بیمه بازار
روغن موتور کاسپین آرین دیزل
فردا موتورز کرمان موتور نادین خودرو البرز یدک

آخرین مطالب

سیستم استارت/ استاپ اتوماتیک چیست و چگونه کار می کند؟ پیشنهاد سردبیر

سیستم استارت/ استاپ اتوماتیک چیست و چگونه کار می کند؟

سیستم استارت/ استاپ اتوماتیک با عملکردش در زمان متوقف شدن خودرو، موتور را خودکار خاموش می کند تا میزان مصرف سوخت کاهش یاید.

کرنرینگ لایت (Cornering Light) چیست؟ پیشنهاد سردبیر

کرنرینگ لایت (Cornering Light) چیست؟

کرنرینگ لایت و Fixed Bending Light می توانند با عملکردشان هنگام پیچیدن، مسیر را برای راننده روشن کنند.

رانا پلاس به آپشن های کنترل پایداری و سنسور پایش باد تایرها تجهیز شد پیشنهاد سردبیر

رانا پلاس به آپشن های کنترل پایداری و سنسور پایش باد تایرها تجهیز شد

طبق تصاویری که به دست‌مان رسیده است، شرکت ایران خودرو نصب دو آپشن سیستم کنترل پایداری و سنسور پایش باد تایرها برای رانا پلاس را بر طبق استانداردهای ۸۵گانه آغاز کرده است.

شاهین با آپشن های کنترل پایداری و کنترل کشش به بازار آمد پیشنهاد سردبیر

شاهین با آپشن های کنترل پایداری و کنترل کشش به بازار آمد

به تازگی، سایپا شاهین با سامانه ایمنی کنترل پایداری الکترونیکی به بازار عرضه شده است و سایپا در همین راستا اعلام کرده شاهین، اولین خودرو داخلی با استانداردهای ۸۵گانه است.

چت GPT به دستیار صوتی مرسدس بنز اضافه می شود فناوری

چت GPT به دستیار صوتی مرسدس بنز اضافه می شود

مرسدس بنز قرار است در آخرین آپدیت دستیار صوتی محصولاتش، هوش مصنوعی را با چت GPT به آن اضافه کند تا دستیار صوتیش دایره وظایف گسترده تری را برعهده گیرد و هوشمندتر از گذشته شود.

سنسور پا صندوق عقب یا کیک سنسور (Kick Sensor) چیست؟ + ویدیو فناوری

سنسور پا صندوق عقب یا کیک سنسور (Kick Sensor) چیست؟ + ویدیو

سنسور پا یا Kick Sensor یکی از آپشن های کاربردی برخی از خودروهاست که می تواند در زمان هایی که هر دو دست شما پر است و نمی توانید درِ صندوق را با دست باز کنید، کمک حال باشد و شما فقط با حرکت دادن پا بتوانید صندوق را باز کنید.

تأثیر دی لایت در کاهش میزان تصادف چه قدر است؟ فناوری

تأثیر دی لایت در کاهش میزان تصادف چه قدر است؟

دی لایت یکی از آپشن هایی است که نصب آن بر روی خودروها هزینه کمی دارد و در کنار این هزینه کم می تواند هم به جذابیت خودرو بیافزاید و هم این که از احتمال بروز تصادف بکاهد.

شارژر وایرلس یا بی سیم خودروها چگونه کار می کند؟ فناوری

شارژر وایرلس یا بی سیم خودروها چگونه کار می کند؟

شارژر وایرلس (Wireless) یا بی سیم خودروها را می توان یکی از کاربردی ترین آپشن هایی دانست که امروز در بسیاری از خودروهای روز دنیا نصب می شود و می تواند تلفن همراه و دیگر وسایل الکترونیکی افراد حاضر در خودرو را بدون نیاز به کابل شارژ کند.

