کارمانیا
مدیران خودرو

اولین تست و بررسی جیلی GC6 در ایران

اولین تست و بررسی جیلی GC6 در ایران
شرکت خودروسازان بم به عنوان یکی از زیر مجموعه های کرمان خودرو در صنعت ایران شناخته می شود. این کمپانی در سال های گذشته توانست همکاری خوبی را با فولکس واگن آلمان داشته باشد و فولکس گل را به عنوان یک هاچبک در سال ۸۴ وارد بازار ایران کند.
این خودرو که در زمان خودرو با موتور ۱٫۸ لیتری ۱۰۰ اسب بخار عرضه می شد، بخاطر کیفیت بالای ساخت، امکانات خوب و ایمنی بالا مورد استقبال قرار گرفت و گاهی ۲۰۶ تیپ ۵ ایران خودرو را در بحث جذابیت پشت سر می گذاشت. بعد از آن هافی چین بود که محصول لوبو خود را به خط تولید خودروسازان بم فرستاد که نتوانست آنچنان موفق ظاهر شود.
در کمی آن طرفتر جیلی به عنوان اولین چینی با کیفیت با قیمت به نسبت مناسب به بازار ایران آمد و اوایل با مدل های امگراند۷ سدان و هاچبک دنده ای توانست بازار خوبی را به دست آورد. بعد از آن نسخه X7 که کراس اوور تک دیفرانسیل جیلی بود به بازار ایران معرفی شد و سپس امگراند۷ در نسخه اتوماتیک نیز به جاده های ایران راه پیدا کرد. با گذشت مدتی و اوج گیری یک چینی از برخی کره ای و فرانسوی ها، شاهد بودیم که واردات این برند متوقف شد و تا همین چند وقت پیش نماینده واردات این خودروها، یعنی جیلران مدل های ۲۰۱۴ جیلی را در ایران می فروخت! در این میان که جیلی طرفداران زیادی را در ایران پیدا کرده بود و خبرهای خوشی از شرکت واردکننده به گوش نمی رسید، اتفاقاتی در خودروسازان بم اتفاق افتاد. نتیجه این اتفاقات که به نسبت سکوت خبری بالایی نیز داشت،اولین محصول مونتاژی جیلی در ایران شد که بزودی روی خط تولید خودروسازان بم می رود. GC6 خودرویی است سدان که از مهر ۹۵ به خیابان های کشور می آید و بزودی ثبت نام آن آغاز می شود. از همین رو شرایطی فراهم شد تا این خودروی چینی جدید را چند ساعتی مورد تست و بررسی قرار دهیم. در این صفحه، نتیجه تست و بررسی اولیه خود را از محصول جدید جیلی را در ایران بیان می کنیم.
۱- ظاهر متناسب با قیمت
اولین تست و بررسی جیلی GC6 در ایران
جیلی GC6 خودرویی سدان است که با توجه به فاصله محوری ۲۵۰۲ میلی متری می توان متوجه شد که آنچنان ابعاد بزرگی ندارد. ولی با توجه به سلیقه چینی ها، قطعا کابین خودرو به نسبت سایر رقبا جادارتر طراحی شده است. این خودرو با نام SC6 در سال ۲۰۱۲ به بازار چین و صادراتی آن معرفی شده است و تا امروز توانسته در لیست پرفروش ترین خودروهای چین قرار داشته باشد. GC6 که در بازار چین به کینگ کنگ یا جیلی MK هم معروف است، در مِی ۲۰۱۶ توانسته ۴۳۵۲ دستگاه برای کارخانه جیلی فروش داشته باشد. وقتی به ظاهر این خودرو نگاه می کنید، اصول طراحی اقتصادی در آن دیده می شود. ولی می توان گفت که این اصول کمی با خلاقیت جیلی همراه بوده و ظاهر GC6 را از حالت یک خودرو اقتصادی به سمت یک خودرو معمولی برده است و از کلاس اکونومی خارج کرده است. طراحی عقب این خودرو خطوط طراحی جیلی را دنبال می کند و با کمی دقت، این خودرو ناشناخته در ایران، اکثر افراد را یاد جیلی می اندازد. البته که لوگوی GC6 متفاوت از جیلی های وارداتی بوده و به شکل دایره ای طراحی شده است. کاسه چراغ های این خودرو سدان طرحی مشکلی داشته که نور آن در فضایی آینه ای شکل و عدسی دار به جلوی خودرو پرتاب می شود. در نمونه های مورد بررسی ما، یک ابروی نارنجی رنگ هم بالای قاب چراغ وجود دارد که روی برخی رنگ ها زیبایی خوبی را دارد و در برخی دیگر، آنچنان جالب به نظر نمی رسد. از