کارمانیا
مدیران خودرو
کرمان موتور
تبلیغات

داخلی سازی چانگان کمتر از ۲۰% است؟

داخلی سازی چانگان کمتر از 20% است؟
چانگان CS35 به عنوان یک کراس اوور چینی این روزها در سایپا کاشان مونتاژ می شود که فروش آن آغاز شده است.
این خودرو کراس اوور به موتور ۱٫۶ لیتری ۱۲۳ اسب بخار مجهز است که قدرت آن توسط یک گیربکس چهار سرعته اتوماتیک به چرخ های جلو منتقل می شود. چهار کیسه هوا، فرمان برقی، کروزکنترل، سنسور نور، دی لایت و… از امکانات CS35 محسوب می شوند. مدیرعامل سایپا کاشان در زمان رونمایی از خط تولید اعلام کرده بود که این خودرو در ابتدا با ۲۱% داخلی سازی تولید می شود و سال آینده به ۴۰% می رسد. با توجه به سخت گیری هایی که این روزها برای مونتاژ خودرو می شود و گاهی اعداد به نسبت بالایی از داخلی سازی به شرکت ها حکم می شود، اجازه داخلی سازی این خودرو در ابتدا، آن هم با ۲۱% کمی عجیب به نظر می رسید. ولی برنامه پیشرفت یک ساله که بتواند CS35 را با ۴۰% در ایران داخلی سازی کند امیدوار کننده به نظر می رسد. همچنین با توجه به قیمت گذاری سایپا برای نسخه مونتاژی، آن هم با امکانات بیشتر، درک بهتری را از مونتاژ داخل بودن این خودرو می داد که باعث کاهش قیمت و هزینه ها شده است و از طرفی کارگر ایرانی را پای خط تولید آورده است. CS35 مونتاژ سایپا ۶۴ میلیون تومان قیمت مصوب دارد که در فروش های اولیه با تخفیف دو میلیون تومانی ثبت نام می شود. این در حالی است که نسخه های وارداتی این خودرو قیمت بالای ۸۰ میلیون تومان را در زمان عرضه داشتند. بعد از اینکه داخلی سازی ۲۱% اعلام و در رسانه ها خبر نحوه تولید این خودرو منتشر شد، اسناد ترخیص قطعات منفصله CS35 از گمرک شهید رجایی منتشر شده است که تاریخ آن به اول تیر بر می گردد. در این اسناد به داخلی سازی کمتر از ۲۰% اشاره می شود.
داخلی سازی چانگان کمتر از 20% است؟
وقتی داخلی سازی خودروها کمتر می شود، به طبع برخی هزینه های ورود آن ها افزایش یافته و گاهی موظف به ارائه گارانتی بیشتر روی خودروها می شوند. حال جای سوال است که چرا شرکت سایپا داخلی سازی ۲۱% را اعلام می کند و در برگه ترخیص قطعات عدد کمتر از ۲۰% درج می شود؟!
حسین دلاور- روزنامه دنیای خودرو

زمان ارسال پست: ۰۵ تیر ۱۳۹۵ | ۴:۰۰ ب.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها: ، ،

6 Responses to “داخلی سازی چانگان کمتر از ۲۰% است؟”

 1. رامون گفت:

  چرا؟؟؟؟ چون سایپا دروغگو است. اصلا مسئول دولتی یعنی دروغگو. دولت هم یعنی دروغ . مایوم که گوسفند

 2. مرتضی گفت:

  چهار تا لاستیک بارز میندازن روش میشه داخلی سازی بالای ۲۰ درصد دیگه…

 3. حسین گفت:

  دوست داشتن ولی نتونستن بیشتر از این اولش داخلی سازی کنن

 4. سعید گفت:

  بعد از گذشت ۶۰ سال از تولید خودرو در کشور با جرات میتوان گفت که چیزی به اسم خودروسازی در کشور وجود ندارد.

 5. محمد بیرقی گفت:

  چرا اخه؟؟؟؟ ما چه گناهی کردیم که باید پرایدی سوار بشیم که ماشبن بیست سال پیش کره هستش چرا باید سوار پژو بشیم که ماشین بیست سال پیش فرانسه هستش مگه ایرانی انسان نیست؟چرا باید یوار پرایدی بشه که با یه تصادف کوچک همه سرنشینانش از دنیا میرن درحالی که با پولی که پراید میدیم میشه یه ماشین متوسط اروپایی یا شرق اسیا خرید هرکشوری صنعت خودشو داره خوب ایران بره پسته,فرش,زعفران خودشو بفروشه چه اجباری داره که باید ماشین درست کنه و به خورد مردم بیچاره اونم با قیمت های بالا بده چرا اخه؟؟؟

 6. دانیال گفت:

  خخخ هیچ شرکت ایرانی لاستیک سایز ۲۱۵٫۵۰R17 تولید نمیکنه بدون لاستیک داخلی سازیش میشه همون باطری و کفی های ماشین :دی

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.