کارمانیا
مدیران خودرو

اعتراض فولکس واگن به مدیریت خانوادگی

اعتراض فولکس واگن به مدیریت خانوادگی
ولفگانگ پورشه، مدیرعامل شرکت هلدینگ پورشه اس‌ای به یک روزنامه آلمانی اعلام کرد اعضای خاندان پورشه-پیچ که شرکت فولکس‌واگن را کنترل می‌کنند، دیگر اجازه نخواهند داشت به عنوان مدیرعامل این خودروساز فعالیت کنند.
به گزارش رویترز، ولفگانگ پورشه در مصاحبه با روزنامه فرانکفورتر آلگماینه زایتونگ گفت: آن دسته از اعضای خانواده که در کسب‌وکارهای اجرایی فعال هستند نباید برای سمت مدیرعاملی پورشه و کل گروه خودروسازی فولکس‌واگن درخواست دهند.
به گزارش دنیای اقتصاد، این سخنان پس از آن مطرح شده است که فردیناند پیچ، یکی از اعضای خاندان پورشه-بخش عمده سهام خود در شرکت هلدینگ پورشه اس‌ای را به هانس مایکل پیچ، برادر کوچک‌ترش فروخت. این شرکت هلدینگ ۲/ ۵۲ درصد از سهام دارای حق رای شرکت فولکس‌واگن را در اختیار دارد.
از سوی دیگر، هانس مایکل پورشه به این روزنامه آلمانی گفته است راز موفقیت پورشه این است که به‌جای انتصاب اعضای خانواده به پست‌های مدیریتی، مدیرعامل این خودروساز را بیرون از خانواده انتخاب کرده است.

زمان ارسال پست: ۲۱ فروردین ۱۳۹۶ | ۶:۰۰ ب.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها: ،
تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.