نمای بغل و سه کنج، ظاهر خودرو معمولی است، ولی به نظر برخی دوستان و همکاران، نقطه ای در آن دیده نمی شود که باعث اذیت شدن بیننده شود و گاهی احساس بد ترکیبی را به مخاطب بدهد. بلکه استفاده از خطوط ساده و رعایت برخی نکات عمومی در GC6، ظاهری متناسب با قیمت آن را برای این چینی جدید الورود رقم زده است. وقتی درب خودرو را باز می کنید و به طراحی داخلی نگاه می کنید، باز هم حس سادگی با رعایت قوانین طراحی جدید در آن دیده می شود. سادگی از آن جهت که در داخل کابین GC6 خبری از دکمه های زیاد و شلوغی گیج کننده نیست و منظور از رعایت قوانین طراحی جدید، رنگ مناسب پشت آمپر و طراحی اصولی داشبورد و رو دری ها است که ارگونومی بدن سرنشینان را به هم نمی زند و از طرفی امکانات به نسبت متعادل و خوبی در کابین جای داده است.
۲- استارت و حرکت
اولین تست و بررسی جیلی GC6 در ایران
وقت آن رسیده بود که در گرمای تهران برای اولین بار پشت این خودروها بنشینیم. هر دو خودرو به موتور ۱٫۵ لیتری مجهز بودند که توان تولید قدرت ۱۰۴٫۵ اسب بخار را با گشتاور ۱۴۶ نیوتون متر دارد. نسخه مشکی اتوماتیک بود و قدرت را توسط یک گیربکس چهار سرعته به چرخ های جلو منتقل می کرد. نمونه سفید رنگ نیز به گیربکس پنج دنده دستی مجهز بود. وقتی که پا به کابین GC6 گذاشتیم، اولین نکته کیفیت متریال داخلی خودرو است که باید به آن اشاره کنیم. در جیلی GC6 با توجه به قیمت ۴۰ الی ۵۰ میلیون تومان کیفیت به نسبت خوبی را شاهد هستیم. به طوری که در مورد جنس پلاستیک داشبورد و رودری ها می توان گفت که این چینی نو رسیده از برخی خودروهای چینی تا ۷۰ میلیون تومان با کیفیت تر ظاهر شده است. همچنین جنس چرم مصنوعی صندلی ها و تودوزی ها به نسبت خوب بود و ما را یاد جیلی امگراند۷ می انداخت که این روزها قیمتی بیش از ۷۰ میلیون تومان را با مدل ۲۰۱۴ در بازار صفر کیلومتر دارد. تنظیم صندلی راننده به خوبی انجام می شد و وقتی پشت فرمان آن می نشینید تا حد زیادی با دید خوبی را در طرفیت دارید. تنها ستون خودرو است که بخاطر کشیدگی، گاهی نقاط کوری را در سمت راننده ایجاد می کند.
وقتی خودرو را روشن کردیم، در بدوم شروع به کار لرزش و صدایی در اتاق احساس نشد. ولی در حین رانندگی در دور موتور بیش از ۴۰۰۰، گاهی غرش موتور بیش از حد توقع در اتاق شنیده می شد و می توان گفت که صدای به میزان تندر۹۰ در اتاق نفوذ می کند. در مدل اتوماتیک، گیربکس قابلیت تعویض دنده تیپترونیک را ندارد و برای تعویض دنده دستی، باید به صورت مرحله ای (استپ گیت)به این خودرو دنده بدهید. با این کار تنها می توانید دور موتور را در مرز کاتاف ببرید و روی دنده ای خاص محدود کنید، ولی امکان این وجود ندارد که تعویض دنده ای سریع تر از حالت D داشته باشد. وقتی خودرو در حالت معمولی برای راه رفتن قرار می گیرد، عملکرد گیربکس به مراتب بهتر از برخی رقبا هم قیمت بوده و گیربکس شرایط خودرو را درک می کند. با تخت گاز کردن، دور موتور به لطف گشتاور به نسبت مناسب خوب پر می شود و در صورت وجود شرایط، گیربکس معکوس می کشد. ولی با این حال نباید توقع شتاب خاصی از این سدان کوچک داشته باشید. زیرا ترکیب موتور ۱٫۵ لیتری و گیربکس چهار دنده اتوماتیک کار خاصی را انجام نمی دهد. روند شتابگیری GC6 را می توان مانند برلیانس H320 دانست. سیستم تعلیق این خودرو از نوع مک فرسون بوده و در عقب Trailing arm با ضربه گیر استفاده شده است. با اینکه سیستم تعلیق عقب خودرو آنچنان جدید نبوده و تا حدی قدیمی به نظر می رسد، ولی کیفیت سواری خودرو را در حدی قرار داده که در برخورد اول راننده .