالن A4، سه محصول جدید و لوکس خود را از شاخه اکسید چری تحت برند اکستریم به نمایش درآورده است. گل سرسبد این محصولات را می بایست اکستریم VX و پس از آن، مدل TXL و در نهایت، LX قلمداد کرد. البته لازم به ذکر است که هر سه مدل در سگمنت خود به عنوان لوکس ترین محصول و به نوعی پرچم‌دار مونتاژی های بازار ایران به حساب می آیند.

در غرفه برند اکستریم سعی شده است با دو ترکیب رنگ طلایی و مشکی و دیزاین ساده، فضای لوکس و مینیمال خلق شود تا نگاه مخاطب را به خود جلب کند و در عین حال، با گذشت زمان، نگاه وی را خسته نکند.

معرفی اکسید یا اکستریم

اکستریم یا همان اکسید را می‌بایست زیرمجموعه لوکس برند چری دانست که در سال های اخیر، به صورت تخصصی به توسعه کراس اوورها و شاسی بلندهای لوکس با زیرساخت چری پرداخته است. اکسید از زمان پیدایش، شکستن الگوهای موجود را هدف ایده‌ آل خود تعریف کرده و برای درخشش در بازارهای هدف کمپانی چری آماده شده است.

معرفی اکسید VX؛ پرچم‌دار مدیران خودرو

اکستریم VX 
اکستریم VX 

در نمای ظاهریِ اکستریم VX تقریباً هیچ‌گونه اغراق و حجم پردازی های مختص چینی‌ ها و به طور کلی، شرق آسیا را مشاهده نمی کنیم. در قسمت جلوی خودرو یک جلوپنجره ساده و بزرگ را با خطوط افقی کروم‌‌کاری‌شده شاهد هستیم، که چراغ های کشیده خودرو از دو طرف به آن متصل شده اند. دو پنل عمودی در دو طرف سپر و یک ورودی هوای بزرگ به همراه دیفیوزر در مرکز سپر خودرو تکمیل کننده نمای جلوی خودرو هستند.

پروفیل کناری خودرو و به خصوص فرم پنجره های کناری تا حدود زیادی ما را به یاد ب ام و X7 می ‌اندازند، اما نمی‌توان گفت چری در نمای کناری دست به کپی کاری زده است. رینگ های بزرگ و پُرکار خودرو به همراه کروم‌کاری های لبه پنجره ها و پایین درها حس لوکس بودن را به خوبی به بیننده القا می کند. در نمای عقب، چراغ های به‌هم پیوسته با گرافیک خطی و دو شبرنگ عمودی (برای هماهنگی با نمای جلو) را شاهد هستیم که تا حدود زیادی ما را به یاد لکسوس LX می اندازند.

کابین اکستریم VX 
کابین اکستریم VX 

در بخش داخلی VX، طراحان کمپانی اکسید سنگ تمام گذاشته اند و به‌تمامی از سری EQ مرسدس، به‌خصوص مدل EQS، کپی کرده اند. این کپی برداری به خصوص در بخش هایپر اسکرین داشبورد، که از جلوی راننده شروع می شود و تا جلوی سرنشین کناری (متشکل از سه نمایشگر) امتداد می یابد، به وضوح خود را نشان می دهد. فرمان دوشاخه نیز از دیگر ویژگی های جذاب داخل کابین است.

اکستریم VX همانند TXL از یک پیشرانه ۲ لیتری توربوشارژ با ۲۶۱ اسب بخار قدرت و ۴۰۰ نیوتن متر گشتاور بهره می‌گیرد. نیروی تولیدی پیشرانه در این خودرو از طریق یک جعبه دنده ۸ سرعته AT به هر چهار چرخ منتقل می‌شود و این یعنی با یک شاسی بلند دو دیفرانسیل مواجه هستیم.

۵ امتیاز از ۶ رای

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.