قیمت بازار کی ام سی X5 مشخص شد

شرایط فروش کی ام سی X5
قیمت بازار کی ام سی X5

امروز پس از اولین حضور کی ام سی X5 در آگهی ها و نمایشگاه های خودرو، شاهد مشخص شدن قیمت بازار این کراس اوور کرمان موتور در بازار آزاد بودیم.

فونیکس تیگو 7 پلاگین هیبرید فونیکس تیگو 7 پلاگین هیبرید مدیران 777 مدیران 777

کی ام سی X5 یا به بیانی دیگر نسخه فیس لیفت جک S5 یکی از جدیدترین کراس اوورهای مونتاژی بازار ایران است که به تازگی سری اول آن به ثبت نام کنندگانش تحویل شده است. در ادامه تحویل اولین سری از X5ها به مشتریان، طبق سنت همیشگی بازار خودرو، آگهی های فروش تشکیل شدند و قیمت بازار این خودرو نیز تا حدودی مشخص شد.

البته ناگفته نماند که در اولین روزهای حضور یک خودرو در بازار آزاد، صاحبان آن، قیمت های اعلامی را در یک بازه به نسبت وسیع اعلام می کنند. پس از گذشت چند روز اما بازه قیمت های اعلامی محدودتر می شود و در نهایت قیمت نهایی بازار یک خودرو مشخص می شود.

قیمت بازار کی ام سی X5

قیمت نهایی کارخانه این خودرو در سری اول فروش حدود ۱ میلیارد و ۳۳۰ میلیون برای خریدار تمام می شد. حال اما در آگهی های فروش و نمایشگاه ها، فروشندگان قیمت بازار کی ام سی X5 را در بازه ۱ میلیارد و ۸۰۰ تا ۱ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان اعلام می کنند.

نام خودروقیمت نهایی کارخانهقیمت بازار
کی ام سی X5۱,۳۲۹,۰۰۰,۰۰۰۱,۸۰۰,۰۰۰,۰۰۰ تا ۱,۹۰۰,۰۰۰,۰۰۰

البته در جدیدترین شرایط فروش X5، قیمت این کراس اوور به دلیل افزایش میزان اخذ مالیات و ارزش افزوده حدود ۱۰ میلیون تومان گران تر شده و به ۱ میلیارد و ۳۴۰ میلیون رسیده است.

مشخصات فنی کی ام سی X5

موتورهای TGDI
موتورهای TGDI

برای X5 هم قرار است از همان موتور ۱.۵ لیتری توربو با تزریق مستقیم سوخت (TGDI) استفاده شود که می تواند ۱۷۲ اسب بخار توان و ۲۸۰ نیوتن متر گشتاور را تولید کند. توان و گشتاور تولیدی هم از طریق یک گیربکس دوکلاچه ۶ سرعته خشک به چرخ های جلو می رسد.

امکانات ایمنی X5

از امکانات ایمنی نام برده شده در کاتالوگ رسمی کی ام سی X5 می توان به ۴ ایربگ، کنترل پایداری الکترونیکی (ESC)، سیستم کمکی حرکت در سربالایی و سرپایینی، کنترل کشش، TPMS و دوربین ۳۶۰ درجه اشاره کرد.

امکانات رفاهی کی ام سی X5

مهم ترین امکانات و آپشن های رفاهی ایکس ۵ کرمان موتور عبارتند از صندلی برقی راننده با مموری موقعیت صندلی و آینه های جانبی، قابلیت اتصال مولتی مدیا از طریق اپل کارپلی و اندروید اتو، سیستم صوتی با ۱۰ بلندگو و ساب ووفر، گرم کن صندلی های جلو، فرمان D کات، کولباکس کنسول میانی جلو، ترمز پارک برقی، اتوهلد، فرمان کمکی برقی، کروز کنترل، سنسور باران، سنسور نور، سقف پانوراما با پرده برقی، ورود بدون کلید و استارت دکمه ای، آنتی ترپ شیشه ها، آینه های جانبی جمع شونده برقی، کامپیوتر سفری، کلاستر دیجیتال ۷ اینچی، سیستم تهویه اتوماتیک، دریچه تهویه عقب، اهرم تعویض دنده الکترونیکی، دی لایت و …

۳.۵ امتیاز از ۸ رای

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.