و سرنشینان توقع ندارند. GC6 در دست اندازهایی که تستش کردیم، نرم و قابل قبول ظاهر می شد و کمترین ضربه به اتاق را وارد می کرد. در مسئله نرمی، جیلی GC6 از رنو تندر۹۰ نرم تر ظاهر می شود. با اینکه فرمان خودرو از نوع هیدرولیکی است، نرمی خوبی را در پیچش ها احساس کردیم و باعث شد تا از رانندگی با این خودرو کمتر خسته بشویم. ولی نکته ای مهم در خصوص هندلینگ GC6 وجود دارد. باید دانست و قبول کرد که در نهایت این خودرو به عنوان محصول اقتصادی در بازار جهانی شناخته می شود و عموم مالکین قرار نیست با GC6 کار خاص و پیچیده ای انجام دهند. برای همین رفتار آن را با توجه به قیمت تا حدی منطقی می دانیم. داستان از آن جایی شروع می شود که شما می خواهید از این خودرو تست های هندلینگ و پایداری را داشته باشید و با توجه به تجربه از خودروهای دیگر این محصول جدید را بسنجدید. به خاطر سیستم تعلیق نرم، در فرمان دهی های لحظه ای، زاویه انحراف اتاق بیشتری را نسبت به رقبایی چون برلیانس H320 و رنو ساندرو شاهد هستیم و باعث می شود تا وقتی با سرعت به نسبت زیاد فرمان ناگهانی و بریده به خودرو می دهید، حساس کم فرمانی داشته باشید. البته این نکته تا حد زیادی با نحوه رانندگی قابل کنترل است و خوشبختانه سیستم ترمز GC6 در چنین مواقعی عملکرد خوبی را از خود نشان می دهد. ترمزهای دیسکی با سیستم های کنترلی ABS و EBD در این خودرو به نسبت خوب ظاهر می شوند و در زمان ترمزگیری ناگهانی با فرمان دادن، کمترین گیجی را در عقب خودرو شاهد هستیم. همچنین دو کیسه هوا و تغییر طراحی پلتفرم این خودرو باعث شده تا GC6 در مدل ۲۰۱۴ چهار ستاره ایمنی از مراکز تست چینی دریافت کند و در مرکز تست استرالیا (ANCAP) با مدل ۲۰۱۳ سه ستاره ایمنی بگیرد. سیستم کولر و تهویه این خودرو به نسبت خوب عمل می کند و پرتاب باد خوبی را دارد. می توان گفت که کولر GF6 کمی بهتر از تندر۹۰ است و حداقل خنکی بیشتری را دارد.
در مورد امکانات رفاهی باید گفت که امکانات معمولی در این خودرو وجود دارد. مثلا سیستم تهویه به صورت دستی در آن کار شده است و از طرفی مانیتور خودرو با قابلیت اتصال USB و بلوتوث در GC6 وجود دارد. دی لایت خودرو روی مه شکن جلو نصب بوده و در مدل های نمونه خبری از کیسه هوا جانبی یا دوربین عقب و کروزکنترل نیست. برای همین می توان گفت که GC6 در بحث امکانات متوسط ظاهر شده است.
نسخه دنده ای GC6 کشش بهتری را داشت و می توانستیم روی آن برای قدرت نمایی جیلی در بازار زیر ۵۰ میلیون تومان حساب کنیم. اما جایگیری دسته دنده مانند تندر۹۰ نبود و نرمی مثل آن شاهد نبودیم. با توجه به اینکه زمان تست آنچنان زیاد نبود، نتوانستیم مصرف سوخت را اندازه گیری کنیم. ولی طبق گزارش سایت جیلی نسخه اتوماتیک مصرف سوخت ترکیبی ۶٫۱ لیتر را دارد. حداکثر سرعت این خودرو ۱۷۰ کیلومتر بر ساعت اعلام شده است.
اولین تست و بررسی جیلی GC6 در ایران
نکات مثبت:
۱- کیفیت قابل قبول مواد به کار رفته در داخل
۲- نرمی اتاق در دست اندازها
۳- ترمز معقول و خوب
۴- سیستم تهویه با کارکرد مناسب
۵- فضای اتاق و صندوق خوب
۶- گارانتی سه سال یا ۱۰۰ هزار کیلومتر
۷- تعویض دنده نرم و بدون کوبش در مدل اتوماتیک
۸- وجود امکانات خوبی مانند مانیتور
نکات منفی:
۱- طراحی نه چندان همگام با سال ۲۰۱۶
۲- شتابگری معمولی
۳- کم فرمانی در سرعت های بالا
۴- نبود برخی امکانات مانند کیسه هوای جانبی، سانروف، کروزکنترل، دوربین عقب و…
۵- قرارگیری در بازه رقابتی سخت
گالری تصاویر:

