قیمت نهایی هیوندای کرتا مشخص شد

قیمت نهایی هیوندای کرتا

قیمت نهایی هیوندای کرتا، کراس اوور وارداتی کرمان خودرو پس از صدور دعوت نامه تکمیل وجه، مشخص شد.

فونیکس تیگو 7 پلاگین هیبرید فونیکس تیگو 7 پلاگین هیبرید مدیران 777 مدیران 777

هیوندای کرتا یا IX25 یکی از کراس اوورهای جمع و جوری است که در سبد خودروهای وارداتی کرمان خودرو قرار دارد و به تازگی پس از فراخوان برای تکمیل وجه، قیمت نهایی اش نیز مشخص شده. با نگاهی کلی به کرتا می توان فهمید که از لحاظ ابعاد و اندازه و همچنین مشخصات فنی و امکانات رفاهی و ایمنی شباهت زیادی به کیا سونت دارد و به عبارتی کرتا برادر دوقلوی سونت محسوب می شود.

بیشتر بخوانید : قیمت هیوندای های وارداتی مشخص شد

با این حال امروز پس از مشخص شدن قیمت نهایی کرتا متوجه شدیم که قیمت کراس اوور کوچک کیا و هیوندای هم کمتر از ۶۰ میلیون با هم اختلاف دارند و تقریباً ارزش برابری با یکدیگر دارند.

قیمت نهایی هیوندای کرتا

همان طور که می دانید قیمت پایه علی الحساب این خودرو ۱ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تعیین شده بود که متقاضیان می‌بایست نصف مبلغ علی الحساب یعنی ۶۵۰ میلیون را برای عقد قرارداد با کرمان خودرو پرداخت می کردند. حال پس از اعلام فراخوان تکمیل وجه، مبلغ ۱ میلیارد و ۵۷۰ میلیون برای واریز تعیین شده تا بدانیم که قیمت نهایی این خودرو ۲ میلیارد و ۲۲۰ میلیون خواهد بود.

نام خودروقیمت پایه علی الحسابقیمت نهایی
هیوندای کرتا۱,۳۰۰,۰۰۰,۰۰۰۲,۲۲۰,۰۰۰,۰۰۰

بیشتر بخوانید : هیوندای کرتا برای تست‌های فنی به ایران آمد

مشخصات فنی هیوندای کرتا

هیوندای کرتا وارداتی
هیوندای کرتا وارداتی

هیوندای کرتا با پیشرانه ۴ سیلندر ۱.۵ لیتری تنفس طبیعی وارد بازار خواهد شد که توانایی تولید ۱۱۳ اسب بخار قدرت و ۱۴۳.۸ نیوتن متر گشتاور را دارد. این قدرت از طریق یک گیربکس اتوماتیک CVT به چرخ‌های جلو منتقل می‌شود. مصرف سوخت ترکیبی این نسخه حدود ۶ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر اعلام شده است و همچنین شتاب آن نیز نزدیک به ۱۲ ثانیه خواهد بود.

امکانات رفاهی و آپشن های کرتا وارداتی

از مهم ترین امکانات رفاهی و ایمنی این کراس اوور کوچک می توان به ایربگ راننده و سرنشین، کنترل پایداری، فرمان کمکی برقی، دوربین دنده عقب، سنسور پارک عقب، سقف پانوراما، استارت دکمه ای، ترمز پارک برقی، امکان تغییر حالت رانندگی، شارژر وایرلس، آینه های تاشو برقی، سنسور نور و اتولایت و سنسور پایش فشار تایر (TPMS) اشاره کرد.

به طور کلی سطح امکانات کرتا در مقایسه با سونت کمی بیشتر است و به همین دلیل حدود ۶۰ میلیون برای خریدار از سامانه یکپارچه گران تر تمام می شود.

قیمت نهایی هیوندای کرتا چقدر است؟

قیمت پایه علی الحساب این خودرو ۱ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تعیین شده بود که متقاضیان می‌بایست نصف آن یعنی ۶۵۰ میلیون را برای عقد قرارداد پرداخت می کردند. حال پس از اعلام فراخوان تکمیل وجه، مبلغ ۱ میلیارد و ۵۷۰ میلیون برای واریز تعیین شده تا بدانیم قیمت نهایی این خودرو ۲ میلیارد و ۲۲۰ میلیون خواهد بود.

۲.۷ امتیاز از ۹ رای

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.