رادار هشدار خروج از پارک چیست و چگونه کار می کند؟ + ویدیو فناوری

رادار هشدار خروج از پارک چیست و چگونه کار می کند؟ + ویدیو

رادار هشدار خروج از پارک (RCTA) یکی از امکانات ایمنی به‌کاررفته در خودروهای جدید است که می تواند در خروج از پارک هایی که به صورت دنده عقب صورت می گیرد به راننده کمک کند و او را از نزدیک شدن دیگر خودروها آگاه کند.

ب ام و : به مسیر نگاه کن وگرنه مانیتور را خاموش می کنم! فناوری

ب ام و : به مسیر نگاه کن وگرنه مانیتور را خاموش می کنم!

به مسیر نگاه کن وگرنه مانیتور را خاموش می کنم! این جمله‌ای‌ست که خودروهای ب ام و با زبان بی زبانی خطاب به راننده می گویند تا حواسش را بر روی رانندگی متمرکز کند و از نگاه کردن به صفحه مانیتور بپرهیزد زیرا در غیر این صورت مانیتور، توسط خودرو خاموش می شود.

رو مخ ترین آپشن های خودروهای جدید فناوری

رو مخ ترین آپشن های خودروهای جدید

آپشن های خودروهای جدید به شدت تغییر کرده اند و در برخی حالات به حدی پیشرفته شده اند که می توانند موجب سردرگمی راننده و سرنشینان شوند، زیرا بسیاری از مردم به آپشن های قدیمی عادت کرده اند و طرز کار با امکانات جدید را بلد نیستند. در این متن تعدادی از رو مخ ترین […]

آپشن هایی که جان شما را نجات می دهند فناوری

آپشن هایی که جان شما را نجات می دهند

با پیشرفت تکنولوژی در خودروها، تعداد آپشن های نجات دهنده نیز بیش تر شدند و توانستند هم از احتمال بروز تصادف ها در شرایط مختلف بکاهند و هم این که صدمات جانی وارد به سرنشینان خودرو و عابران پیاده را کم کنند. از این رو اهمیت‌شان روزبه‌روز بیش تر می شود.

معرفی کاربردی ترین آپشن های خودروهای جدید فناوری

معرفی کاربردی ترین آپشن های خودروهای جدید

آپشن های به کاررفته در خودروها با توجه به کلاس اقتصادی و یا استانداردهای کشوری که قرار است در آن به فروش برسند تعیین می شوند. از این رو، ممکن است برخی از خودروها آپشن های خاص و منحصر به‌فردی داشته باشند که در دیگر خودروها یافت نشوند.

شیشه های خودرو هوشمند می شوند پیشنهاد سردبیر

شیشه های خودرو هوشمند می شوند

به تازگی، یکی از شرکت های تولیدکننده شیشه اتومبیل در چین، به نام فویائو (Fuyao)، از فناوری جدیدی در شیشه جلو اتومبیل ها استفاده کرده که در نوع خود شاخص است و توجه بسیاری را به خود جلب کرده است.

خودروهای متصل و فیلترینگ اینترنت؛ پارادوکس این روزهای دولت و صنعت فناوری

خودروهای متصل و فیلترینگ اینترنت؛ پارادوکس این روزهای دولت و صنعت

این روزها خودروسازان داخلی در هر فرصت کوچک و بزرگی که به دست می آورند، گریزی به روند تکنولوژی در صنعت، تحول دیجیتال و دست آخر خودروهای متصل می زنند؛ این امور یعنی خودروهای متصل و تحول دیجیتال در صنعت خودرو، با فیلترینگ و محدودیت های گسترده در شبکه اینترنتی کشور، پارادوکس جالب توجهی را […]

ایران با 5G و IOT خودرو متصل می سازد فناوری

ایران با 5G و IOT خودرو متصل می سازد

خودرو متصل (Connected vehicles)، خودرویی است که می‌تواند از طریق شبکه بی‌سیم به ابزارهای دیگری که در نزدیکی آن قرار دارند اعم از ضبط صوت خودرو، ماشین‌‌های دیگر، جاده و مرکز اصلی انتقال دیتا متصل شود.