گروه مستند اسب بخار

کارمانیا
مدیران خودرو
۲۰۰۸ مشمول قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان نمی‌شود

قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: پیش‌فروش پژو ۲۰۰۸ مشمول قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو نمی‌شود و به همین دلیل دریافت پیش‌پرداخت ۶۰ میلیون تومانی از نظر ما ایرادی ندارد.
محمدرضا نعمت‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار فارس که پرسید طبق قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو، خودروساز می‌تواند حداکثر ۵۰ درصد مبلغ خودرو را به عنوان پیش‌پرداخت از خریدار دریافت کند، اما این اتفاق در مورد پیش‌فروش پژو ۲۰۰۸ نیفتاده است و قرار بود شما موضوع را بررسی کنید، اظهار داشت: قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو و الزام دریافت حداکثر ۵۰ درصد از مبلغ خودرو در پیش‌پرداخت مشمول خودروهایی که قیمت‌گذاری آنها آزاد است، نمی‌شود.
وی تصریح کرد: پژو ۲۰۰۸ خودرویی است که قیمت آن توسط شورای رقابت تعیین نمی‌شود و به همین دلیل الزام پیش‌پرداخت ۵۰ درصدی در پیش‌فروش این خودرو وجود ندارد.
نعمت‌زاده ادامه داد: موضوع پیش پرداخت ۵۰ درصدی در مورد خودروهایی اعمال می‌شود که قیمت آنها مشخص شده باشد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: در فروش خودروها به قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو توجه می‌شود و اگر مردم نیز پیشنهادی برای اصلاح این قانون داشته باشند، این کار را انجام خواهیم داد.

زمان ارسال پست: ۱۸ تیر ۱۳۹۶ | ۹:۰۰ ق.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها:

3 Responses to “۲۰۰۸ مشمول قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان نمی‌شود”

 1. آریو گفت:

  پیش فروش خودرویی که هنوز نه تولید شده و نه وارد شده و نه قیمت آن مشخص است قطعا” در حیطه سازمان حمایت از مصرف کننندگان نیست بلکه باید آن را در حیطه رانت حمایت از انحصار طلبان و گرانفروشان و مافیا ی خودروی کشور محسوب کرد . آقای وزیر ما فکر کردیم دولت وطیفه دارد از حقوق مردم دفاع کند ! مئل اینکه اشتباه می کردیم .

 2. محمد گفت:

  کلا خدا رو شکر چیزی که دیده نمیشه حمایت از مردم است

 3. ارشیا گفت:

  هه
  خوبه گفتی. مملکت نیس ک .از همه جاش میباره! !!!! متاسفم
  ک ب عنوان یه ایرانی تو جهان شناخته میشم…

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.