کارمانیا
مدیران خودرو

طی مسافت ۸۰۰ کیلومتر فقط با یک دقیقه شارژ

طی مسافت 800 کیلومتر فقط با یک دقیقه شارژ
باتری های جامد نقش جام مقدس را در صنعت خودروسازی دارند، چرا که میتوانند برای خودروهای الکتریکی دامنه حرکتی قابل قیاس با خودروهای سوخت فسیلی فراهم کنند و مدت زمان شارژی برابر با یک بار سوخت گیری داشته باشند.

کمپانی احیاء شده Fisker پاییز گذشته اعلام کرد که پتنتی برای تکنولوژی پیل‌های جامد ثبت کرده که میتواند با ۱ دقیقه شارژ محدوده حرکتی ۵۰۰ مایلی را به همراه داشته باشد.
کمپانی در نمایشگاه لوازم الکتریکی مصرفی ۲۰۱۸ تصویر بهتری از این تکنولوژی ارائه کرد، جایی که ما برای اولین بار با رونمایی عمومی سدان الکتریکی Fisker’s EMotion مواجه شدیم.
با توجه به تراکم انرژی اضافی باتری های جامد در قیاس با باتری های لیتیوم-یونی فعلی، این بازه حرکتی فوق‌العاده ممکن خواهد شد.طرح Fisker مدعی شده که ظرفیتی ۲.۵ برابر تراکم انرژی تکنولوژی باتری‌های فعلی ارائه می‌دهد به علاوه باتری‌های جامد قابلیت شارژ سریع‌تری دارند.
این به علت هدایت الکترونیکی و یونی بالا و الکترودهای سه بعدی آنهاست که ۲۵ برابر مسطح تر از الکترودهای نازک فیلمی می‌باشد.
طی مسافت 800 کیلومتر فقط با یک دقیقه شارژ
باتری های جامد در حال حاضر در وسایل الکترونیکی کوچک کاربرد دارند اما تولید آن‌ها در مقیاس مورد نیاز صنعت خودروسازی فعلاً مقدور نیست. در ضمن این باتری ها از توانایی کم و کارآیی ضعیف در دماهای پایین رنج می‌برند، نایب رییس سیستمهای باتریی در کمپانی Fisker جناب Fabio Albano اعلام کرد که کمپانی در حال برطرف کردن این مشکلات است‌.وی افزود:
ما روی تمام موانعی که باتریهای جامد در مسیر تجاری سازی مواجه هستند کار میکنیم، موانعی از قبیل کارآیی در هوای سرد، استفاده از روش های کم هزینه در زمینه تولید انبوه و‌ توانایی تولید الکترودهای جامد با ضخامت قابل توجه و بارپذیری بالای مواد فعال.
کمپانی انتظار ندارد تا سال ۲۰۲۰ به این اهداف دست یابد پس فعلاً برای پروژه‌ی EMotion از باتری‌های لیتیوم یونی فعلی ساخت LG استفاده خواهد کرد.
کمپانی مدعی شده که این سدان محدوده حرکتی ۴۰۰ مایلی را ارائه خواهد کرد. کمپانی Fisker در راه تجاری سازی باتری های جامد تنها نیست و کمپانی‌های BMW و تویوتا و هوندا از رقبای این کمپانی هستند.

گروه مستند اسب بخار
سیاوش مرادی

زمان ارسال پست: ۲۱ دی ۱۳۹۶ | ۹:۴۹ ق.ظ | دسته بندی: اخبار, پیشنهاد سردبیر | تگ ها: ، ،

5 Responses to “طی مسافت ۸۰۰ کیلومتر فقط با یک دقیقه شارژ”

 1. حمیدرضا گفت:

  خداحافظی واقعی با سوخت فسیلی!
  لعنت به خودروساز های ایرانی!اون ها چی میسازند و ما همچنان درگیر ستاره دار کردن پراید هستیم!!

 2. کامبیز گفت:

  یعنی واقعا خیلی سخت بود راه اونها رو میرفتیم ؟!!

  چی نداشتیم ؟!!

 3. علیرضا انصاری گفت:

  اگه بخوایم راه اونارو بریم همیشه عقب تریم .صنعت خودرو سازی ایران نیاز به یه انقلاب داره

 4. میلاد گفت:

  مقدس نه

 5. میلاد گفت:

  آقای حمید رضا خداحافظ واقعی نه . نمیدونم

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.