حسین دلاور- روزنامه دنیای خودرو

زمان ارسال پست: ۲۷ خرداد ۱۳۹۵ | ۵:۳۹ ب.ظ | دسته بندی: تست بلند مدت | تگ ها: ، ، ، ، ، ،

48 Responses to “اولین تست و بررسی جیلی GC6 در ایران”

 1. سینا گفت:

  آقا دلاور باز منم…خسته نباشی ممنون..ای کاش ماعم تو تستا بیاییم با شما….

 2. محمد 72 گفت:

  تبریک به همه یه ماشین اشغال دیگه وارد کشور شد مبارکه الان ملت میرن کلی استقبال میکنن و فک میکنن سوار ماشین خارجی ۲۰۱۶ شدن .
  التبه من تشکر میکنم از گروه مستند اسب بخار که همهیشه کارشون خوبه و خدا قوت به امید پیشروت های بیششششتر ولی این چینی ها دیگه شورشو درآوردن و ماشیناشونو همش میفرستن ایران ایرانم که مثل چی باآغوش باز میپزیره ومردم هم استقبال میکنن و این طور میشه که آئودی و جگوار و وووووو برند های خوب از ایران میرن واقعا که
  اسب بخار ممنوم مررسسسی از برسی

 3. معین اکبری گفت:

  نکات مثبت:
  ۸- وجود امکانات خوبی مانند مانیتور
  نکات منفی:
  ۴- نبود برخی امکانات مانند کیسه هوای جانبی، سانروف، کروزکنترل، دوربین عقب و…

  !!!

 4. علی کرمانی گفت:

  با توجه به قیمت و دیگر رقبا و طراحی این محصول باز هم یک شکست دیگر در کارنامه بم خودرو قابل پیش بینیه…

 5. معین اکبری گفت:

  دنا رو به این ترجیه میدم …

 6. شایان گفت:

  طراحی پشتش کپیه لیفان ۵۲۰ آی هستش

 7. اميرحسين گفت:

  شتابش در مقابل تيپ٦ ٢٠٦ چجوريه تو مدل اتومات. چون خيلي ها تجربش رو دارن؟!؟

 8. اميرحسين حيدري گفت:

  آقاي محمد ٧٢ عزيز تو قيمت ٤٠ ميليون جگوار و آئودي كجا بود برادر من! چيني نخريم بريم چي بخريم آخه با دلار ٣٤٠٠ تومن و تعرفه واردات آنچناني؟! اگه دلار ١٠٠٠ تومن شد چشم چيني نميخريم ميريم فلوئنس دنده اي ميخريم ? منطقي باش لطفا!!

 9. محمد گفت:

  بی کیفیت بودن از سر و روی داشبوردش میباره …
  نه چهره جذابی داره نه موتور جذابی داره نه امکانات جذابی داره …

  شرکت آشغال سازان بم ( آشغال یابان بم ) بابت وارد کردن این زباله ازتون ممنونم

 10. نیما گفت:

  جا داره از گروه اسب بخار تشکر بسیار کنیم که خیلی خوب و منصفانه ماشینا رو بررسی میکنن ممنون.
  ولی در مورد این ماشین مزخرف باید گفت که پراید نوع دوم قراره بیاد به بازار.اخه این چیه الان فقط یه مانیتور داره و یه گیربکس بهتر نسبت به پراید.

 11. آرش گفت:

  دنا رو کاملا ترجیح میدم به این !

