تست درایو خودروهای تازه‌ وارد در اتو اکسپو تهران

تست درایو و کارتینگ در اتو اکسپو تهران
تست درایو و کارتینگ در اتو اکسپو تهران

پنجمین نمایشگاه خودرو تهران، اتو اکسپو تهران، از ۱۰ بهمن ماه به صورت رسمی فعالیت خود را آغاز کرده است و امروز، ۱۵ بهمن، خاتمه می یابد. در این رویداد تست درایو برخی محصولات و همچنین کارتینگ برای عموم امکان پذیر بود.

فونیکس آریزو 8 فونیکس آریزو 8

نمایشگاه خودرو تهران از دهم بهمن ماه بهمن فعالیت خود را آغاز کرده است و تا ساعت ۱۷ امروز پذیرای علاقه مندان و فعالان حوزه خودرو خواهد بود. در این رویداد بزرگ خودرویی، تعداد بسیار زیادی از خودروسازان بخش دولتی و خصوصی، آخرین دستاوردها و محصولات خود را به نمایش گذاشته اند. در این محتوا به سراغ بخش تست درایو و کارتینگ آمده ایم.

کارتینگ

ورزش کارتینگ همواره یکی از جذاب ترین ورزش هاست و شمار بسیار زیادی از مردم به آن علاقه دارند. بر همین اساس، کانون ایران نوین برای رفاه حال بازدیدکنندگان و ایجاد تفریح و هیجان برای آن ها، ترتیبی داده بود تا بازدیدکنندگان بتوانند در خلال بازدید، از خودروهای کارت در پیست مخصوص، به صورت رایگان استفاده کنند.

تست درایو

تست درایو و کارتینگ در اتو اکسپو تهران
تست درایو و کارتینگ در اتو اکسپو تهران

در هر نمایشگاه خودرویی معمولاً بازدیدکنندگان علاقه دارند امکان تست درایو محصولات را هم داشته باشند و چند دقیقه ای را با خودروی مد نظر بگذرانند. براساس همین رویکرد، دو برند اکستریم فردا موتورز امکان تست درایو محصولات را برای بازدیدکنندگان فراهم آورده بودند. در این بین، تست درایو اکستریم VX قطعاً حس و حال متفاوتی بود، چراکه این خودرو لقب لوکس ترین و قوی ترین کراس اوور دو دیفرانسیل فول سایز در بازار ایران را به یدک می کشد و افراد زیادی علاقه به شناخت بیش تر از آن دارند.

در کنار اکستریم، فردا موتورز نیز با سه خودروی SX5 ،T5 و فردا ۵۱۱ در بخش تست درایو حضور داشت و بازدیدکنندگان می توانستند از بین خودروهای مذکور، مورد علاقه خود را برای رانندگی و تست برگزینند.

تست خودروهای برقی

در بخش خودروهای برقی هم برای اولین بار، شرایط تست درایو برای بازدیدکنندگان فراهم شده بود. بر همین اساس، شرکت نبکا، خودروی اسکای ول ET5 را در بخش تست درایو حاضر کرده بود و علاقه‌مندان می توانستند نوع سواری و عملکرد یک خودروی برقی را هم تجربه کنند.

اسکای ول ET5 یا همان اسکای ورث EV6 اولین کراس اوور تمام الکتریکی مونتاژی در داخل کشور است که توسط شرکت نبکا مونتاژ خواهد شد. شرکت نبکا به صورت رسمی از اسکای ول ET5 در آبان ماه ۱۴۰۲ رونمایی کرد.

تست درایو و کارتینگ در اتو اکسپو تهران
تست درایو و کارتینگ در اتو اکسپو تهران

اسکای ول ET5 به یک پیشرانه الکتریکی دست پرورده بی وای دی با ۲۰۴ اسب بخار قدرت و ۳۲۰ نیوتن متر گشتاور مجهز است، که جعبه دنده تک سرعته توان آن را به چرخ های جلوی این کراس اوور برقی می رساند. این خودرو با توجه به ظرفیت ۷۲ کیلووات ساعتی باتری می تواند در سیکل NEDC حداکثر پیمایش ۵۲۰ کیلومتری و در سیکل WLTP حداکثر تا ۴۰۰ کیلومتر را با آن رانندگی کرد.

سخن پایانی

علاوه بر موارد فوق، ایجاد شهربازی برای کودکان، در نظر گرفتن بخشی برای انجام بازی های رایانه ای و همچنین پخش مسابقه فوتبال بین تیم ملی ایران و ژاپن در چند نقطه از نمایشگاه، از دیگر اتفاقات مثبت این رویداد بودند.

تست درایو و کارتینگ در اتو اکسپو تهران
تست درایو و کارتینگ در اتو اکسپو تهران
۳.۴ امتیاز از ۹ رای

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.