کارمانیا
مدیران خودرو

خرید خودرو یا هندوانه در بسته!

خرید خودرو یا هندوانه در بسته!
بازار خودروهای صفر ایران بازه‌ای بین ۱۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تا ۴ میلیارد تومان را دارد. این درحالی است که در ۹۹درصد اوقات برای خرید خودروی صفر شما تجربه و دید ملموسی برای خرید خودروی مورد نظر ندارید. در اکثر کشورهای پیشرفته جهان، برندهای خودروسازی، محصولات خود را قبل از خرید مشتری، برای تست آماده می‌کنند و مشتریان قبل از انتخاب تجربه‌ای هرچند کوتاه از خودروی موردپسندشان به‌دست می‌آورند. این مسئله باعث می‌شود که شکایت مشتریان از خودرو کمتر شود و با آگاهی کامل‌تری به سراغ خرید خودرو مورد نظر بروند. ولی ما در بازار ایران شاهد این قضیه نیستیم و می‌بینیم که اکثر مشتریان بازار در رده‌های قیمتی مختلف، خودرویی را فقط از روی تجربه دیگران و مقالات انتخاب می‌کنند و بعد از خرید شاید آن طور که باید و شاید راضی نیستند. با یک مثال به این موضوع می‌پردازیم. در نظر داشته باشید فردی با ۱۶۰ میلیون تومان، یک توسان صفر کیلومتر می‌خرد. احتمال آن وجود دارد که با جستجوی اینترنتی و تحقیقات به این سبک به نتایجی در مورد توسان رسیده باشد. حال بعد از خرید خودرو و کمی رانندگی، سواری خودرو آن طور که فکرش را می‌کرده نرم نبوده است و او را تا حدی اذیت می‌کند!
باوجود اینکه این روزها برخی شرکت‌های واردکننده خودرو، شرایط را برای تست مشتریان فراهم می‌کنند، ولی این مقدار کم است و به شکل متداوم برگزار نمی‌شود. البته باید گمرک هم با واردکنندگان همکاری لازم را انجام دهد تا آن‌ها هم خودروهایی با تعرفه کمتر جهت تست به نمایندگی‌های خود بیاورند.
روزنامه دنیای خودرو- حسین دلاور

3 Responses to “خرید خودرو یا هندوانه در بسته!”

 1. علی گفت:

  تو ایران حقوق مشتری اصلا اهمیتی نداره !

 2. سهیل گفت:

  درستش اینه که تو ایران مشتری اصلا هیچ حقوقی نداره!!
  تازه چند سالیه که به لطف شرکت های کره ای و چینی رسم شده یه نمونه از خودرو و تو نمایندگی ها میذارن که ملت بدونن چیو میخرن..
  وگرنه ملت رانا و دنا و رنو کپچر و ساندرو.. ندیده خریدن!

 3. اصغر گفت:

  وقتی چشم بسته میرن هر چی پول دار ن میریزن به حساب ایران خودرو و سایپا تا یه فرغون یا یه لگن با چهارتا چرخ تحویل بگیرن تازه اونم ۵ یا ۶ ماه بعد با هزار تا عیب و ایراد چه انتظاری میشه داشت از صنعت خودرو
  از قدیم گفتن از ماست که بر ماست

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.