 12. فریبرز گفت:

  خخخ
  کامنت ها : ۱٫ دنا رو به این ترجیح میدم
  ۲٫ یه اشغال دیگه
  اقا یه جور میگه دنا انگار داره از لکسوس صحبت میکنه دنا هم یکیه مثل این هیچ فرقی هم ندارن بعدش تازه این ماشین به ازای هر لیتر ۷۰ اسب بخار قدرت میده دنا ۶۷ اسب بخار پس موتور این به روز تره تازه مصرف سوخت این ماشین از دنا کم تره و اپشن هاشم بهتره
  این نظر من بود

 13. مرداد گفت:

  دوستان عزیزی که این قدر مخالف اند، میشه بگن تو این آشفته بازار ایران اگه این نیاد پس چی بیاد؟ الانم این میاد میشه رقیب دنا و ال ۹۰ و یه سری چینیِ دیگه. وقتی هم اومد کم کم همه چیز مشخص میشه که چی هست اگر که واقعا کیفیتش از ال ۹۰ بهتر یا حتی برابر باشه قطعا گزینه ی بهتری هست چون ال۹۰ واقعا خودروی زشتیه و خیلیا هم نمی تونن باهاش کنار بیان. کسی هم خوشش نمیاد نخره زور که نیست. فقط امیدوارم قیمتش حدودا هم ۴۰ باشه حداکثر نه اینکه تا دیدن خوبه بگن ۶۰ ۷۰٫

 14. سیئون گفت:

  یا بستر بخریم یا بریم سراغ کره ی یا ژاپنی

 15. امیر گفت:

  برایه مرد بازنشسته که شتاب براش مهم نیست و میخاد ماشین ایرانی سوار نشه خوبه

 16. امیر علی گفت:

  عاقایه دلاور عزیز یکی از فامیل هایه ما تو کرمان خودرو مشغوله و میگه این ماشین مشکل برق داره!!سیستم برق رو بررسی کردید؟مشکلی نداشت؟

  • حسین دلاور گفت:

   سلام. اون عاقایی که نوشتید یکم معنی بدی داره. مشکل برق روی توی first drive نمی سنجیم. ایشالله اگه شرکت راضی بود، لانگ تست رو برگزار می کنیم و مشکلات دیگه رو گزارش می کنیم.

 17. علیرضا گفت:

  سلام.باز هم متشکرم از آقای دلاور عزیز…….به نظرم دوستانی که هی یک خودروی چینی میبینن میگن آشغاله خیلی انسان های منطقی نیستن….پول دارین برین کره ای و ژاپنی و آلمانی و ایتالیایی و فرانسوی و ……. سوار شین……یا پول ندارین پرایدتون سوار شین……این وسط اگر بخوای ببینی هم از نظر طراحی بیرون و هم کابین خیلی زیبا تر از تندر ۹۰ هست….تکنولوژیش هم فکر نکنم پایین تر باشه…..خیلی معقول دنده اتومات و مانیتور و بلوتوث و سنسور دنده عقب و ۴ شیشه برقی و آینه برقی و رینگ آلومینیومی سایز خوب و متناسب بدنه و کنترل سیستم صوتی روی فرمان داره……بنظرم دیگه دنده معمولی خیلی قدیمی شده و همه دنبال اتوماتن و از رانندگی راحت و بی دردسر نمیشه گذشت…. حالا بازم با ۵۰ میلیون تندر ۹۰ اتومات میارزه یا این؟؟!!! خداییش خیلی سر تره……گارانتیشم که بیشتره…..دوستان دنا هم نام بردن….که همون اتوماتش به هیکل دنا میارزه……مگه صندل برقی یا آینه تاشو برقی توی رانندگی وقتی خسته ای کمکت میکن…..تازه دنا ایراد برقی زیاد داره……. با اون مولتی پلکسشون……

 18. علیرضا گفت:

  نظر هست دیگه……به نظرم توی رنج ۵۰ میلیون طراحیش به دل میشینه…..خداییش مشکیشو به ۱۰۰ تا پارس و ۲۰۶ و دنا و تندر ۹۰ نمیدم!!!! اگر ایران خودرو دنا ELX با موتور توربو و دنده اتومات زد و امکانتش همون چیزایی که گفتن بود و قیمت از ۵۵ بیشتر نبود به همه اینا ترجیح داره……..ولی اگر کارشون به حذف آپشن یا دنده اتومات رسید دیگه هی نگین چینی آشغاله بگین از ماست که بر ماست….چون خودمون باعث و بانی حیات خودروسازان که نه لگن سازان خودمون هستیم…وقتی هر آشغالی بدن میخریم حرفمون برش نداره……
  چینی ها حداقل توی بازه های قیمتی متفاوت خودرو هایی با امکانات و طراحی خوب دستمون میدن…..

