کارمانیا
مدیران خودرو

نگران وضعیت قرارداد جدید پژو با تمدید ۱۰ ساله تحریم هستیم

پژو
مدیر انجمن قطعه‌سازان با بیان اینکه با تمدید تحریم‌های ۱۰ ساله ایران نگران وضعیت قرارداد جدید پژو با خودروسازان ایرانی هستیم، گفت: متأسفانه هنوز پژو علاقه‌ای به ساخت داخل قطعات هایتک ندارد.
مازیار بیگلو در گفت‌وگو با تسنیم، در پاسخ به این پرسش که با تمدید تحریم‌های ۱۰ ساله ایران توسط مجلس سنای آمریکا آیا تغییری در همکاری مشترک قطعه سازان ایرانی با شرکای خارجی بوجود خواهد آمد یا خیر؟ اظهار داشت: در حال حاضر ما منتظر عکس العمل رسمی وزارت امور خارجه و شورای عالی امنیت کشور برای این تصمیم مجلس سنای امریکا هستیم.
وی با بیان اینکه به اعتقاد بنده با توجه به سرمایه گذاری رنو در ایران تمدید این تحریم‌ها خللی در همکاری این خودروساز با شرکای ایرانی بوجود نمی‌آورد، افزود: اما در مورد پژو وضعیت فرق می‌کند. البته مقامات پژو چندین بار اعلام کرده‌اند که خواستار گسترش همکاری با صنعت خودروی ایران هستند و تحت تأثیر سیاست قرار نمی‌گیرند اما عکس العمل رسمی ایران در مقابل تمدید تحریم‌ها مشخص می‌کند که این شرکت آیا همچنان خواستار همکاری با ایرانی‌ها هست یا خیر.
دبیر انجمن قطعه سازان اضافه کرد: ما در این مورد نگران هستیم که آیا پژو تحت تأثیر مسائل سیاسی قرار خواهد گرفت یا خیر.
بیگلو با بیان اینکه در حال حاضر شرکت پژو در حال استعلام وضعیت واحدهای قطعه سازی کشور برای آغاز تولیدات مشترک است، تصریح کرد: این استعلام‌ها مربوط به فاز اول و دوم همکاری‌ها که به تولید قطعات بدنه، تزئینات داخلی و قطعات مکانیکال است مربوط می‌شود و هنوز شرکت پژو هیچ درخواستی برای استعلام واحدهای قطعه‌سازی کشور جهت تولید ایربگ، ECU و ABS نداشته است.

زمان ارسال پست: ۱۴ آذر ۱۳۹۵ | ۱۰:۰۰ ق.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها: ، ، ،

One Response to “نگران وضعیت قرارداد جدید پژو با تمدید ۱۰ ساله تحریم هستیم”

 1. نادر علیزاده گفت:

  اعتماد به خارجی ها همین میشود…..
  باید از طراحان داخلی برای ساخت ماشین ها استفاده کند این بنگاه خودرو در ایران
  اگر از طراحان داخلی استفاده شود دیگر نیازی به وابستگی و دامنگیری خارجی ها نیست
  بنده خودم کارخانه کوچک دارم از اول تحریم ها تا الان قیمت محصولاتم با همون کیفیت یکی است.
  یه کم غولساز هاهم یاد بگیرند.

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.