قیمت کیا K5، گران ترین وارداتی، در بازار مشخص شد

قیمت بازار کیا K5
قیمت بازار کیا K5

پس از تحویل اولین سری از K5 های وارداتی به مشتریان، امروز قیمت بازار این سدان جذاب کوشا خودرو نیز مشخص شد.

فونیکس آریزو 8 فونیکس آریزو 8 مدیران 777 مدیران 777

کیا K5 را می توان یکی از جذاب ترین و زیباترین خودروهای وارداتی حال حاضر بازار ایران دانست که اخیراً سری اول آن به خریدارانش از سامانه یکپارچه تحویل داده شد. به دنبال تحویل کیا K5 یا اپتیماهای وارداتی به مشتریان، قیمت این خودرو در بازار نیز مشخص شد تا سدان فول سایز کوشا خودرو لقب گران ترین خودروی وارداتی را برای خود کند.

نسخه جدید وارداتی اپتیما در مقایسه با نسل های قبلی موجود در ایران هم پیشرانه ضعیف تری دارد و هم این که از امکانات و آپشن های کمتری نیز برخوردار است. با این وجود اما قیمتش در بازار آزاد به طرز عجیبی بالا اعلام می شود که همین قضیه می تواند موجب افزایش قیمت نسخه های قدیمی تر اپتیما در بازار شود.

به طور کلی شاید K5 نسبت به دیگر وارداتی ها جذابیت ظاهری بیشتری داشته باشد اما این قضیه را نیز باید در نظر گرفت که از لحاظ قوای فنی و امکانات رفاهی و ایمنی حرفی برای گفتن ندارد و نمی تواند موفق عمل کند.

قیمت بازار کیا K5

مدل ۲۰۲۳ این خودرو برای خریدارش از سامانه یکپارچه حدود ۲ میلیارد و ۴۶۷ میلیون تمام می شود اما به محض ورود K5 به بازار، صاحبانش قیمتی بیش از ۵ میلیارد تومان را برایش در نظر گرفتند. از این رو تا به این جای کار، اپتیمای جدید گران ترین خودروی وارداتی بازار است.

نام خودروقیمت تمام شده برای خریدارقیمت بازارحاشیه سود
کیا K5 2023۲,۴۶۷,۳۲۱,۰۰۰۵,۱۰۰,۰۰۰,۰۰۰۲,۶۳,۰۰۰,۰۰۰

امکانات و آپشن های کیا K5

کابین کیا K5 کوشا خودرو

به طور کلی نسخه وارداتی K5 نسبت به اپتیماهای جی تی لاین و حتی مدل های ۲۰۱۶ به قبل هم کم آپشن تر است و فقط سقف ارزی تعیین شده عامل این سادگی است. در کاتالوگ رسمی K5 آمده که این سدان قرار است با آپشن ها و امکاناتی مانند آینه های جانبی برقی، سنسور نور، رینگ آلومینیومی ۱۷ اینچی، ایربگ راننده و سرنشین، ترمز پارک پدالی، سیستم کنترل پایداری، سیستم کنترل شروع حرکت در سربالایی، سیستم پایش فشار تایرها (TPMS)، صندلی ایزوفیکس، سنسور پارک جلو و عقب، دوربین دنده عقب با نمایش فاصله تا مانع، کامپیوتر سفری، کروز کنترل، حالت رانندگی، تنظیم صندلی به صورت دستی، تهویه مطبوع دستی، دریچه هوای عقب، مولتی مدیای ۸ اینچی، اپل کار پلی و اندروید اتو و … به بازار ایران عرضه شود.

مشخصات فنی اپتیمای وارداتی

پیشرانه کیا K5 کوشا خودرو

نسخه قابل عرضه از اپتیمای وارداتی در بازار ایران مجهز به پیشرانه ۲ لیتری تنفس طبیعی است که حتی از سیستم تزریق مستقیم سوخت (GDI) نیز بهره مند نشده و به همین دلیل فقط می تواند ۱۵۰ اسب بخار توان و ۱۹۶ نیوتن متر گشتاور را از طریق یک گیربکس ۶ سرعته AT به چرخ های جلو تحویل دهد.

از دیگر مشخصات فنی مهم این خودرو می توان به فرمان کمکی برقی و سیستم تعلیق عقب چند اتصاله یا مولتی لینکش اشاره کرد که موجب می شود سواری به نسبت نرمی فراهم شود.

۴.۷ امتیاز از ۶ رای

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.