گروه مستند اسب بخار

هولدر جنکا
کارمانیا
خودرو سال آینده چقدر درآمد مالیاتی ایجاد می‌کند؟

خودرو سال آینده چقدر درآمد مالیاتی ایجاد می‌کند؟
خودرو در سال آینده بیش از یک‌هزار و ۸۳۹ میلیارد تومان درآمد مالیاتی برای دولت ایجاد خواهد کرد.اجزای سرفصل مالیات‌های غیرمستقیم در دو بخش کلی مالیات بر کالاها و خدمات و مالیات بر واردات تعیین می‌شود.
بررسی بخش‌های مالیاتی بخش مالیات بر کالاها و خدمات در لایحه بودجه سال آینده حاکی از آن است که شماره‌گذاری و نقل و انتقال اتومبیل درآمدی بیش از یک‌هزار و ۸۳۹ میلیارد تومان برای دولت خواهد داشت.
به گزارش خبرآنلاین، به این ترتیب، براساس لایحه بودجه سال ۱۳۹۶ در بخش شماره‌گذاری خودرو یک‌هزار و ۱۰۶ میلیارد تومان مالیات در سال آینده پرداخته می‌شود. در رابطه با نقل و انتقال خودرو نیز ۷۳۳ میلیارد تومان مالیات برآورد شده است.
این در شرایطی است که در قانون بودجه سال ۱۳۹۵ در رابطه با نقل و انتقال خودرو ۷۴۳ میلیارد تومان و شماره‌گذاری خودرو ۷۷۱ میلیارد تومان مالیات مصوب شده بود. اما عملکرد مالیاتی ۸ ماهه ابتدای امسال حاکی از آن است که ۳۸۱ میلیارد تومان نقل و انتقال اتومبیل و ۶۳۶ میلیارد تومان شماره‌گذاری خودرو برای دولت درآمد ایجاد کرده است.
پیش‌بینی‌های پژوهشگران بیانگر آن است که در سال‌جاری میزان تحقق مالیات نقل و انتقال خودرو ۶۵۴ میلیارد تومان و شماره‌گذاری خودرو ۸۴۸ میلیارد تومان باشد. به اعتباری، این دو بخش درآمدی بالغ بر یک‌هزار و ۵۰۲ میلیارد تومان عاید دولت خواهند کرد.

زمان ارسال پست: ۲۰ دی ۱۳۹۵ | ۱۱:۰۰ ق.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها: ، ،

2 Responses to “خودرو سال آینده چقدر درآمد مالیاتی ایجاد می‌کند؟”

  1. رضا گفت:

    متاسفم که دولت فقط به فکر اخذ مالیات از خودرو و خودروسازان است بدون اینکه توجه کند خودروهای تولیدی کشور
    پرمصرف و ناایمن و بی کیفیت هستند!!

  2. علی گفت:

    خدا بده برکت ،فکر کنم دولت ایران بیشترین درآمد را از مالیات خودرو کسب میکنه،تو کل جهان

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.