 19. محمدرضا گفت:

  دوستان یکم منطقی باشید.یکی میاد میگه جگوار و ولوو بخرید اینو نخرید دیگری میگه بسترن بخرید..
  قیمت این ماشین ۴۰ تومنه و جیلی کیفیتش مشخصه و صد در هزار بهتر از دنا و ال ۹۰ عه..
  از لحاظ امکانات هم اتومات بودن تو این رنج بزرگترین آپشنشه و ماشین با این سگمنت ازش انتظار شتاب نمیره و مصرف سوخت مهم تره.
  در کل با توجه ب قیمت خوبه

 20. برديا گفت:

  دوستاني كه ميگن ال ٩٠از اين بهتره اينو در نظر داشته باشن كه ال نود يه خودرويي با اصالت اروپايي است و كيفيت ساخت و قطعات و عملكرد موتورش خيلي از اين چينيه بد قواره بهتره.اگه دنباله يه ماشين هستيد كه فقط قيافه داشته باشه خوب اين ماشين رو بايد انتخاب كنيد ولي اگه عملكرد و كيفيت مهمه ال نود خيلي بهتر از اينه.

 21. سالار گفت:

  سلام ممنون از بررسی تون. لطفا بگین شتاب اتومات این بهتر بود یا آریزو ۵؟

 22. محمد گفت:

  اینجوری پیش بریم ایران خودرو و سایپا باید فکری به حال خودشون بکنن شاید ورود این گونه ماشین ها یه تکونی به خودروسازهای ما بده

 23. مهدی1998 گفت:

  اولا که رومانی همچینم ارووووپایی نیست…
  دوما ال نودم همچین اصالتی نداره….اگه داست عقبشو مثه کمد نمیساختن.
  ال نود یه خودروی خیلی ارزونه که دیگه عملا کف امکانات رنو و داچیا توش استفاده شده….
  یعنی بنا به استانداردای خودشون ازین بی امکانات تر نمیشد بسازنش..
  تازه تکنولوژیشم مال ۸ سااااال پیشه….
  حالا اصالتش کجاست من نمیدونم

  • حسین دلاور گفت:

   حالا نظر شما مبنای کیفیت نمیشه و دانش شما علم یک شرکت رو نقض نمیکنه. بهتره یکم تحقیق کنید در مورد محصولات داچیا و ببینید توی دنیا به چه اسمی شناخته میشن. در ثانی. شما لوگان رو با برند رنو توی ایران میخری، پس نمیتونی بگی رومانیایی. همون تور که سفران رو با برند رنو میخری میگی فرانسوی، نمیگی سامسونگ کره ای

 24. محمد گفت:

  با سلام
  اقای دلاور خسته نباشین.ممنونم از زحماتتون:
  من بعضی مواقع که نظرات دوستانو میخونم دارم به اقای دلاور فکر میکنم که با خوندن بعضی از نظرات پرت وپلا چه حالی شدن.
  با این حال من به شخصه بابت اطلاعاتی که تا حالا از این سایت گرفتم ازتون ممنونم.
  کارتون عالیه و با قدرت ادامه بدین.

 25. مهدی1998 گفت:

  من که تحقیق زیادی در مورد خودرو نمیکنم…
  فقط جسارتا به چه اسمی میشناسنش؟یا بهش میگن یا داچیا دیگه…غیر ازین دوتا که اسم دیگه ای نداره
  بعدشم من ذر مورد کیفیت چیزی نگفتم فقط گفتم ال نود در قیاس با چینیا اونقدرام اصالت قابل ملاحظه ای نداره

 26. نیما گفت:

  با سلام عرض خسته نباشید خدمت عزیزان اسب بخار
  یه مدتی بود حدود دو سال هروقت جیلی سدان رو میدیم میگفتم عجب طراحی ای داره اصلا چینی نیست.
  اون ایکس ۷ هم همینطور طراحیش رو یه روز که تو اینه وسط ماشین دیدمش کنار یه توسان ۲۰۰۹ بود دیدم خیلی به هم شباهت دارن از جلو و حالا کلا طراحیش خوب بود اما الان دیگه واقعا دسشون درد نکنه طراحی از این زشت تر نمیشد. ینی مثینک برای عقب ماشین این چینیا چراغی به جز چراغ ام وی ام ۵۵۰ ندارن! واقعا یه بچه میتونست با همین قیمت طراحی فوق بهتری رو ارائه کنه.

