فروشگاه آنلاین لوازم یدکی خودرو
کارمانیا
مدیران خودرو
کرمان موتور
تبلیغات

خودرو سال آینده چقدر درآمد مالیاتی ایجاد می‌کند؟

خودرو سال آینده چقدر درآمد مالیاتی ایجاد می‌کند؟
خودرو در سال آینده بیش از یک‌هزار و ۸۳۹ میلیارد تومان درآمد مالیاتی برای دولت ایجاد خواهد کرد.اجزای سرفصل مالیات‌های غیرمستقیم در دو بخش کلی مالیات بر کالاها و خدمات و مالیات بر واردات تعیین می‌شود.
بررسی بخش‌های مالیاتی بخش مالیات بر کالاها و خدمات در لایحه بودجه سال آینده حاکی از آن است که شماره‌گذاری و نقل و انتقال اتومبیل درآمدی بیش از یک‌هزار و ۸۳۹ میلیارد تومان برای دولت خواهد داشت.
به گزارش خبرآنلاین، به این ترتیب، براساس لایحه بودجه سال ۱۳۹۶ در بخش شماره‌گذاری خودرو یک‌هزار و ۱۰۶ میلیارد تومان مالیات در سال آینده پرداخته می‌شود. در رابطه با نقل و انتقال خودرو نیز ۷۳۳ میلیارد تومان مالیات برآورد شده است.
این در شرایطی است که در قانون بودجه سال ۱۳۹۵ در رابطه با نقل و انتقال خودرو ۷۴۳ میلیارد تومان و شماره‌گذاری خودرو ۷۷۱ میلیارد تومان مالیات مصوب شده بود. اما عملکرد مالیاتی ۸ ماهه ابتدای امسال حاکی از آن است که ۳۸۱ میلیارد تومان نقل و انتقال اتومبیل و ۶۳۶ میلیارد تومان شماره‌گذاری خودرو برای دولت درآمد ایجاد کرده است.
پیش‌بینی‌های پژوهشگران بیانگر آن است که در سال‌جاری میزان تحقق مالیات نقل و انتقال خودرو ۶۵۴ میلیارد تومان و شماره‌گذاری خودرو ۸۴۸ میلیارد تومان باشد. به اعتباری، این دو بخش درآمدی بالغ بر یک‌هزار و ۵۰۲ میلیارد تومان عاید دولت خواهند کرد.

زمان ارسال پست: ۲۰ دی ۱۳۹۵ | ۱۱:۰۰ ق.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها: ، ،

2 Responses to “خودرو سال آینده چقدر درآمد مالیاتی ایجاد می‌کند؟”

  1. رضا گفت:

    متاسفم که دولت فقط به فکر اخذ مالیات از خودرو و خودروسازان است بدون اینکه توجه کند خودروهای تولیدی کشور
    پرمصرف و ناایمن و بی کیفیت هستند!!

  2. علی گفت:

    خدا بده برکت ،فکر کنم دولت ایران بیشترین درآمد را از مالیات خودرو کسب میکنه،تو کل جهان

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.