گروه مستند اسب بخار

کارمانیا
مدیران خودرو
رامک خودرو
تبلیغات
X1 قدرتمند، رقیب جدید

X1 قدرتمند، رقیب جدید
روزهای اول که BMW X1 به بازار ایران معرفی گشت، به عنوان یک خودرو در ظاهر شاسی بلند شناخته می شد. زیرا موتور قوی نداشت و با نسخه تک دیفرانسیل در بازار به فروش می رسید. البته که همین نسخه را می توان یکی از ارزان ترین محصولات ب ام و در ایران دانست. خودرویی که می توانست تب ب ام و سواری و عشق به شاسی بلند را با کمترین هزینه خنثی کند. به یاد داشته باشید، این خودرو آن چنان هم ارزان نبود و در محدوده ۲۰۰ میلیون تومان و چه بسا بیشتر معامله می شد. ولی همین قیمت هم برای برخی خریداران خودروهای برند کم هزینه محسوب می شود و باعث شده بود که برند سواران این خودرو را دوست داشته باشند. حال این روزها شرایط X1 تغییر کرده است. دیگر نمی توان آن را ضعیف صدا زد. این خودرو جمع و جور نه چندان شاسی بلند، به موتور دو لیتری تویین پاور ۲۴۵ اسب بخاری مجهز شده است که با گشتاور ۳۵۰ نیوتون متری قدرت را بین چهار چرخ تقسیم می کند. گیربکس این مدل X1 از فناوری بالا برخوردار و زمان تعویض دنده را به حداقل ممکن رسانده است. برای همین شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت این خودرو تنها در ۶٫۱ ثانیه ثبت رکورد شده است. گویا قدرت ۲۴۵ اسب بخاری برای وزن ۱۶۵۵ کیلوگرمی بسیار مناسب است که توانسته فرزند کوچک X3 را به این شتاب قابل توجه برساند.
اما مسئله مهم قیمت این خودرو است که به X1 X Drive 28i معروف است. فولترین نسخه از X1 با قیمت ۳۶۷ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان معامله می شود که هم قیمت لکسوس NX200t و NX300h در بازار آزاد است. همچنین با این هزینه می توان یک دستگاه X3 28i مدل ۲۰۱۵ صفر کیلومتر را در بازار تهران خریداری کرد که به مراتب خودرویی محبوب تر و با پرستیژتری است. شاید قیمت گذاری کمتر این خودرو باعث می شد تا استقبال از X1 افزایش یابد و مشتریان بیشتری به سمت کوچکترین عضو خانواده شاسی بلندهای ب ام و جذب شوند.
محمدمهدی تفضلی- روزنامه دنیای خودرو

زمان ارسال پست: ۲۸ بهمن ۱۳۹۴ | ۹:۰۰ ق.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ،
تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.