 27. سهیل گفت:

  عقب این ماشین شماها رو هم یاد MVM550 میندازه یا فقط من اینجوری ام؟

 28. نگار گفت:

  بجای این ماشبن ضعیف و کسل کننده یه ام وی ام ۵۵۰ میخریم که امثال اینا به گردشم نمیرسن. فقط کافیه پدال گازو رو فشار بدی و ماشین دور بگیره. دوستم این ماشینو داره وقتی باهاش رانندگی میکنم خیلی لذت بخشه و نسبت به قیمتش واقعا ارضات میکنه از نظر شتاب و هندلینگ..

 29. امیر گفت:

  سلام. طراحیش خوبه اما واسه ده دوازده ساله پیش. رنگ سفیدش هم جون میده برا ساخت وانت! آقایونی که دنده اتوماتیک رو نماد برتر بودن می دونن یه سرچ کنن بابا همه جا که دنده اتومات خوب نیس که. اتومات تعریف خاص خودشو داره. متاسفانه ما ایرانیا اینجوری به قضیه نگاه می کنیم. ماشین هرچی شاسیش بلند تر باشه بیشتر به کارمون میاد!!!!!!! دندشم اتومات باشه که عالیه! این حرفا چیه . من که این ماشینو فقط در محدوده قیمتی ماکزیمم ۴۵ تومن میدونم اونم به شرطی. خلاصه بقوله دوستمون از همین الان شکست خوردست.

 30. ارشيا گفت:

  به نظر من ساندرو و تندر ۹۰ به خاطر كيفيتشون ميتونن گزينه بهترى باشن

 31. شاهین گفت:

  با وجود اینکه خودروهای چینی اصلا جالب نیستن اما جا داره از شرکت های داخلی به خاطر انتخاب بدترین ها از بین اون همه ماشین برای ملت غیور ایران سپاس گذاری کرد…یعنی اگه بخای بین ۰ تا ۱۰ به بهترین ماشین های چینی ۵ بدی این شرکتای ایرانی میرن فقط ۱ و ۲ رو وارد میکنن و مونتاژ میکنن.الان بهترین ماشین چینی رو من هایما و تیگو ۵ میدونم که ۹۰ تومن قیمت دارن تقریبا و به اندازه ۶۰ تومن کارایی دارن و وای به حال این مدل ارزوناش دیگه.مخلص حسین اقا .اگه وقت کردین یه گزارش از عملکرد ماشین های کره ای و ژاپنی بالای ۱۰۰ هزارتا کارکرد تهیه کنین ممنونم

 32. س.ع.ح گفت:

  احساس میکنم چراغا جلوش شبیه ب ام و ۵۲۸ مدل ۲۰۰۸

 33. جوان گفت:

  سلام خیلی ممنون از اینکه ماشین هارو بررسی میکنید واقعا ممنونم

  ماشینه زشت و بی روحیه شبیه ام وی امه بعید میدونم بخرن مردم داشبرد شبیه پرایده

 34. فرهنگ گفت:

  همه ی ماشینای چینی مزخرفن مثل ماشینهای خودمون که میسازیم ماشالله گرونم میدیم
  این چه ماشینیه اخه اینجور ماشینها تو کشور چین شکست مییخوره مییاد ایران جون میگیره
  ن قیافه داره ن موتور قوی داره ن داشبورد خوبی داره بعدشم میگن با این پول اینم زیاده داداش با این پول میشه تو اگه مدیرامون مسلمان باشن کادیلاک امریکایی خرید??
  وطنم پاره ی طنم مرگ بر امریکا??

 35. اکبر کبیریان گفت:

  شرط میبندم آقا فریبرز هم چینی سواره

 36. محمد19 گفت:

  با سلام
  من که یه ۲۰۶ v8تا قبل از سال۹۰به همه آشغالای موجود تا ۵۰میلیونو ترجیح میدم
  هم شتاب خوبی داره هم کم مصرفه هم یه زمانی ۴ستاره EURO NCAPگرفته تا این آشغالا که هیچ گونه ایمنی نداره

  • حسین دلاور گفت:

   پژو ۲۰۶ با شش کیسه هوا هشت نقطه ای و سیستم پایداری تونسته چهار ستاره ایمنی رو بگیره

 37. حمید گفت:

  والا ارزون ترین و پست ترین ماشینای ژاپنی به هزار تا ماشین چینی می ارزه.
  آخه چین چی داره که تا این حد ایران رو شیفته خودش کرده؟
  اگرم طبق مَثَل مفت باشه کوفت باشه هم حساب کنیم، ماشینای چینی چندان هم مفت نیست! حالا باز انتخاب با مردمه که برای چی بخوان هزینه کنن.

 38. رضا گفت:

  نکته منفی شماره ۴ خیلی مسخره بود یجور نوشتید نکته منفی انگار L90 هم سانروف داره هم مانیتور داره هم کیسه هوای جانبی داره
  آخرین آپشن ال ۹۰ شیشه برقیه
  🙂 🙂 هههههه

 39. بهرام گفت:

  با سلام.. ممنون از اقاي دلاور بابت زحماتشون…
  بم خودرو هم چشم بازار رو كور كرده با اين انتخاب هاش…. همين چند وقت پيش بود كه وولكس رو وارد كردن چهل و خورده اي ميليون ميفروختن كه كسي نخريد توليدش متوقف شد… حالا رفتن يك عتيقه ديگه وارد كردن…. حالا مردم هيچي اينا دلشون براي خودشون نميسوزه… ادم اينارو ميبينه ياد اين موسسه هاي قرض الحسنه ميفته كه ورشكست ميشن هم خودشون و بدبخت ميكنن هم مردم رو… ابروي جيليران موتور رو هم ميبرن…

 40. علی گفت:

  امیتاز خاصی بر L90 نداره، از نظر قیافه که بسیار شبیه آن بزرگوار است و در نمای جلو و عقب تعطیل، کلیومتر شمار ساده، اون تو اروپا تست تصادف داده این تو چین، بنظر من L90 بخاطر بحث لوازم یدکی برتری داره خصوصاً اینکه پلتفرم رنو ساندرو، وی استپ و … از نظر قطعات و موتور یکی است.

 41. ابوالفضل گفت:

  سلام فیلم تست رو چه موقع منتشر میکنید؟ لطفا زودتر انجام بدید با فیلم بهتر میشه دید ماشین چجوریه ممنون

 42. فرشاد گفت:

  من در حد ۵۰ میخوام برای ماشین هزینه کنم موندم ایرانی بگیرم یا چینی از مکانیکم پرسیدم گفت حرف چینی رو نزن که صاحب اول و آخرشی بعد هم نگهداریش سخته و لوازمش گرون زود هم مدل جدیدش میاد و مدل قبلیش تو سرش میخوره و کلی ضرر میکنی از نماینگی ها میپرسم میگن خیلی از ایرانیها بهتره خودم تست کردم جیلی و برلیانسو دیدم آش دهن سوزی نیست اخرش باید برم سراغ دست دوم برندهای معتبر

 43. مسعود گفت:

  من یک ماهه که این ماشین رو خریدم و راضیم. مشکل خاصی نداره. شتاب گیری در حد قابل قبول کولر و بخاری عالی. بسیار نرم و داخل کابین هم شیک و مناسب. ارتباط مانیتور و سیستم صوتی با موبایل بسیار سریع . قبل از این ال ۹۰ داشتم. دوستانی هم که این ماشین رو ندیدن ونروندن نظر کارشناسی ندن لطفا

 44. مهدی گفت:

  اخه من نمیدونم چرا بعضی ها ندیده سوارنشده نظر بیخود میدن. من یه ماهه این ماشینو دارم سواریش فوق العاده نرم و عالیه. گیر بکسش خیلی خیلی بهتر از l90 و ۲۰۶ اتوماته. قدرتشم کاملا قابل قبوله و با موتور ۱۸۰۰ پژو برابری می کنه. بخاری و کولرش عالیه. به نظر من واسه زیر ۵۰ بدون شک بهترین ماشینه

 45. مهدی گفت:

  من تازه این ماشینو خریدم اول اینکه شتابش افتضا هستش و امکاناتش کاملا معمولی قیمتش که اصلا ارزش این ماشینو نداره پشیمونم از خریدش اصلا ماشین خوبی نیست نخرید که مثل من پشیمون نشید

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.